versace crystal noir parfüm

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • oylar (3)
  • medya (1)

40. Şu an kullandığım parfümüm. Kokusunu seviyorum asluna bakarsanız fakat tenime sıkmadıgım sürece kesinlikle kalıcı değil. Ya da bana öyle geliyor bi kaç arkadasım kokuyu aldıklarını söylediler. Evet kışlık bi koku çok fazla agır değil ama. Normalde koku hassasiyetim vardır ağır kokular hemen migrenimi tetikler ama bunda öyle bişey yaşamadım. Tenimdeki kokusuna bayılıyorum. He sabah bir fıs boynuma bir fıs göğsüme sıkıyorum. İşte o zaman ara ara burnuma kokusunun gelmesine bayılıyorum.

Bilgentolis den duyup aldım kendisine bayılıyorum :)

13 şubat 14:35 13 şubat 14:36

39. Çok üstüste ve ısrarla sorulursa adından bile şüpheye düşecek olan ben, buradaki yorumları okuyunca, "allahım herhalde benim şu bileğimdeki koku ne olur geçsin diye kendimi hızlıca duşa atmamın sebebi olan parfüm bu olamaz" diyorum. hindistan cevizi? temiz? pudra? benim kokladığım tam olarak yaş odun kokusuydu ama küflenmiş ve ekşimiş halde, o kadar yani. Şu an ciddi ciddi yanlış şişeyi elime aldığımı düşünüyorum.

13 şubat 12:27

38. "temiz ve pudralı kokular en çok beyaz tene yakışır." algısını yıkan parfüm.

buğday tene ve hatta esmer tene de yakışabiliyor, kalıcı ve tende çok fazla dönüşüme uğramayan bir koku olduğunu düşünüyorum. ek olarak kendimi güvende hissettiriyor, bu hissin nedenini çözebilmiş değilim.

25 aralık 2017 16:30


5

37. bu kokuyu etrafimda sevmeyen yok. ben de seviyorum, ablam da annem de seviyor. gercekten cok guzel bi koku. cicek ve baharat kokusu harmanlanmis. sunu da ekleyeyim, yaz mevsiminde 1 fistan fazlasina tahammul edemem.

25 aralık 2017 04:55

36. başka bir kokuya benzetemediğim, şişe sonuna doğru sıkılsam da sonra yine özlediğim parfüm.

sabah 8 de sıktığım parfümü öğleden sonra 4 te kaşlarımı aldırırken duyan kuaför sakın başka bir şey kullanmayın dedi ve adını istedi. ama ben 2 saat sonra kokuyu asla kendimde duymuyorum. kazaklarda falan kalan haliyse mükemmel geliyor bana ama bazen de böyle çok sıkılıyorum bu parfümden ya, nasıl anlatsam. yani şişe bitince bir özlemem gerekiyor, sonlara doğru tekrar sıkıyor falan. neyse bağlayamadım olayı. (gizlinot: swh) ha bir de denemeden almayın sakın, hani bilişsel şemalarda bazı şişeleri görünce dahi kokuyu tahmin eder ya burnunuz bu öyle bir koku değil. ilk sıktığınızda beğenmeyip sonra çok sevmeniz bile olası.

24 aralık 2017 21:35

35. Merak edip koluma sıktığım parfüm sabahtan beri kokluyorum yorum yapmadan geçemicem. Bana hiç bahsedildiği gibi muhteşem gelmedi. Şişesine bakıyorum ve çok güzel baharatlı bir parfüm hayalini kuruyorum ama ilk sıktığımda kokusu aşırı rahatsız ediciydi. Sıradan bence buna benzer çok parfüm kokladım hatta küçükken kokladığım adını net hatırlamasam da senseli bir parfüme benziyor huncanın galiba. Neyse parfüm git gide yumuşadı hoşlaştı kokusu lakin içindeki bir nota bu parfümün kalitesini düşünüyor ahengi bozuyor resmen. Ne olduğunu çözemesem de bir süslümüz biber demiş olabilir. Daha karakteristik bir koku bekliyordum yumuşak haliyle çok güzel bir koku olabilirdi ama bu kokuda bir fazlalık var ve tüm havayı bozuyor. 

24 aralık 2017 17:02

34. anneciğime bir arkadaşı sıkmış bunu, odama giriyor ya alla alla çok güzel bi şey koktu diyorum, black opium'u ona paslamıştım, üzülüyorum kendi kendime "bu parfüm bende neden böyle kokmuyor:(" diye triplere giriyorum, gelecekte de annemde güzel kokup bende kokmayacak parfümleri düşünüp üzülüyorum falan.

annem diyo ki senin parfümün değil bu, arzu sıktı. (gizlinot: sınıf arkadaşı) bunu duyunca fırsatten istifade gidip sarıldım anneciğime, saçlarının bittiği yerde koku teniyle birleşmiş ve çok hoş kokuyordu ya! bazı kokuları kremsi, pudramsı diye sınıflandırıyorlar, koklarken bunu ayırt edebiliyorsunuz. çiçek kokuları genelde bana ya çok tatlı ya da ferah, iç açıcak şekilde gelir ama bu baharatlı olduğu için daha karanlık bi yönü var, hindistan ceviziyle de gayet uyumlu ve insanı baymıyor, arada tatlı tatlı burnunuza çalıyor kendisi. silajını ben epey beğendim, öyle sıktım ama nereye sıktım acaba tereddütü yaşatmıyor insana

kendi tenimde denemeden almıştım, ama beğendim genel olarak severek sıkıyorum burnuma geldiğinde mutlu oluyorum

27 kasım 2017 21:55


33. yeryüzünde cennet bana göre. hem sofistike hem kırılgan hem güçlü hem çekici... yıllarımın imza parfümü. bu aralar tekrar döneceğim galiba. hiç baharatlı degil bana göre pure temizlik saflık sadelik ama çekicilik barındıran efsane bir parfüm.

tiner gibi biraz daha çekip geldim. iksir gibi sihir gibi bir şey bu. tanıdığım en karakter sahibi koku diyebilirim.

2 haziran 2017 00:41 2 haziran 2017 00:45

32. Ya sen nasıl bir şeysin. Hem bu kadar kalıcı hem bu kadar temiz kokan bir parfüm yok. Kıyafetlerimden asla çıkmıyor zaten , kokladıkça kokluyorum. O kadar parfümden her gün elim bu kokuya gidiyor. Yazın edt versiyonunu kullanıyorum o bile çok kalıcı.

1 mart 2017 00:59

31. herkese yeniden merhababdjshfjsh

bu parfümden önce armani code femme kullanıyodum. o gerçekten bambaşka bir koku benim için ama kalıcılığı az maalesef bende. crystal noir bana hediye olarak geldi, hiç koklamamıştım daha önce. kokusunun ağırlığından bahsedenler olmuş ama bana o kadar hafif ve sabunsu geliyor ki anlatamam. hafif olmasına rağmen çok farklı bir koku ve sürekli bu parfümü kullanmak istiyorum artık. bittiğinde armani'ye dönerim diyordum ama fikrim zamanla değişti. beni yansıtan koku bu. kalıcılığı da mükemmel, şişesinin güzelliği zaten ayrı bir konu...

7 kasım 2016 13:47 ed.19 kasım 2016 13:20