sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (327)
 • medya (1)

327. Watsons çalışanları, gratis çalışanları, x çalışanları gibi ayırmaya gerek olmadığını düşündüğüm başlıktır. Sonuçta onlar da hepimiz gibi insan. Her sektörde her alanda olduğu gibi çok iyileri de çok kötüleri de var. Ama bu zaten dediğim gibi her alanda var. Bu konuda watsons çalışanları mükemmeldir ya da berbattır genelleme yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

9 nisan 19:29

326. mağazalarda çalışmanın özellikle masa başı çalışma şekline göre oldukça zor olduğunu düşünüyorum. Çalışma saatleri, ayakta kalma süreleri vs..

En basitinden regl öncesi, bazen regl dönemi kendimi inanılmaz gergin, yorgun hissediyorum. Maillerime, insanlara verdiğim cevaba, herşeyime yansıyor. Ve düşününce o dönemlerde Spot ışıkların altında, sürekli ayakta ve her an ilgili olma durumu benim için çok zor olurdu.

Sırf bu sebeple diğer mağaza çalışanlarına olduğu gibi kendilerine saygı duyduğum çalışanlardır. Genelleme yapmak da her konuda olduğu gibi mantıksız.

9 nisan 16:49

325. mersin forum avm watsons çalışanlarından memnunum. profosyonel denilebilir çünkü sırf ürün satmak için değil cidden yararlı ve yerinde önermeler yapıyorlar. ayrıca güler yüzlüler. evet birkaç kez ne bakmıştınız diye darladılar ama bunu da çekingen tavırla yaptıkları için hoşgörüyle karşıladım.

8 nisan 23:24

324. herhangi bir watsons'a girdiğimde her zaman karşılaştığım etiket sorunu var. ya reyon etiketi kasa ile uyuşmuyor ya da etiketler hep yanlış ürünün altında. örneğin revolution standına bakıyorum, aynı paletten birkaç tane üst üste koyulmuş, altında da 19.99 etiketi yerleştirilmiş. kasaya gidiyorum bilin bakalım ürün kaç tl... 80 lira. bunu çalışana belirttiğimde etiketin yanlış olduğunu söyledi doğal olarak. buraya kadar problem yok ama keşke o etiketi kaldırsaydı oradan. 

çalışanları gördüğüm kadarıyla elinden geldikçe yardımcı oluyorlar bir soru sorduğunuzda ama şu etiket olayı biraz can sıkıcı. özellikle bazı makyaj standlarında etiket ve ürün hiçbir zaman birbirini tutmuyor. 

8 nisan 12:41

323. senin benim gibi insanlar. sanırsın her biri watson's kozmetik bilimler akademisinden mezun olup özenle işe alınmışlar gibi haklarında atıp tutuluyor. her biri ekmeğinin peşinde. iki gün sonra işten çıkartılınca gratis çalışanı da olabilirler. çalışan yerine mağazayı eleştirsen tamam anlarım. ama olayı kişiselleştirmenin mantığını hala çözemedim. mağazanın vizyonu deneyimsiz bir çalışanı işe almayı gerektirmişse gider mağazaya veryansın edersin. üç kuruş maaş alan işçiyle alıp vermediğin nedir?

8 nisan 00:55

322. hangisi ile başlasam acaba?

istmarina'daki watsons şubesine gittik geçen hafta. ben bir markadan, arkadaşım başka bir markadan 3'er tane deodorant aldık indirimde diye. kasaya geldik, 9,90 tl etiketli deodorant kasada 13,5 tl çıktı. dedik ki etiketinde 9,90 yazıyor ama? kasadaki kadın gitti kontrol etmeye, etikette 9,90 tl yazıyor tabi, inceliyor inceliyor inceliyor bir türlü netice yok. sonra mağaza müdürü olduğunu düşündüğümüz emre beye seslendi "emre beeeeeeeeğy", bu sırada emre bey kasada yanımızda başka birşeyle ilgileniyor, duymamazlıktan geliyor, kayıtsız kalamayarak arkadaşınız size sesleniyor diyorum, mecburen cevap veriyor, "efendim deniz hanım", diğer çalışanın adını da öğrenmiş oluyoruz. etikette farklı yazdığını vs anlatıyor, bu defa emre bey bize soruyor diğer ürünü göstererek: "bunun mu fiyatının farklı olduğunu söylüyorsunuz?" yani o kadar anlamıyorlar ve isteksizler ki bütün elimizdeki ürünleri bırakarak çıktık anlamayacaklarına kanaat getirdiğimizde.

buyaka şubesinde ise daha dün yaşadığımız olayı anlatayım, maskelerde bir alana bir bedava kampanyası varmış. simple'ın maskeleri 14 tl etiketiyle bize göz kırptı, aldım 2 tane. watsons maskeleri 6,5 tl onlardan da 6 tane aldım. kasaya gittim 14 tl lik ürün 22 tl çıktı :) dedim ki hayır 14 tl yazıyor etiketinde. rafa gittik, diğer görevli arkadaş çağırıldı, "farklı etiket mi basıldı bunlara?" diye sordu kasadaki arkadaş. aldığımız cevap, duyduğum en komik açıklamaydı sanırım: "eeee evet, bir alana bir bedava olduğu için fiyatları artırdılar..." :) yine elimdekilerin hepsini bırakarak uzaklaştım watsons'tan..

sevgili watsons lütfen etiketlerde yanlış fiyat verip insanları kazıklamaya çalışmaktan vazgeç ve lütfen artık çalışanlarını işe alırken biraz daha kapasiteli insanlar seçmeye çalış, mağaza müdürleriniz bile iki kelimeyi bir araya getiremiyor.

21 mart 11:21 21 mart 11:38

321. Bir bana denk gelmediler sanırım, bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sorduğum sorularda da hep samimiyetle cevap verdiler. Bilmiyorlarsa "bilmiyorum" bile diyen çıktı. Zorla ürün satmadılar.

28 ağustos 2018 20:58

320. Sürekli arkamdan gelmeleri sebebiyle çok rahatsız olduğum çalışanlar. Ayrıca ürün bilgileri de pek yok ama çok bilmiş halleri de sinir bozucu. Pure beauty bb kremin renklerini sorduğumda bana cc kremini getirip işte bu demişti çalışan . Bozuntuya vermedim de keşke biraz daha konuya hakim olunsa

27 ağustos 2018 23:10

319. kesinlikle hiç bir makyaj kozmetik bilgilerine sahip değiller. Hadi bir çok insan bilmiyor da sizi oraya nasıl koydular diye insan düşünmeden edemiyor. Nedense bütün ürünler güzel (onlara göre!?) ama genelde pahalı olanı her zaman öneriyorlar.

18 temmuz 2018 13:11

318. Bende geçen sene eylül ekim aylarında kadıköyde bir watsons mağazasına girdim. 2 3 bir şey alıp çıkarken alarmlar öttü, poşete baktılar, üzerinde alarm yoktu ama gayet kibarlardı buraya kadar bir sorun yok. Watsonsa girmeden önce gratisten golden rose markalı rimel almıştım. Çantamı açtım onun üstünde alarm olduğu için onun öttüğünü anladık ve rimelimi elimden kaptılar resmen. Üstelik girdiğim watsons mağazasında golden rose standı yoktu. Nasıl elimden alırsınız diye bağırdım bi an çalışanlarda afalladı ama asla rimelimi geri vermediler napıyosunuz burada golden rose bile yok dememe rağmen umursamadılar çantamdan aradım buldum gratis fişini, rimelimi elinde tutan kadının eline sokup rimelimi alıp çıktım. Çıkarken kadın seslendi hemen daha arkamı bile dönememiştim zaten afedersiniz falan dedi isterseniz rimelin alarmını sökelim bir daha sorun yaşamayın dedi bende olur dedim. Rimelimi alarmı sökmek için mi bi hışımla elimden çekti bilmiyorum ama öyle olsaydı ayakta dikilmezdi karşımda diye düşünüyorum. Herhalde öyle fiş fırlatınca şikayet edicem diye r yaptı:d annem yaşında kadın birde işinden ekmeğinden etmek istemedim hiç ama afedersin demese kesin şikayet ederdim

18 temmuz 2018 11:31