yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  5

  7. ilk kutumu taze bitirdiğim, saç dökülmesine iyi geldiğini iddia eden şampuan. ben normalde saç dökülmesi yaşayan biri değildim. ancak pandemi başlangıcıyla kapalı ortamlarda sık bulunmaya başladım, hayat tarzım ve stres seviyem değiştiği için saçlarımda dökülme fark ettim. banyoda saçlarımı havluya sarmadan önce avuç avuç saç geliyordu elime. o zamanlar kuru saçlar için şampuan kullanıyordum. durum böyle olunca vichy'ye geçtim. hemen her gün kullandığımı belirteyim. normalde kuru saçlarıma kötü gelmesine rağmen saç dökülmesi için rutin olsun diye yine her gün yıkadım yani saçlarımı. yaklaşık 1. haftasında saç dökülmemi dramatik bir şekilde azalttı. ben 1 şişe bitmeden böyle bir etki beklemiyordum. şu an 1 kutum bitmek üzere ve günlük dökülmesi gereken miktarından daha fazla bir dökülmem olmuyor. özellikle banyoda fayansların üstü saçlarla dolu olmuyor, duş gideri her 2 haftada bir tıkanmıyor falan.(gizlinot: 😅) ama 1. haftadaki dramatik değişimden sonra saç dökülmem daha yavaş bir ivmeyle azalmaya devam etti sonra durum stabil devam etti. ben etkisinden çok memnun kaldığım için tekrar satın alacağım. saçlarım dipten uca kurudur ve duşta saç kremi kullanmıyorum.(gizlinot: sırt sivilcelerini tetiklediği için) buna rağmen saçlarım banyodan sonra kuru olmuyor. ekstra bir nem vermiyor ama kurutup çatallaştırmıyor da kesinlikle. son olarak şunu söylemek istiyorum. benim saçlı derime geçtiğimiz aylarda dikiş atılmıştı. dikişler iyileştikten sonra derinin o kısmının dokusunun pürüzlü pürüzlü olduğunu bilirsiniz. bu şampuana geçtiğimden beri o kısım dahil olmak üzere saçlı derimin dokusunu çok iyileştirdi.

  3 mart 14:31

  4

  6. sivilce tedavisi sonrasında (tedavi sonrası bazı hastalarda yoğun saç dökülmesi görülebiliyor) üstelik çok da stresli olduğum bir dönemde iyice artan saç dökülmemi en azından duştan sonrası için kesmiş bir şampuan. duşta hala avuç avuç döküldüğü oluyor ama duştan sonra tararken, kuruturken ve gün içinde dökülen saçlarım yüzde 70-80 oranında daha az dökülüyor. saçı sertleştirmiyor. not: 4-5 aydır kullanıyorum. hemen etki gösterdi ve etkisi sabit kaldı yani dökülmeyi günden güne azaltmadı.

  16 ocak 21:33

  5. Saç dökülmesine pek bir etkisinin olup olmadığını fark edemesem de, saçıma müthiş bir dolgunluk katmış, seyrek saçımı gürleştirmiş ve daha kolay şekil alabilir hale getirmiş şampuandır.

  6 ekim 2020 23:33


  4. son on beş gündür kullandığım "energisant" şampuan. geçtiğimiz aylarda dökülen saçlarımda bir artış oldu, zaten halihazırda çok ince telli ve güçsüz saçlarım var diye kullanmaya başladım bu şampuanı. iki hafta belki anlamak için kısa bir zaman ama şimdiye kadarki gözlemlerimi yazayım.

  evet, saç dökülmesinde bir azalma var; banyodan sonra taradığımda 10 tel filan görüyorum tarakta, bence iyi. bu etkiyi beklemesem de saçlarımın yağlanmasını kesinlikle geciktiriyor. ben sabah yıkadığı saçları gece 3 gündür yıkanmamış gibi duran lanetlilerden biriyim normalde ama bunu kullanmaya başladığımdan beri en azından ikinci geceye kadar bariz yağlı görünüm olmuyor, benim için bayağı iyi. saçlarım daha hacimli duruyor çünkü saçı kabartıyor, herkes bunu istemeyebilir ama ince telliler için iyi bir şey bu.

  olumsuz yönlere gelirsek, saçlarımın ucunu maalesef fark edilecek kadar kuruttu. saç kremi, maske, yağ vs çok mecbur kalmadıkça asla kullanmadığım ürünler çünkü ince saç çünkü iyice sönümlenme. saç uçlarımdaki kuruluk devam ederse mecbur bir şeyler kullanmaya başlayacağım bu gidişle. bir başka olumsuz bulduğum taraf kokusunun erkek berberi gibi olması. çok yoğun bir kokusu yok ve saç kuruduktan sonra kalıcılığı olan bir koku da değil ama benim için yıkanırken ve sonrasında güzel kokularla hemhal olmak çok mühim. sonuç olarak fena değil diyebileceğim bir şampuan, bu kutuyu kesinlikle bitireceğim ama kullanmaya devam edip etmeyeceğime kuruluk probleminin seyrini takip ederek karar vereceğim. daha sonra ara ara yine saç dökülmesi yaşarsam tekrar kullanacağım bir şampuan diyebilirim.

  6 haziran 2020 20:10

  3. ben demir eksikliği nedeniyle uzun süre saç dökülmesi yaşadım. saçlarımı ilaçlarla ve kullandığım ürünlerle epeyce toparladım. tekrar saç dökülmesi fazlalaştığı zaman bu şampuandan kullandım ve epey memnun kaldım. saçımı yıkadıktan sonra elime gelen tel miktarında epey fark olmuştu. saçlarım yağlı ve yağlanmayı tetikleyen bir şampuan değil. saç dökülmesinden mustarip kişilerin önce sorunun kökenine inip daha sonra da tedaviyi desteklemek amacıyla kullanabileceği bir şampuan.

  11 ekim 2018 14:45

  2. erkek ve kadınların kullandığı saç dökmesine karşı şampuan. normal de vichy dercos energisant şampuan olarak geçer. ben babam için almıştım. saç dökülmesini büyük ölçü de azattı dedi bana.

  bu şampuanı çok araştırdım. olumsuz yorumuna rastlamadım. sitesinde de şöyle bir açıklama var. '' Saç dökülmesi dönemsel ya da sürekli olabilir ve ister kalıtsal, ister mevsimsel, ister hormonal değişikliklere bağlı olsun, geç kalınmadan bakım uygulanması gerekir. Saç kaybını yavaşlatmaya yardımcı Vichy - Dercos serisi saç kaybına karşı kullanımı kolay ürünler sunar. Dermatolojik kontroller altında etkinliği test edilmiş formül saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. '' serum ile kullandığında tabi ki daha kesin çözümler alacaksınız.

  saç çıkarmıyor haliyle ama saç dökülesini durduruyor. ben de yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. saçımı hafifletiyor, saç dökülmesini eskisine oranla çok azalttı. güzel de kokusu var. hacimlendiriyor ve taraması daha kolay.

  kızlar aşırı saç dökümesi yaşıyorsanız vichy dercos energisant'ın size faydası kesinlikle olacaktır benden söylemesi.

  9 ekim 2017 10:52

  1. saç dökülmesine karşı etkisi eşim tarafından test edilip onaylanmış, saçta canlı ve parlak görünüm sağlayan, fiyatı biraz tuzlu ama değdiğini düşündüğümüz şampuan.

  17 şubat 2013 18:26