sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (962)
 • medya (19)

962. Boykot olayları başlamadan önce bir alışverişim de yaşanan durum şu şekildeydi; Her zaman kullandığım fondöten rengini buldum ama yanında mini boy rimel olduğu için fiyatının farklı olabiliceğini düşündüm ve görevliye sordum. Fiyatı ise 20 TL çıktı. O zamanlar kozmetik zammı yoktu ve indirimsiz 55 TL civarıydı tek satılan fondötenin fiyatı. Neyse. Görevli başka bir görevliyle konuştu fısır fısır. Sonra bana dönüp bu renk size olmaz vs. dedi. Ama nasıl sım sıkı tutuyor ürünü. Sanki zorla alacağım elinden. Bende her zaman kullandığım renk olduğunu alacağımı söyledim. Kasaya gidene kadar Allah'ım hepsinde ayrı bir trip. O günden sonra soğumuştum zaten. Küçük bir kız çocuğuna yapılan da yaşadığım olayın üstüne denk geldi. Iyice çektim elimi eteğimi.

dün 22:30 dün 22:33

961. Mecbur kalınsa dahi alışveriş yapılmaması gereken bir yer olduğunu az evvel bir kez daha deneyimlediğim alışveriş noktası. Elidor'un detox etkili şampuanını ve mixup sulpfur krem (gizlinot: fiyatı 27,50. Yuh!) satın aldım. Kasada ödeme yaptım ve fişi alıp mağazadan çıkmadan kontrol ettim. Şampuanın fiyatı reyon etiketinde 13.75 tl iken benden alınan tutar 17.90 tl idi. 4 küsür lira fazladan çekildiğini, reyonu da kontrol edince kasadaki görevliye söyledim. O da başka bir arkadaşına kontrol etmesini söyledi. Komediye bakın ki reyonun yan tarafına koyduklarının kimilerinde 17 küsür benim aldığım diğer tarafta 13 küsürlü bir rakam vardı. O reyonu görmemiştim bile, aldığım reyonda yazan tutar bu dediğimde kadın "maalesef indirim bitmiş" dedi, bu arada üstteki etiketlerin altında da etiket vardı ve alttakilerdeki rakamlar 17 küsürdü. Bu durumda doğrudan bana gördüğüm fiyattan satış yapmaları gerekirken gereksiz yere yaptıkları açıklamadan daha da keyfim kaçtı. Sonuç olarak fazladan aldıkları rakamı iade ettiler etmesine de bu nasıl bir satış anlayışı! Müşteri memnuniyeti gibi bir dertleri zerrece yok. İş yine bizlere düşüyor, özellikle alışveriş fişlerini ve alınan ürünlerin son tüketim tarihlerini kontrol etmenin önemi bir kez daha kendini gösterdi…

Ekleme: normalde niye eksilendi diye bir girdinin derdine düşmem. Lakin bu girdiye yüklenilmesi dikkatimi çekti. Sanırım eksileyenler watsons gönüllüsü. Fiyat politikalarındaki tutarsızlığın tüketiciye yansıması mı rahatsızlık veriyor, yoksa bu mağazayı boykot etmek mi! Belki de eksileyenlere göre fiyatları hayli uygundur!

16 şubat 13:53 16 şubat 17:10

960. Çok yazık hayvancağız o soğuk hava da sığınacak bir yer istemiş biraz ısınsa zaten gider bunlar hırsızlık yapar diye almıyor yahu köpek ruj mu çalacak hayır benim köpek fobim var korkarım köpeklerden ama ben alırdım bence zihniyetlerini değiştirmeliler.

14 şubat 14:59

959. kurtköy şubesi ısınmak isteyen köpeği içeriye almayan perakende kozmetik zinciri markadır.

edit: eksileyen üç kişinin derdi ne? bu kadar mı hayvan sevmiyorsunuz? onlar allah'ın sessiz kulları süslüler, bilin diye.

14 şubat 13:16 15 şubat 09:32

958. Başıma gelen rezaletten sonra sanırım uzunca bir süre kendilerinden alışveriş yapmayacağım ve yaptırtmayacağım markadır. Online üzerinden Roc markasına ait makyaj temizleme sütü almıştım. Ürün elime ulaşınca şok oldum. Şişenin üzerinde kırmızı bir bant ve promosyon üründür ayrı satılamaz yazıyordu. Koskoca watsons promosyon ürün satmaya kadar düşmüş diye düşündüm. Sonra baktım şişe baya eski duruyor. Üretim tarihini sorgulayayım dedim ve tam 4.5 yıl önce üretilen bir ürünmüş. Ayrıca açıldıktan sonra 12 ay içinde kullanılması gereken üründe ne bir jelatin ne bir koruma bandı vardı. Bunca yıl kaç kere açıldı kim bilir. Kontrol etmeden kullansaydım o ürünü cildimle ilgili ne tür sağlık sorunları yaşayacağımı hayal edemiyorum. Sağolsunlar kendileri dün arayıp bana bu yaşanan durumdan dolayı 10 TL değerinde çek vermeyi uygun görmüşler. Gerçekten kahkaha attım. Benim beklentim firmadan yetkili biriyle görüşüp böyle bir olayın nasıl gerçekleştiği konusunda açıklama duymaktı. Sağlığıma 10 TL değer biçtiğin için teşekkürler watsons. Ürünüde iade etmeyi düşünmüyorum baktıkça rezaletinizi hatırlayıp sizden alışveriş yapmayacağım. 

14 şubat 08:22

957. 20 gündür paramı iade edemeyen kişisel bakım marketi.

14 şubat 01:18

956. satış-pazarlama politikalarında değişikliğe gitmiş kişisel bakım marketi.

tanımı verdiğime göre konuya gelebilirim (gizlinot: swh) idari kısımda çalışan bir tanıdıktan değişime gideceklerini yazın duymuştum. o zamandan beri uzaktan izlemeye aldım. önce hayvan hakları savunuculuğu yaptılar. hemen içerden sordum soruşturdum, reklam bütçesinden yaptıklarını öğrendim. 2 hafta önce ankara tunalı şubesine girdim. malum olaydan beri gitmemiştim. dekorasyonu değiştirmişler, siyah ile daha modern ve kaliteli bir hava yakalamışlar doğruya doğru. sonra ürünleri deli gibi bantlamadıklarını fark ettim. genelde daha temiz duruyordu. ancak tester olmayan ürünleri açıp gösterme hala tam gaz. erkek çalışanlardan biri, müşteri gittikten sonra bunu yapan kadın çalışan kızdı; artı puan ama yetersiz. çalışanların sürekli dibimde bitmesi, her yaklaştığım reyonda sorumlu kişinin "buyrun yardımcı olayım" demesi, bakındığımı söyleyince 2 adım geri gidip gözünü dikmesi eksi bin beşyüz puan. tamam artık deli gibi alarm bantlamıyorsunuz, tamam hırsızlık vs ama iticisiniz ve potansiyel hırsız gözüyle bakmanızı tanımlayamıyorum bile. neyse bir şey almadan o gün ufak bir yoklama yaptım (gizlinot: büyük iş başardım :p )

bugün yolum ankamall avm'ye düştü. alt kata inince şeytan dürttü yine watsons'a girdim. gratis ile yan yanalar ve watsons daha kalabalıktı (hemen hemen 2 katı). buranın da dekoru değişmiş, hoş olmuş. ancak nyx standı 3 parça halinde olduğu için bakınırken başım döndü. çalışanların sürekli yardımcı olmak istemesi rahatsız etti. yalnız şunu fark ettim; tüm çalışanlar güleryüzlü, sürekli hoşgeldiniz diyor ve iltifat ediyor. ben çok paspal bir haldeydim. sıfır makyaj, saç baş dağılmış, üstüm başım tozlu (gün içinde birtakım yerlere koşturduğum için) ve kocaman çantam vardı. çalışanın aşırı övmesiyle elimde 1 tane kapatıcıyla, bunu geri nasıl bırakacağım yaa (veren kişi standda dikiliyor çünkü) düşüncesi içinde dolaşıyordum. arka taraflara doğru gidince mağaza müdürü olduğunu düşündüğüm bir erkek çalışan gelip hoşgeldiniz dedi, selamını aldım. sonra peşimden ayrılmadı. sonra bir baktım benim kapatıcıda alarm yok. kapının yakınına gittim adam kapının önüne çıktı beni dikizliyor. adam 2 metre solumda, kapatıcıyı bırakayım diyorum ama veren kişi 1 metre sağımda. sonra adamı çağırdılar mı, telefeon mu geldi ne gitti. giderken merve hanıma kaş göz işaretiyle emanet edildim. merve hanım hemen "buyruuuun"u yapıştırdı, kapatıcıyı eline tutuşturduğum gibi kendimi dışarı attım.

sözün özü: gratis'in şımarıp kendini salması paranoyak manyak watsons'a yaramış. kanmayınız!

13 şubat 22:36

955. istisnasız bulunduğu her yerin çaprazında/karşısında/üst katında gratis yahut rossman gibi alternartifleri olduğu için ezelden beri uğrama gereği duymadığım mağaza. ancak gratise falan da öyle sapkınca bir zaafım yoktur. gözümde rakiplerinden ayıran en ufak bir farkı olmadığı gibi bir de üstüne tüy dikmesiyle bilinen def-i hacet olayı nedeniyle dikkatimi dahi çekemeyen mağaza artık.

ancak bir kez "ikinci ürün 1 lira" minvalinde kampaya postuna denk gelmiştim instagram'da. fotoğrafı yakınlaştırdığımda da bunca zaman uğramamış olmamın ne kadar da isabetli bir karar olduğunu anladım ben.

10 liralık malı 30a çıkarıp ikincisini 1lira yaparak kazıklı voyvodaya selam çakmak istediğini düşünmüştüm.

9 şubat 19:51

954. Duruşunu ve fiyat politikasını sevmediğim, sadece orda satılan ürünler için girdiğim mağaza. Ama şöyle bir gerçek de var, daha az insan girdiğinden ve ürünler daha az mıncıklandığından mıdır bilmiyorum, ürünleri çok temiz. Mesela gratis’te bazen açılmış ürün tekrar bantlanıp rafa konabiliyor, aldığınız pudra kırık çıkabiliyor vs. Ama watsons’ta böyle bir şey yaşamadım daha önce. Tek artısı bu, ama tercih sebebim değil yine de. Çünkü Fiyatları şişiriyor.

9 şubat 00:23

953. watsons drugstorelar arasında en pahalı olanı

çalışanlarının hepsi suratsız ,asla doğru ürün öneremiyorlar , burunlar beş karış havada

Watsonsa gitme nedenim sadece orda satılan pure beauty cc ve bb krem onun dışında asla tercih etmiyorum

8 şubat 16:49