girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (948)
  • medya (16)

948. Geçen gün devamlı kullandığım ve hoşuma giden bir kreme bakıyordum. Fiyatının arşa çıktığını görünce uu beybi diyerek kaçtım zaten. Neyse çalışanlardan biri beni yakaladı krem tavsiye edecek. Nivea’nın mı ne q10 isimli bir kremini tavsiye ediyor. Dedi, işte bu krem çok güzel bişeyler bişeyler (o kadar dinlemedim ki hatırlamıyorum) en son şey ekledi: bu krem düzenli kullanınca cildi beyazlatıyor, renk açıyor. Allah allah? Anlamadım nasıl yani diyince lekelenmelerin, cilt tonunun beyazlaştığını, açıldığını iddia etti. Hamileyim herhangi bir cilt açıcı krem kullanamam diyince de “ürünün renk açıcı diye bi iddiası yok bunu bennnnnnn keşfettim benimmmmm buluşum” dedi. 

Dude, cilt lekelerini tonunu açıyorsa onun içinde ne olabilir neden bana hala bunun savaşını vermeye çalışıyorsun ya jsnddjdjd

Kozmetiği sevdiğim kadar kozmetik sektöründe çalışanlardan nefret ediyorum zaten bi kuru şampuan alıp çıkıcam etmeyin şu eziyeti insana.  Onlineın gözünü seveyim. 

18 ekim 18:21 18 ekim 18:22

947. aklıma direk suratsız ve bilgisiz satıcıları geliyor ve çoğunlukla önünden geçip gidiyorum. aldığım tek bir ürün var o da sadece orada satılıyor diye. ürünü alıp hiçbir şeye bakmadan direk çıkıyorum mağazadan. bir defasında 3 liralık ıslak mendil alana kontür, allık, aydınlatıcı paleti hediye ediyorlamış. ben bunu net bir şekilde öğrendim bir youtuber hikayesinde paylaşmıştı. mağazaya gittim sordum ve satıcı yüzüme ablak ablak baktı ve yoo dedi öyle bişey bilmiyorum dedi ama en azından bilene sorabilirdi . ego dolu bir ifadesi vardı. bazı kampanyaları anlaşılan duyurmuyorlar ve ben bu kampanyadan emin olmasam sormazdım. mesela bazen pure beauty bb krem alana 50 tl değerindeki ıslak mendillerden veriyorlar bir kere de ben almıştım. yani bu tarz şeyleri duyurmuyorlar . sorunca da suçlu sen oluyorsun. sanki tester istedim o zaten kırmızı çizgi :D orada çalışan kişi master yapmış biri edasıyla egosunu kendi kendine şişiriyor. ki master yapmış kişinin egosu kendinedir yansıtmaz kibar olur. ben müşteri sen de orada çalışansın benim bildiğim her zaman müşteriye saygı olmalı ki gelen bir daha gelmek istesin.ve bu olayı da şikayet etmiştim sonuç ne oldu bilmiyorum. artık bu tarz yerlerde böyle bir ifadeyle karşılaşırsam bu genelde watsons oluyor direk o kişinin yaka kartından ismine bakıp şikayetimi de yapıyorum . müşteriye güler yüz gösterme konusunda, yardımcı olmak konusunda ciddi bir eğitim vermeleri gereken mağazalar zinciri.

18 ekim 17:52 18 ekim 18:45

946. fiyatlandırma politikası ibretliktir.

boykot olsa da olmasa da 3-4 dolarlık ürünleri deli paralara satıyorlarken bunu bile bile neden alışveriş yapalım bu mağazadan bize bir anlatsınlar da öğrenelim.

türkiye'de o ürünü bir tek sen satıyor bile olsan kafana göre fiyat belirleyemezsin. markette bile bulunabilen ürünleri -sanki bulunmaz hint kumaşı satıyor gibi- fiyat bindire bindire satmaya çalışmanız müşterinin aklı ile dalga geçmektir.

18 ekim 15:03


945. insan psikolojisi çok garip işliyor ya. malum olay olmadan önce gratisten çok watsons'ta vakit geçirirdim. ama o olaydan sonra ancak birkaç kere girmişimdir ancak. o da zorunluluktan. bulunduğum semtte başka drugstore mağazası yok çünkü. bugün de baktım %50 indirim yapmışlar çok sayıda ürüne. kapısından içeri girmek gelmedi içimden. gratis'te de indirim yoktu, giremedim. yani diyeceğim o ki, markalar boykotları ciddiye almalı. o olay sıcağı sıcağına halledilmiyorsa, kriz yönetilmiyorsa insanların psikolojilerinde kötü bir yerde kalmaya devam ediyorlar. bir müşterilerini gerisin geriye kaybettiler. kartımı zaten olay olduğu an kırmıştım. zaten olaydan sonra fark ettim, giren her müşteriyi göz hapsine alıyorlar. ayıptır bu.

"kriz yönetimi nasıl olmaz" adlı bir sunum yapacak olan varsa, watsons'ı baş sıraya koyabilir. çok iyi bir örnek oldular. 2018'in sonuna geldik ama bakın, görüşümüz değişmedi. unutulur sanmışlardı oysaki.

17 ekim 21:32 17 ekim 21:34

944. Nyx, E.l.f vb. Pahalı ürünlerin yahut normal kaliteli sayılan ürünlerde de, bir tane bile mi tester olmaz şaşırıyorum.

Ben rengini yapısını bilmediğim ürünü nasıl alayım?

Açıkça belli ki mağaza çalışanları alıyor kendilerine tester'ları. Ve en dandik ürünlerin tester'larını bırakıyorlar sadece.

Ne hikmetse pahalı/ kaliteli sayılan marka ve ürünlerin en ufak bir tane bile tester'ları bulunmazken, dandik çer çöp şeylerin testerları var.

"Yahu bir marka hiç mi tester göndermez" diye ben mağazada sinirlenince 2-3 tane ayrı ayrı kadın müşteriler hepsi bir ağız olup "Ne zannediyorsun kızım, çalışanlar kendilerine saklıyor onları, kendilerine kırçıyorlar" vb. Cümleler söyledikleri an jeton düştü. "Ee tırnakçı müşteriler çalıyor olamaz mı" diye sorunca, "Tırnakçılara sıra gelmeden (tester çalan müşteriler var maalesef) Ürünler gelir gelmez mağaza çalışanları kendilerine zimmetliyorlar, aralarında bölüşüyorlar" dediler.

11 ekim 10:33 11 ekim 10:50

943. Birkaç gün önce watsonsdan pantene nem terapisi sampuan aldım. Sonra dolaşırken yol üstünde gratisi gördüm ve oraya da girdim. Watsonstan 22 tl ye aldığım şampuan gratiste 16 tl idi. O an baya moralim bozuldu. Nasıl bir çakallık ben anlamadım. Neden ayni urun farklı yerde farklı fiyatta oluyor. Artik sabun bile alacak olsam ayni urun için 5 farklı kozmetik dükkanı gezip en uygun olanı belirleyip oradan alcam. Bunu hepsi yapıyor olabilir. Eğer bu durum watsons a özelse bir daha kapısından geçmem. Zaten sadece hidro fugal almak için gidiyordum sadece orada satıldığı için. Tek isime yarayan deodorant o . Başka bir sey almıyordum malum olaylardan dolayı. Bu da son nokta oldu. Ama bir urun watsonsda ucuz satılıp diğer yerlerde pahalı satilirsa da watsonsdan alırım yani. Araştırıp gorucem.(watsons çalışanları beğenmedi)

11 ekim 09:59 11 ekim 10:09

942. gündem meraklısı bir insan olmama rağmen boykot ettiğim, aslında daha doğrusu, alışveriş yapmak için benim adıma hiçbir çekiciliği kalmamış (gbkz: youtuber) mağazası. sebeplerimi sıralayayım:

1. bir çocuğu soyup elleyip hırsızlık kontrolü yapıldığını düşünce midem ağzıma geliyor. alışveriş gibi keyifli ve karşılığında "para" verdiğim bir aktiviteyi işemeli kusmalı (gbkz: pukingfest)e çevirmek istemiyorum.

2. etikette yazan fiyatlarla kasa fiyatı hepppp mi farklı çıkar? farkı ödemem diyince, "yalnız, biz kurum olarak etiket fiyatından veremeyiz, müdürümü çağırayım mı??" (gizlinot: aha kesin soyacaklar) diyorlar. sanki senin yapıp yapmamana kalmış bir şey bu. (bkz: bir tercih olarak tüketici kanunu)

3. indirim dışı fiyatları diğer mağazalardan daha pahalı. indirimli fiyatları diğer mağazaların indirimli fiyatlarından daha pahalı. bunun en uç örneğini e.l.f'te gördük. neden fiyatlar çok yüksek? çünkü türkiye'de e.l.f'i bir tek kendileri satacaklar, o yüzden istedikleri fiyatı çektiler. diğer ürünleri de türkiye'de başka olmasa inanın daha kazığa satarlardı. seçenek olduğu için maksimum 2-3 lira pahalıya satabildiler.

4. bütün bu "lüks"ün karşılığında kötü ötesi hizmet vermesi, darmaduman raflar, kırık ürünler...

ben para veriyorum, bunları neden çekeyim ki?

5 ekim 18:02


941. kendi ayağına sıkmaya devam eden antipatik marka. eskiden çoğu alışverişini buradan yapan bir insanı artık kapısından içeri sokamıyorsa ve yanlışlarını düzeltmek yerine yenilerini eklemeye devam ediyorsa, tek var olma sebebi olan müşterilerine artık bir şey satamayıp yok olacak.

5 ekim 15:11

940. Bizi gerizekalı yerine koymaya çalışırken kendini rezil etmeyi başarmıştır. Uzun zamandır batar inşallah diyordum, çok şükür buna yönelik aralıksız adım atıyorlar. Makyaj yapmayı seviyoruz diye sana kul köle olacağımızı düşündün galiba.

5 ekim 13:16

939. ikinci girdim olacak, instagramda ateş püskürmüş insanlar. sonunda herkes farkına varmaya başladı 2-3 dolarlık şeylerin nasıl geçirildiğini hepimize. gönderinin altına milani cosmetics getirin diye yazmış biri. baktım ki milani elf'e göre çok daha pahalı, fiyatları pek bilmiyordum. 20 dolar falan ürün var, doları 6dan alsan 120 tl. normalde dolar 2-3 tl olsa the balm ayarında drugstore'da satılırdı ama bu fiyatlara üstüne vergi, kÂr ohooo düşünemiyorum sephora'da satılması lazım ki fenty'i geçer milani fiyatları bu durumda(gizlinot: swh). eveshop bunun üzerine elf getirebilse mesela, çok daha uygun fiyata satsa ve watsonsa kapak yapsak topluca keşke(gizlinot: adsdsdafdasas).

en yakın zamanda mecburen elf markasını indirime sokarak satmaya çalışacak mağazadır ayrıca. stokta kalmadı yazarsa da inanmam. kıtlık psikolojine sokup aldırmaya çalışabilirler. fakat insanlar yer mi artık, orasını da onlar görecek(gizlinot: watsons'tan alışveriş yapmıyorum, yapmam ama eleştirmek bedava swh).

4 ekim 22:00 4 ekim 22:03