girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (899)
  • medya (14)

899. hala boykottayim ve bu boykot bana hiç bir şey kaybettirmiyor, aksine vicdanen beni rahatlatıyor. Boykot etmeyenlere de sözüm yok, herkesin kendi hür kararı. Boykot etmeyen kişilerin de kendilerince bir takım gerekçeleri vardır.

Ben de Mesela sütaş,pınar vs ürünlerini boykot etmiyorum. Spor klübünün sponsorluğundan çıkıp çıkmaması, holding sahibinin yandaş olması beni hiç ilgilendirmiyor. bana göre ortada boykot edilecek bir durum yok. tüm yandaşları boykot etsem mahalle bakkalına dahi gidemem. Ama edenlere de lafım yok.

Bu sizin tamamen içinize sindirmenizle alakalı.

Kavgaya gürültüye hiç gerek yok canlarım. isteyen yapsin alışverişini isteyen yapmasın. Bir markaya para kazandırıp, kazandırmamak bizim kişiliğimi bozmaz veya bizi yüceltmez diye düşünüyorum naçizhane fikrim bu yönde.

bugün 02:54

898. bir kadın olarak tacizi nasıl savunabiliyorsunuz ya? olayı ne kadar güzel çözümlemişsiniz kendi kafanızda, bu kadar boykot eden kadınlar olarak sizin açıklamanızı görseydik keşke daha önceden! bizim aklımız bu kadar çalışmamış. bu 2-3 kişiyle ilgili bir olay değil, kadınlar için hizmet veren bir markanın reşit olmayan bir genç kıza yaptığı muamele. bol reklam ve kampanyayla, instagram hesaplarında yorum silerek ve hatta hesabı bir süre gizliye alarak aman satışlar düşmesin, kötü imaj yaratmayalım diye midir nedir berbat bir şekilde olayın üstünü kapatmaya çalışması. o genç kızın yaşadıklarından sonra bir özüre, gerçeğin ortaya çıkmasına hakkı yoktu, tabi çok haklısınız.

edit: koca şirket diye nitelendirmek de ne bileyim komik geldi. bu düşünce yapısına karşı bu kadar sakin kalabildiğim için seviyesiz olmuşum, olsun.

bugün 02:10 bugün 02:28

897. Kartima istedigi kadar puan yuklesin. Seni unutmadik watsons. Leş bir kriz yonetimi gerceklestirerek hangi zihniyete para kazandirdigimizi anlatti. Sen bir kizcagizin guvenlik gorevlileri tarafindan soyulmasina izin ver sonra da uzerimizden para kazan.

bugün 01:43


896. çıplak arama olayındaki karar verilmiş.

"Mahkeme, sanık Zuhal A.’yı hakaret ve yaralama suçlarından toplam 3 bin 500 TL adli para cezasına, ‘Haksız arama’ suçundan da 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca sanıklardan Semiha A.’yı ise ‘Haksız arama’ suçundan 5 ay hapis cezası verdi. Sanıklara verilen hapis ve adli para cezası ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi."

(link: http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/turkiye/1022623/Watsons_daki_ciplak_arama_skandalinda_karar.html cumhuriyet gazetesindeki haber)

10 temmuz 17:27 10 temmuz 17:31

895. kartıma 20tl yüklemişler, gidecek miyim? hayır. 

benim için her zaman insanları hırsız yerine koyan bir yer olacak.

24 haziran 12:34

894. Mail grubundan çıktığım ve gelen smsleri engellediğim için kartıma 10 lira tanımlayıp tanımlamadığından haberimin olmadığı mağaza. Oyuna gelmeyin süslüler, boykota tam gaz devam.

23 haziran 02:21

893. Sanırım 1-1.5 senedir girmiyorum boykot ettiğim için ama hiçbir şey değişmemiş.

Deborah'ın 24ore absolute volume maskarasını küçük bir kozmetikçide gördüm, indirimli fiyatı biraz yüksek geldi gözüme, dedim şurdan watsons'tan bi bakayım indirimde kaça düşüyormuş acaba bindirim mi yapmış bunlar. Sadece fiyata bakıp çıkıcam yalnız. Kapıdan içeri adımımı attım bi tane görevli dibimde bitti yardımcı olayım diye, sağolun bakıcam dedim içeriye doğru yürümeye başladım. Bide bu ne biçim bi stand düzeni onu da anlamadım ne nerde belli değil. Neyse ben deborah'ı arıyorum kız peşimden geliyor. Ama elini uzatsa boynuma sarılır öyle bir yakın takip. Neyse buldum standı, maskaraya bakıcam önüme atladı resmen yardımcı olayım diye, son derece sabırla teşekkür ederim göz atıyorum dedim. Siz söyleyin ben bulayım dedi. Yav bacım çekil bi fiyat görücem alt tarafı. Elimi atıyorum oraya geçiyor, kafamı çeviriyorum buraya geçiyor. Çekilecek misiniz artık dedim, hanfendiii söyleyin yardımcı olayıım dedi. Siz çekilecek misiniz ben müdürünüzle mi görüşeyim dedim. Oflayarak kenara geçti tip tip bakıyor bana. Fiyata baktığım gibi çıktım ben de tip tip bakarak. 

böyle bir saçmalık olabilir mi yahu bi salın insanı, elimiz kolumuz yok mu ihtiyacım olsa isterim yardım ?! Hani zaten taciz savunucusu bir firmasınız, yetmiyor gelen sınırlı insanı da taciz ediyorsunuz. Girende suç tabi ki. 5 lira fazla olurdu alt tarafı nolabilirdi, salağım ki şunlara prim veriyorum.

Neyse zaten maskaranın fiyatı da yükselmiş görmeyeli, bindirim yokmuş öbür tarafta. Gittim aldım o küçük kozmetikçiden.

Sinirden tüm maskaraları yere dökesim geldi. Şimdi düşününce nasıl o kadar sakin kaldım tebrik ediyorum.

10 haziran 21:33 10 haziran 21:36


892. “bir mağazanın suçunu diğerlerine yüklemeyelim” diyen arkadaşlar o süreci çok takip etmediklerini açık ediyorlar bence. sephora’da sevil’de Her yerde akbaba gibi tepemize tünüyorlar oysa, olay o değil ki? Alışveriş yaptığım mağaza alarmı öldürememiş diye kaç kere bu ünlü kozmetik zincirlerinde bağıra bağıra “hanfendi çantanızı kontrol edebilir miyeeez?” Diye çığırttılar peşimden bilmiyorum, ama hiç birinde arkaya götürülüp güvenlik görevlileri eşliğinde soyularak aranmadım, ağlatılmadım. Asıl olay bence ne biliyor musunuz? twitter ve instagram’da yapılan şikayetler üzerine oluşan krizi yönetememeleri, anında hareket edip gerekli özürleri müşterilerine zamanında iletmemeleri. yaptıklarının nasıl bir terbiyesizlik olduğunu uzunca bir süre kabullenmek istememeleri. Şirket buna anında tepki vererek çalışanlarına gerekli yaptırımları uygulayıp, o kızcağıza da hemen özrünü sunsaydı ve ona rağmen boykot etseydik, şu an durum dediğiniz gibi pire için yorgan yakmak olurdu. Ama yapmadılar, uzunca bir süre inkar ve çalışanlarının arkasında durma durumu vardı. Bu kurumsal bir başarısızlıktır. kendilerine sosyal medyadan şikayette bulunan müşterilerini kaale almama, üstüne bir de engelleme durumudur. ben benim şikayetlerimi yok sayan bir kuruma ve çalışanlarına para kazandırmam. Ha yurtdışında çıktığımda superdrug’dan alışveriş yapar mıyım, yaparım. Benim derdim türkiye’deki franchise’ın Türk yöneticilerinin Müşteriyi önemsememe, aşağılama kafasıyla. 

bir de, “Olay umrumda değil, ben alışverişimi yapıyorum” derseniz daha samimi olur en azından. 

9 haziran 19:47 9 haziran 19:53

891. Geçen gün elime Pastel Dipliner aldım ve bantlı olmadığını gördüm. Personel, müşteri şikayetleri yüzünden artık bantlamiyoruz dedi. Şaşkınım !

28 mayıs 16:52

890. Change.org'ta ülkemizden çekilmesi için imza kampanyası başlatıp hep beraber yayalım istiyorum. Bu konuda fikir ve önerilere ihtiyacım var,yardımcı olmak isteyenleri mesaj kutuma bekliyorum

16 mayıs 20:20