girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (948)
  • medya (15)

948. Nyx, E.l.f vb. Pahalı ürünlerin yahut normal kaliteli sayılan ürünlerde de, bir tane bile mi tester olmaz şaşırıyorum.

Ben rengini yapısını bilmediğim ürünü nasıl alayım?

Açıkça belli ki mağaza çalışanları alıyor kendilerine tester'ları. Ve en dandik ürünlerin tester'larını bırakıyorlar sadece.

Ne hikmetse pahalı/ kaliteli sayılan marka ve ürünlerin en ufak bir tane bile tester'ları bulunmazken, dandik çer çöp şeylerin testerları var.

"Yahu bir marka hiç mi tester göndermez" diye ben mağazada sinirlenince 2-3 tane ayrı ayrı kadın müşteriler hepsi bir ağız olup "Ne zannediyorsun kızım, çalışanlar kendilerine saklıyor onları, kendilerine kırçıyorlar" vb. Cümleler söyledikleri an jeton düştü. "Ee tırnakçı müşteriler çalıyor olamaz mı" diye sorunca, "Tırnakçılara sıra gelmeden (tester çalan müşteriler var maalesef) Ürünler gelir gelmez mağaza çalışanları kendilerine zimmetliyorlar, aralarında bölüşüyorlar" dediler.

11 ekim 10:33 11 ekim 10:50

947. Birkaç gün önce watsonsdan pantene nem terapisi sampuan aldım. Sonra dolaşırken yol üstünde gratisi gördüm ve oraya da girdim. Watsonstan 22 tl ye aldığım şampuan gratiste 16 tl idi. O an baya moralim bozuldu. Nasıl bir çakallık ben anlamadım. Neden ayni urun farklı yerde farklı fiyatta oluyor. Artik sabun bile alacak olsam ayni urun için 5 farklı kozmetik dükkanı gezip en uygun olanı belirleyip oradan alcam. Bunu hepsi yapıyor olabilir. Eğer bu durum watsons a özelse bir daha kapısından geçmem. Zaten sadece hidro fugal almak için gidiyordum sadece orada satıldığı için. Tek isime yarayan deodorant o . Başka bir sey almıyordum malum olaylardan dolayı. Bu da son nokta oldu. Ama bir urun watsonsda ucuz satılıp diğer yerlerde pahalı satilirsa da watsonsdan alırım yani. Araştırıp gorucem.(watsons çalışanları beğenmedi)

11 ekim 09:59 11 ekim 10:09

946. gündem meraklısı bir insan olmama rağmen boykot ettiğim, aslında daha doğrusu, alışveriş yapmak için benim adıma hiçbir çekiciliği kalmamış (gbkz: youtuber) mağazası. sebeplerimi sıralayayım:

1. bir çocuğu soyup elleyip hırsızlık kontrolü yapıldığını düşünce midem ağzıma geliyor. alışveriş gibi keyifli ve karşılığında "para" verdiğim bir aktiviteyi işemeli kusmalı (gbkz: pukingfest)e çevirmek istemiyorum.

2. etikette yazan fiyatlarla kasa fiyatı hepppp mi farklı çıkar? farkı ödemem diyince, "yalnız, biz kurum olarak etiket fiyatından veremeyiz, müdürümü çağırayım mı??" (gizlinot: aha kesin soyacaklar) diyorlar. sanki senin yapıp yapmamana kalmış bir şey bu. (bkz: bir tercih olarak tüketici kanunu)

3. indirim dışı fiyatları diğer mağazalardan daha pahalı. indirimli fiyatları diğer mağazaların indirimli fiyatlarından daha pahalı. bunun en uç örneğini e.l.f'te gördük. neden fiyatlar çok yüksek? çünkü türkiye'de e.l.f'i bir tek kendileri satacaklar, o yüzden istedikleri fiyatı çektiler. diğer ürünleri de türkiye'de başka olmasa inanın daha kazığa satarlardı. seçenek olduğu için maksimum 2-3 lira pahalıya satabildiler.

4. bütün bu "lüks"ün karşılığında kötü ötesi hizmet vermesi, darmaduman raflar, kırık ürünler...

ben para veriyorum, bunları neden çekeyim ki?

5 ekim 18:02


945. kendi ayağına sıkmaya devam eden antipatik marka. eskiden çoğu alışverişini buradan yapan bir insanı artık kapısından içeri sokamıyorsa ve yanlışlarını düzeltmek yerine yenilerini eklemeye devam ediyorsa, tek var olma sebebi olan müşterilerine artık bir şey satamayıp yok olacak.

5 ekim 15:11

944. Bizi gerizekalı yerine koymaya çalışırken kendini rezil etmeyi başarmıştır. Uzun zamandır batar inşallah diyordum, çok şükür buna yönelik aralıksız adım atıyorlar. Makyaj yapmayı seviyoruz diye sana kul köle olacağımızı düşündün galiba.

5 ekim 13:16

943. ikinci girdim olacak, instagramda ateş püskürmüş insanlar. sonunda herkes farkına varmaya başladı 2-3 dolarlık şeylerin nasıl geçirildiğini hepimize. gönderinin altına milani cosmetics getirin diye yazmış biri. baktım ki milani elf'e göre çok daha pahalı, fiyatları pek bilmiyordum. 20 dolar falan ürün var, doları 6dan alsan 120 tl. normalde dolar 2-3 tl olsa the balm ayarında drugstore'da satılırdı ama bu fiyatlara üstüne vergi, kÂr ohooo düşünemiyorum sephora'da satılması lazım ki fenty'i geçer milani fiyatları bu durumda(gizlinot: swh). eveshop bunun üzerine elf getirebilse mesela, çok daha uygun fiyata satsa ve watsonsa kapak yapsak topluca keşke(gizlinot: adsdsdafdasas).

en yakın zamanda mecburen elf markasını indirime sokarak satmaya çalışacak mağazadır ayrıca. stokta kalmadı yazarsa da inanmam. kıtlık psikolojine sokup aldırmaya çalışabilirler. fakat insanlar yer mi artık, orasını da onlar görecek(gizlinot: watsons'tan alışveriş yapmıyorum, yapmam ama eleştirmek bedava swh).

4 ekim 22:00 4 ekim 22:03

942. sephora bile kur farkından zaten şişen highend ürünlere bu kadar kar koymamıştır dediğim rezalet mağaza. ki highend ürünün fiyatı zaten yüksek, kur farkından dolayı aradaki fark drugstore üründen daha fazla oluyor, vergisi de daha fazla üstelik. yani dolar 6 diyelim, 5 dolarlık ürün tl olarak 30 ise 40 dolarlık benefit 240 lira. zam oranları %10 olsun bu markaların. 5 dolarlık elf 5.2 olacak, 40 dolarlık benefit 44. tl olarak elf 31.2 tl olacakken benefit 264 olacak, yani aradaki fark ürün ne kadar fazlaysa o kadar fazla oluyor basit bir matematikle. 3 dolarlık ürün 18 lira, hadi kar koyun 25 tlye satın. 60 lira nedir a açgözlüler? zaten kapısından geçmezdim malum olaydan beri, nefret bile değil tiksinti geldi bana. sephora bu kadar zam yapmadı, delirdiniz mi bu kadar fiyat farkı koyuyorsunuz üstüne? tl karşılığının 2 katından fazlaya satıyorlar, şaka gibi.

4 ekim 20:11


941. Kimseyi salak yerine koyamamış firmadır. Elf reklamının altındaki yorumlara bakmak için sayfalarına girdiğimde tüm kadınların fiyatlara gayet bilinçli bir şekilde ateş püskürdüğünü gördüm ve baya sevindim. Korkarak tam aksinin olmasını ve insanların paralarını bu kıyıma kurban edeceklerini düşünüyordum ama şu an gururluyum sözlük. Yakında başlar %50 indirimlerle satma çabaları. 

4 ekim 19:00

940. o malum olaydan sonra kapısından dahi geçmedim. ciddi söylüyorum bunu. muadil ürünlerinden dolayı revolution markasını çok merak ediyodum ama almadım. ne kaybederim diye düşündüm. şimdi de elf geldi her şey bi yana o fiyatlar ne? sanırsın sephoraya falan geldi. kur bi yere kadar etkiler, gerisi fırsatçılıktır benim gözümde. zaten insanları soyan markadan ne beklenir ki?

4 ekim 17:42

939. Boş duyarcıları ortaya dökmüş kozmetik mağazası.

Revolution sadece burada var diye boykotunu bozan mı dersin, elf geldi diye, boykot etmeyenlere saldırdığı günleri unutup watsons'a koşan mı dersin, bu güzel kafalı insanların her birini bu başlıkta görebilirsiniz. Ne diyeyim, çok iki yüzlüsünüz ya.

Not: hiç bir zaman boykot etmedim. Lafım, 'w' harfi geçen girdiye bile eksi basarken, iki yabancı marka geldi diye u dönüşü yapan boykotsporlara.

4 ekim 16:19