girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

24. ne zaman geçiş yapıp kullanmaya kalksam beni mağdur eden; her durumda kendini haklı çıkaran; uğraştırdıkça uğraştıran, her bir konuştuğum müşteri temsilcisinin farklı bilgi verdiği; ay sonunda faturam da bambaşka sayılar görmeme neden olan firma. müşteri temsilcisinin yanlış bilgi vermesi sonucu 12 gün hattımı kullanamıyorum -tarife değişikliği(!)- üzerine faturam gelmesi gerekenin 3 katı geliyor. şikayet etmek için 1 ay önce yaptığım 27 müşteri temsilcisi görüşmesinden hangilerinde müşteri temsilcilerinin bana bu bilgiyi verdiğini gün ve saat olarak hatırlamam gerekiyor ki dinleyebilsinler. 

yıllar önce faturasızken de 50 tl gibi bir miktar yatırıp ertesi gün bir yeri aramam gerektiğinde “para yüklemelisiniz, şu an arama yapamamaktasınız” uyarısı almıştım. vodafone store’a gittiğimde; “tarifeniz başladı mesajını beklemeniz gerekiyordu” cevabını aldım. “e ben 24 saat telefon kullanmayacak mıyım yani?” diye sorduğumda da ”48 saate kadar gecikme olabiliyor; sistem cart curt” cevabını aldım.

kısacası bizler tavrımızı koymadığımız sürece bu devran böyle sürüp gider.

24 eylül 23:42

23. 1 hafta kullanilan 1 gb internet 9 lirayken suan 12 liraya cikarmis. vodafone gel bobregimi de al. 

edit: cok icime oturdu :( nefret ediyorum senden kazikci.

29 ağustos 23:18 29 ağustos 23:20

22. Yazmayayım dedim ama tutamadım kendimi. Liseye giderken Turkcell çok pahalı diye Vodafone’a geçeyim dedim ilk ay geçtim işte o zamanlar 20 liralık tarife yaptım 1 ay geçti tarife yenilenecek 20 lira yükledim bekliyorum yenilenmesini yok yenilenmiyor. aradım müşteri hizmetlerini yenilenecek diyor bekliyorum olmuyor. Saatler geçti 3. Kere aradım ve müşteri temsilcisi kadın bağırarak konuşmaya başladı, tartıştık ve yüzüme kapattı telefonu???? Olan benim 20 liraya oldu dayanamadım artık internete bağlandım ne başka paket yapılıyor ne kullandığım tarife yenileniyor resmen bok yoluna gitti para. hemen Turkcell’e dönüş yaptım. bu da böyle bir anım işte, benim gözümde dolandırıcılar yaklaşık 5 senedir. 

24 ağustos 14:06


21. bütün kullanıcılarını aynı yolla kazıklamayı deneyen operatör.

mayıs ayında yurtdışına çıktım. telefonum veri dolaşımına kapalı. yani interneti kullanmam mümkün değil. ayrıca gittiğim yer erkek arkadaşımın yani. 2 ayrı hattı var, ihtiyacım olsa onun hattını kullanırım birilerini aramak için. neyse oradayken bir gün telefonumun ekranında bir mesaj belirdi. ekran kilidi devre dışı. ya tamam diyeceksiniz ya iptal ve bana internet kullanımı soruyor. iptal dedim tabii ( ama bu telefon çantada iken vs olduysa mesela yine?) neyse efendim aynı şekilde 35 lira ücret eklendi aniden faturama. arayıp konuşunca sonraki faturalardan keseriz diyorlar. bunu yaşayan o kadar çok kişi varki. resmen paranızı alıyorlar sizden. he bir de farkına varmayanlar olabilir. onlar da yanlarına kar zaten. kaçarak uzaklaşılmalı

24 ağustos 14:02

20. inanılmaz sinirliyim. Aylık 29 lira ödediğim faturalı tarifem var. bu ay çıkan fatura 64 tl. iyi ki vodafone’un sitesine girip fatura ayrıntılarına bakmışım yoksa kakalayacaklarmış. yurtdışı kullanım ücreti  35 tl eklemişler tarifemin üzerine. müşteri hizmetlerini aradık. yurtdışına çıkmadığımızı söyledik. “sınıra yakın bir yerde bulundunuz mu, yanlışlık olmuş olabilir?” diyor. izmir’de yaşıyoruz, yunan adalarındaki baz istasyonunu bağlanmadıysa (yuh!) böyle bir durum söz konusu değil. “bu ay faturanızı 64 lira ödeyin, bir sonraki ve diğer ay borcunuzdan düşeceğiz, hata olmuş.” dediler. haliyle “neden sizin hatanızdan ötürü bu ay 64 lira fatura ödüyoruz?” diye tartıştık. Yarım saate e-devlette borç kısmına yansır dediler. E-devletten borç kısmına bakıp, vodafone’un bize borcunu görürsek o zaman fatura ödeme yapacağız, yoksa üşenmeyip tüketici heyetine nereye başvurulacaksa başvuracağım. Böyle bir rezalet olamaz. Görmesem, boşversem, otomatik ödeme talimatı verip dikkat etmesem, kazıklanacaktım. aman dikkat. taahhüttüm bitsin operatörümü değiştireceğim. 

24 ağustos 13:51 24 ağustos 13:53

19. dolandırıcı olmasına +1

 türk telekomdan vodafone geçtim, tarifeyi seçtiğimde babam oradaki çalışana “vergisiyle beraber bana en son çıkıcak olan tutar nedir?” diye sorduğunda 21-22 lira gibi bir şey demişlerdi ama faturam sürekli 30 lira geliyor? ayrıca türk telekomda internet bittiğinde eğer internet almazsan internete giremezken, vodafone internetin bittiğini haber vermeden dan diye 6 lira kitliyor. 

tarifem bitsin yeniden türk telekoma geçicem, keriz silkelemeye çalışıyo resmen.

21 ağustos 12:46

18. Turkcell çok pahali diye 1 sene once gectigim telefon operatorudur. Her gun lanet okuyorum kendilerine. Sehir merkezinde bile cekmez mi bu internet. Deliriyorum gerçekten. Ustune birde pahali faturalari kitliyorlar. Turkcell daha karliydi son zamanlarda yaptiklarini görunce. Anlaşma bitsin hemen geri donucem turkcelle. Vodofone out beybisi.

21 ağustos 11:19


17. İyice saçmaladı. çark olayı ilk geldiğinde ilk hafta internetim bittikçe yeniledim kullandım ondan sonra temmuza kadar haftalık vermeye başladı iyi hoş haftalık 1, 2 GB kurtariyordu . Sian Sadece 6 saat için 250 MB falan veriyor. Sırf sinema kodu için duruyorum yoksa türk Telekomun paketleri çok daha iyi.

21 ağustos 00:05 21 ağustos 00:12

16. Müşterilerini resmen aptal yerine koyan operatör şirketi. Yaklaşık 4-5 senedir vodafone'u kullanıyorum. Son zamanlarda iyice saçmalamaya başladılar. Önceden haftalık hediyelerinde 1 haftalık bazen 3 bazen 1 gb internet veriyolardı. Bu süre önce 24 saate düştü. Şu an ise 6 saat. Dalga geçer gibi 6 saat boyunca kullanılmak üzere 2 gb internet hediyesi veriyolar. Onun dışında vodafonelulara özel adı altında düzenlenen kampanyaları da saçma buluyorum. Mesela loft'tan indirim çeki(gizlinot: internet alışverişlerinde 150 tl üzerine 40 tl indirim ) veriyor. Sitesine girip bakıyorum en ucuz şey 100 tl, o da bildiğiniz düz atlet :)))

Cihaz kampanyam biter bitmez hattımı taşımayı düşünüyorum. Başlarda çok memnundum, şu an hiç memnun değilim.

20 ağustos 13:50

15. iphone kullanan biri olarak çok sıkıntı çektiğim operatör.

facetime ve imessage kullanmama imkan y-o-k. Yaklaşık 200 mesaj geliyordu kullanımınız durduruldu tarzı, aradım sebebinin ne olduğunu sordum sistemde bir bilgi gözükmediğini söyledi, ama mesaj gelmeye devam ediyordu

Birkaç gün sonra ekranımda imessage ücretlendirilecektir tarzı bir bildirim çıktı ve kabul ettim anlamadığım için, ne kadar ücretlendirebilir ki diyerek. Kabul ettikten hemen sonra bahsettiğim mesajların gelmeye başlamasından anladım telefonla ilgili bir şeyler herhalde diyip appleı aradım ne yapabilirim çok da kullanmıyorum kapatsam geçer mi diye. 

“Vodafone bunu yapıyor sürekli bizi arıyorlar vodafone kullanıcıları” dedi ama buna hakları yok bu iki uygulama internet kullanıyor ücretlendiremezler. 

Tekrar vodafoneu aradım çözemediler applea geri dönüş yaptım derken başka bir vodafonelu arkadaşımın daha aynısını yaşadığını öğrendim. Ki ayarlardan kapatıp hiçbir şekilde kullanmadığım halde ara sıra kendini hatırlatıyor bu mesajlar. 

İnsan operatörünün bildirimlerini sessize almak zorunda kalmamalı bence... Müşteri temsilcisi de geçiştiriyor üstelik, bizimle alakalı değil diyorlar applea bunu söylüyorum derler diyip gülüyor. Delireceğim resmen

1 ağustos 16:03