sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (947)
 • medya (16)

947. Elf ürünleri fiyat politikalandırması yüzünden elinde patlayan watsons duygu özaslan a reklam vermiş. 1 dolarlık aydınlatıcıyı 60 liraya satıyorsunuz, özaslan cazibesi sizce gerçekten durumu kurtarır mı? İllegal ve 'dehumanised' üst arama olayı sonrası açıklamalarına girmiyorum zaten.

27 kasım 20:09

946. Bugün black friday indirimi başlamış. Nyx’te yüzde 30 indirim varmış. Lingerie rujlar daha geçen hafta 43 lira iken bu indirimde 51.90 dan 36,25. Yani aslında yaptıkları indirim üç kuruş bir şey. Ama bindirim indirim yaptıkları için anlaşılmıyor.

22 kasım 00:10

945. bazı "bloggerların" göz boyamak için ben watsonsu boykot ediyorumm diyip şimdilerde watsonstan çıkmayan müşterileri olan mağaza zinciri.

hayır madem boykot ediyorum diyip laflar hazırlıyorsun her postunda storynde,bari sözünün arkasında dur değil mi ? yeni bir marka gelmiş (gizlinot: revolution)ay dayanamadım koştum aldım şunları bunları diyerekten her hafta watsons poşetiyle şov yapmak ne biliyim çok yüzsüzce geliyor bana bu davranış, çok.

16 kasım 02:06


944. Yıllar önce, buraya ilk girişimde kasada “Watsons Kart ister misiniz” dediler, olur dedim. Fişe baktım 2.5 liraymış o kart ve bana söylenmedi. 2.5 liranın hesabını yaptığımdan değil ama bana söylemek zorundalardı paralı olduğunu. Üstelik hemen her mağazanın kartı ücretsizken niye para verecekmişim ki. Sinir oldum. Çıplak arama olayı da üstüne tüy dikti, buradan alışveriş etmiyorum. Ama bu durum, mobbinge maruz kalan, hakları gasp edilen çalışanlara kulak vermemize engel olamaz. Aşağıda, alıntılıyorum:

 "İstifa sebebim sadece son iş günümde yaşadıklarımdan kaynaklanmıyor. Ancak taşıdığım, dokunduğum kozmetik ürünlerden dolayı enfeksiyon kapan parmağımın acımasına rağmen, mağaza müdürünün bana zorla koli taşıtması bardağı taşıran son damla oldu. Tek elimle tehlikeli olmasına rağmen bana merdivenlerden sevkiyat taşıttırdı. İş çıkış saatim geldiğinde de bana 10 dakika geç çıkmak zorunda olduğumu, çünkü 10 dakika geç geldiğimi söyledi. Ancak sabah 9’da başlayan mesaime 8.50’de gelmiştim ve giyinme süremi iş çıkış saatime eklemeye çalıştı. Benim ise geç kalma lüksüm yoktu çünkü okula gidip mezuniyet projemi yetiştirmem gerekiyordu. Ben ısrar ettikçe sesini yükseltti ve ben de istifa etmek istediğimi söyledim. Bunun üzerine müdür beni insan kaynaklarına beni şikayet edeceğini söyledi. İş arkadaşlarımla vedalaşmama bile izin verilmedi."

 "Şeker hastası olmama rağmen molalarımı çok uzun saatler çalıştıktan sonra kullanmama izin verildi. AVM içinde çalıştığımdan tuvalet için izin istemem bile sorun oluyordu. Bir gün regl dönemimde kasada duruyordum ve tuvalete gitmem gerekti. Kasaya arkadaşımın geçmesi için rica ettim ve izin almaya gittim. Fakat sıradaki müşteri bana kasayı bir dakikalığına boş bıraktığım için bağırmaya başladı. Müşteriye durumumu anlatmaya çalışırken mağaza müdürü gelip susmam için ağzımı kapattı. Özel ihtiyaçlarımı müşteriye belli etmemem gerektiğini, müşterinin her zaman haklı olduğunu ve bu olanları sosyal medyada paylaşırsam beni kovacağını söyledi. Ayrıca mağaza müdürü sürekli yanıma gelip makyaj yapmam ve boynumdaki kılları aldırmam gerektiğini, aksi halde müşterinin ürünlerimizi almayacağını söylüyordu. Hatta erkek arkadaşımın benimle nasıl hâlâ birlikte olduğunu anlamadığını bile söyledi"

"Başımızda sürekli bize bağıran ve hakaretler yağdıran bir müdür var. Haberleştiğimiz WhatsApp gurubunda sürekli işimizi iyi yapmadığımızı belirtip bizi istediği zaman işten çıkarabileceğini söylüyor, tutanak tutup maaşlarımızda kesinti yapmakla tehdit ediyor. Mesai ve mola saatlerimiz çok belirsiz. Örneğin sabah 7.00’de işe gelen arkadaşlarım sırf müdürler içeride toplantı yaptıkları için molaya akşamüstü 16.00’da çıkabiliyor. Pek çok defa ek işler yüzünden 9.00 yerine 7.00’de işe geldiğimiz oldu ya da çıkmamız gereken saatten bir saat geç çıktık. Elbette bu ek mesailer bizim maaşlarımıza yansımıyor. Hatta imza attığımız giriş-çıkış saatlerini gösteren tabloda, hep normal mesai saatleri yazıyor. Biz erken gelsek de geç çıksak da, o tabloda normal saatlerin karşısına imza atmak zorundayız. Çoğu arkadaşım maddi sıkıntılar içinde olduğu için buna ses çıkaramıyor. En kötüsü de engelli bir personele sürekli ağır koliler taşıtılması. Normalde engelliler çok geç saate kadar çalışamıyorlar ancak bulunduğum işyerindeki engelli arkadaşımın akşam geç saatlere kadar çalıştığını hatırlıyorum. Bir de stajyer olarak gelen meslek liseliler var. Genellikle staj saatleri dışında işe çağırılıp çalıştırılıyor."

Kaynak: Sol Haber Portali

Edit: Haberin kaynagini yazmayi atlamisim, ekledim.

15 kasım 13:47 15 kasım 19:48

943. Eksileneceğimi bile bile yazıyorum ..Bu tarz kozmetik marketlerde aslında firmaya göre hırsıza hırsız muamelesi yapamazsınız(çalıştığım için biliyorum) ama çalınan her ürünün parası çalışanların cebinden çıkar.Priminden kesilir,hatta bölge müdürü gelir size kızar 'Ne yapıyordunuz da görmediniz'diye.(halbuki siz o sırada işten işe koşuyorsunuzdur).Hal böyle olunca hırsızlık konusunda (arama hakları olmasa da) çalışanların o anki ruh halini anlayabiliyorum.Boykot yine edin etmeyin demiyorum ama o kozmetik marketlerde olan olaylar hiç sizin dışardan gördüğünüz gibi gitmiyor.

13 kasım 11:58

942. az önce şahit oldum, bir kadının aldığı reyonda etiket fiyatı 69,90 olan ürünün kasada fiyatı 74,90 çıktı. kasiyer de şaşırdı, yine zam yapmışlar haber bile vermeden dedi. ne yapmaya çalışıyorsun watsons?

9 kasım 13:57

941. (link: https://www.suslusozluk.com/watsons?i=746589 bu girdimde) yazmıştım, resmen geleceği görmüşüm. 1 tl çok istersen bedava yap yine de boykota devam, sana benden beş kuruş çıkmaz wtsns.

5 kasım 13:49


940. Gratis'te 2 ay çalışmış biri olarak teşhir ürünü olan ıslak mendillerden kalmadığı için herhangi bir ıslak mendili açıp, daha sonra onu satın almıştım, müşterilerin "bana ıslak mendil veeeğğğr" diye bağırmalarına dayanamadığım için. Akıl sağlığım paramdan daha değerli çünkü. Her şey şimdi netleşiyor. Mağazadaki satış danışmanlarını kendi maaşlı çalışanları sananlar içimizdeymiş. Senin benim gibi kadınlarmış. Ben de bu kaba insanlar medeniyetten habersiz yetişiyor sanıyordum vay be.

Tanım yapayım da kabine gitmesin. Uzak doğu menşeili kozmetik mağazasıdır. 

4 kasım 15:30

939. 1 liralık mendil almamak için direnip,bunu marifetmiş gibi buraya yazan insanların mümkünse alışveriş yapmamasını temenni ettiğim güzellik ve bakım mağazalar zinciri. bu şov ile kimi cezalandırdınız,orada ojeleri açıp saçıp bırakan,tester olmayan ürünleri parmaklayıp,saatlerce insanların arkasını toplayan ve bunu para kazanmak zorunda olduğu için yapan satış danışmanını mı? ondan sonra sephora çalışanlarına laf ediyoruz,bakmayın bazen böyle insanları mendil üstünden "müşteri" sıfatı altında her türlü muameleyi yapan herkese müstehak. herkes duracağı yeri bilmeli. sephora'da tester olmayan ürünü açıp masaya bırakın bakalım,orada böyle arkanızdan bakacaklar mı? çünkü yapılan etik değil ve başka bir yönden bakılmak istenirse suç bile sayılır. parasını ödemeden kullanıp çıkılmış. böyle sorunlar olduğunda mağaza sorumlusunu çağırıp şikayet etmeniz yeterli.

4 kasım 15:07

938. hala anlaşılmayan şey şu ki mağazada ıslak mendil verilmemesi genelde çalışanla değil firmayla ilgilidir. iki sene kadar önce watsonsta ıslak mendil istediğimde çıkarıp yarıya bölüp vermişti sonrasında “kusura bakmayın kendi paramızla almamız gerekiyor tutumlu kullanmaya çalışıyorum” demişti kadın. ayrıca günlük hayatta üstümüze her an her şey dökülebilir bu başkasının değil bizim sorumluluğumuz, eğer bu durum bir insana bağırmayı normal görebilecek kadar sinirlendiriyosa bizi çantaya bir paket ıslak mendil atmak zor olmamalı toplum huzuru için

bütün bunları geçtim o ıslak mendili açık bırakmak hem çalışanlara hem de müşteriye saygısızlıktır zira eminim ki o ıslak mendil kapatılıp yerine konulacak ve biri o açık kalmış ve kullanılmış ürünü satın alacak.

4 kasım 14:59