sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (10)
  • medya (2)
  3

  26. Kuru ciltler için nemlendiriciden önce, yağlı ciltler için nemlendirici yerine kullanılması önerilen hyaluronic acidli jel nemlendirici.

  Sabah rutinimde, yüzümü suyla yıkayıp ıslak yüzüme uyguluyorum. Hyaluronic acidden en güçlü verimin böyle alındığını düşünüyorum, nemsiz bir yerde yaşıyorsanız hatta kesinlikle böyle kullanmanızı öneririm. Ardından güneş kremimi(gizlinot: avene fluide mineral spf50+++) kullanıyorum. Her güneş kremi değil ama benim kullandığım old school güneş kremi nemlendiricim yerine geçiyor.

  Akşam rutinimde yağ bazlı temizleyici(gizlinot: simple) ile güneş kremini akıtıp, köpürmeyen bir su bazlı temizleyici(gizlinot: cerave hydrating olan) ile cildimi yıkadıktan sonra yine ıslak yüzüme uygulayıp, 5-6 dakika sonra oklusif nemlendiricim(gizlinot: cerave moisturizing cream) ile nemi hapsediyorum diyelim. Epidermal su kaybını önlemek için hyaluronic acid iyi bir tercih ama yeterli değil benim cildimde. Mutlaka tıkayıcı özellikte bir nemlendirici gerekiyor. Yağlı ciltler için yaz ayında yeterli olabilir. Benim yanak bölgemde özellikle her mevsim bir gerginlik söz konusu.

  Sivilce yapmadı, komedon yapmadı. Kaşındırmadı cildimi.

  Biterse almam. Mucizevi etkilerini görmedim, neutrogena hydro boostun parfümsüz kuru ve normal ciltler için olanı da aynı işi görür diye düşünüyorum; termal su sıkarsınız yıkadıktan sonra, sonra hydro boost.

  6 haziran 13:44

  25. yaz aylarında makyaj bazı olarak kullanmak dışında bir faydasını görmediğim jel. bende alerjik reaksiyon ya da komedon yapmadı. sadece gerekli bir ürün olarak görmüyorum. kendi sitesinden ürünün vaadlerini ekliyorum ki, üzerine konuşabilelim.

  -CİLDİ NEMLENDİRİR, GÜÇLENDİRİR, CANLI GÖRÜNÜM KAZANDIRIR.

  -CİLT DAHA DOLGUN GÖRÜNÜR.

  -GÜNDEN GÜNE, CİLT SAĞLIKLI BİR IŞILTIYA SAHİP OLUR.

  -yalnızca bu ürün kullanıldığında kuru ve normal ciltlere verdiği nem kayda değer değil. canlı görünüm kazandırıyor evet, ama cilt tarafından emilene kadar. sonrası sadece bir yapışkanlık hissi. işte o yapışkanlık hissi sayesinde makyaj bazı olarak seviyorum. yüzüm çok terler ve yazları ağır nemlendiricilerden hoşlanmam. bununla iyi geçindik. ama tam olarak bu etkiyi yaratan daha uygun fiyatlı bir ürünüm var. the body shop'un seeweed serisindeki jel. o yüzden yalnızca bu amaç için bu ürünü tekrar almam. hem de asitli bir ürün olduğu için yazın kullanmak riskli zaten.

  -kullandığım süre boyunca cildimde bir dolgunluk gözlemlemedim.

  -cildin sağlıklı ışıltı kazanması ve canlı görünmesi arasında bir fark göremiyorum. vaadlerini tekrarlamışlar sanki. dediğim gibi ben bu konuda kalıcı bir etki görmedim.

  kendi sitelerindeki açıklamada göremesem de bu jelin nemlendiricinin verimliliğini arttırmak amacıyla kullanıldığını okumuştum. nemlendiricim kötüyse kötü, güzelse güzel. öncesinde bu ürünü uygulamak verim azaltmadı ya da arttırmadı.

  tekrar almayacağım. bu tarz ürünleri kullandıkça anlıyorum ki cilde katman katman ürün uygulamaktan bu güne kadar bir fayda görmemişim.

  6 haziran 11:17

  24.  Deneyimlerime göre Gerçek bir yağlı cilt için nemlendirici. Ancak karma ciltlilere yeterli gelmez, hatta bayağı yağlı ciltli değilseniz yine yetmez nemlendirme özelliği ama zaten booster olduğu için her cilt kullanabilir nemlendirici öncesinde.

  16 mayıs 01:04

  23. Az önce testerını kullandım. Epey fazla kullanmama rağmen hemen emildi. Çok beğendim. İçeriği de temiz diyorlar. Sanırım elimdeki nemlendirici bitince bunu alacağım.

  16 mayıs 00:52

  22. Bir şişeyi bitirdiğim bu ürünle ilgili daha net yorum yapabilirim. Cildim karma, t bölgemde her nemlendiriciyi kullanamıyorum. Dolayısı ile bu ürünü ilk kullandığım zamanlarda t bölgemde kullanmadım. Daha sonra t bölgemde de kullanmaya başladım ve herhangi bir şikayetim olmadı. Sivilce ya da komedon yapmadı.

  Renksiz, kokusuz, güzel bir booster. Elimde başka bir ürün var. O bitince tekrar bunu almayı düşünebilirim.

  28 nisan 16:59

  21. karmadan yağlıya dönük cildimde komedonlara neden olan krem

  vichy'den defalarca tester'ını istememe rağmen asla dönüşü yapılmadı. En son alayım e kötü gözaltı serumu yaparım dedim. Ne gözaltıma iyi geldi ne de yüzüme. Tester için bölüm açmana rağmen asla ilgilenmediğin için verdiğim parayı helal etmiyorum vichy!

  1 şubat 14:20

  20. Nemlendiriciden ziyade destekleyici ürün. Karma ve hassas cildimle iyi anlaşmadı, biraz kaşındırdı ve başlangıçta verdiği yapışkan hissi beni rahatsız etti. Bitene kadar nemlendiricim altına sürmeye devam edeceğim ve kendisiyle vedalaşacağız.

  21 ocak 14:00

  19. Cildim kuru oldugu için nemlendirmesi yetersiz gelse de krem altina destekleyici olarak uyguladigim (gizlinot: Sanırım asil amaci da bu adindan belli olduğu uzere) ürün. Icerigi guzel, uygulamasi kolay. Prof. Dr. Osman müftüoğlu nun söylediği gibi hyaluronic asit nem tutucu ozelligi ile tercih edilesi bir destek.

  15 ocak 16:37

  1

  18. Yüzümde koca koca kapalı komedonlara neden olan ürün.

  Vichy'nin sitesinden tester'ını istemiştim sırf tester istemek için sitelerinde bölümleri olmasına rağmen cevap bile vermediler. Çok met edilince aldım. İlk üç gün nemlendirmesi filan harika geldi, aradığım nemlendiriciyi bulduğumu sandım. Ama sonrasında kocaman komedonlar oluştu yüzümde, hatta bir ara verdim, komedonlarım geçti. Başlar başlamaz yeniden çıktı. Serum ne de olsa göz altlarıma süreyim dedim. Göz altlarımda milia oluşturdu. Ayrıca azıcık göz altımdan yanağıma taşırsam oralarda da kırmızı minik komedonlar yaptı. Kesinlikle denenmeden alınmaması gereken ürün. gitti 100 küsür liram çöpe.

  8 ocak 11:44 11 ocak 16:57

  17. yağlı ve akneli cildime en iyi gelen ve kullandığım en iyi nemlendirici.

  bir nemlendiricide aradığım en öncelikli özellik cildime ağır gelmemesi, sivilce yapmaması nemlendirmesinin yeterli olmasıdır. aradığım bu özellikleri bir arada bulunduran ilk ürün bu oldu.cilt ürünlerini çoğunlukla dermokozmetik seçiyorum. şimdiye kadar pahalıdan ucuza birkaç dermokozmetik ürün denedim ve içlerinde en beğendiğim bu ürün oldu. cildim aşırı kuru değil ve özellikle alın bölge çabucak yağlanır. ayrıca t bölgem sivilcelidir. bu ürün oldukça sıvı kıvamda bir serum, sürüldüğünde kısa sürede emiliyor, yapışkan bir his bırakmıyor. kızarıklık, hassasiyet ve akne gibi sorunlara yol açmadı. maske vs yapmadıysam günlük nemlendirmede yeterli buluyorum. makyaj altına da gayet uyumlu oluyor. tüm yüze bir buçuk pompa yeterli geliyor, bir şişe 6 ay idare eder gibi görünüyor. fiyatını kesinlikle hak eden ve yağlı ciltlerin memnun kalacağı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  14 aralık 2018 22:31 14 aralık 2018 22:33