yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (70)
  • oylar (42)
  • medya (5)
  5

  70. Dünyanın en bebek ürünü olabilir! Geçen yaz açık rengini olan dulce de leche'yi satın almıştım, iyiki de almışım. Yumuşacık bir ürün ve pigment bombası. Ayrıca bir taşla iki kuş daha ne olsun. Ama şöyle bir özelliği var ki kontür rengi turunculuk içeriyor. Geniş bir fırçayla bronzer olarak uyguluyorum yüzümü ısıtmak için, harika oluyor. Ama kontur için uygun bulmadım. Ayarlı sürmek gerekiyor birde, yoksa çamur gibi görünmesi olası... bu arada Kontur kısmını pek kullanmadığım için alınmış olacak ki bir gün ürün elimden düştü ve sadece kontür kısmı kırılıp döküldü... (Neyseki sabitleme pudrası kırılmadı.)

  Sabitleme pudrası ise sarı alt tonlu. Wetn wild brulee far ile beraber Swatchlayıp farklarına bakmıştım bir kere. Brulee far belirgin pembe alt tonluyken bu ürünün sabitleme pudrası sapsarı. Bunu da belirtmek istedim... Ürün aşırı yumuşak ve manyak tozutuyor, olası bir düşüşte parçalanması çok yüksek ihtimal. Bu yüzden dikkatli olmak ve düşürmemek gerekiyor... Birde ambalajı da pek sağlam değil, kapağı her an kırılabilir cinsten. Ben çantamda pek taşımadığım için ambalajına bir şey olmadı.

  İyi bir fiyat/ performans ürünü, bitince tekrar alırım.

  ilgili medya:
  1
  25 mart 10:59 25 mart 12:05

  69. Zamanında indirimdeyken Dulce de leche rengini almıştım. Ambalajı maalesef berbat. Elimden kayınca kapağı kırılıverdi hemen, pudrası da çatladı.

  Aydınlatıcı kısmının göz altı sabitleme işi için mükemmel olduğunu düşünüyorum. Oldukça yumuşak ve hafif bir ürün. Ancak kontür kısmı için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

  Bir kere oldukça kızıl alt tonlu, hadi onu geçtim bu ürün gün içinde resmen kendini salıveriyor. Dağıtması kolay ancak kendiliğinden dağılıp kontür hattının aşağısına dökülünce tam bir facia. Pigmentasyonu da oldukça fazla olunca ürünü kontrol etmek git gide zorlaşıyor. Aydınlatıcı kısmı için de bir daha almayacağıma göre, güle güle megaglo...

  1 mart 16:37

  4

  68. pudrasını çok sürünce göz altlarımı çok kurutuyor, kontür kısmını bronzer olarak kullanıyorum. bendeki açık renkli olan tam nötr bir ton. ne çok soğuk ne çok sıcak, şu an dibini sıyırıyorum

  1 mart 02:59


  4

  67. Koyu kısmı bir işe yaramayan ama açık renk pudrasına düştüğüm palet.koyu kısmıyla kontür yapmak hem rengi dolayısıyla imkansız hem de yüzdeki kontrolü zor.(gizlinot: Bendeki açık renk palet) açık renk pudrasıyla kapatıcıdan sonra göz altımı sabitliyorum iyi iş çıkarıyor.ayrıca çok büyük palet.yine de pudra kısmının dibini gördüm:)

  1 mart 01:01

  5

  66. "Caramel Toffee" adlı daha koyu renkli olanını satın aldığım ve oldukça beğendiğim kontür paletidir.

  Oldukça sarı bir pudraya ve oldukça sıcak bir bronzera sahip bu palet. "Kontür paleti" adında olup bu kadar sıcak renkli bir bronzera sahip olması ilginç ama adına değil ürüne bakarsak da oldukça sevdim yapılarını. Çok tozlu bir yapıya sahip aslında iki kısmı da ama yumuşacıklar ve kalıcılıkları çok iyi. Muz renkli pudrasının kapatıcılığı var ve grileştirmeden rengini veriyor. Tek sorunu pudra renginin bana koyu gelmesi(gizlinot: pudra koyulaştırmıyor, rengi zaten öyle yani rengini tam veriyor.) ama çözümü şu şekilde buldum: cildime göre daha açık renk olan kapatıcılarımla bu pudrayı kullandığımda cildime daha yakın bir hale geliyor tonu. Ben genelde cildime yakın renkte kapatıcılar seçerim çünkü makyajlarımın neredeyse %90'ı fondotensiz ve sadece kapatıcı kullandığım makyajlardır, haliyle de daha açık renk kapatıcılar garip duruyor fondoten olmayınca. Ama bu pudranın yapısını, sabitleyişini ve grileştirmeden kapatıcılığı desteklemesi dolayısıyla açık renkli kapatıcılarla birlikte kullanıp istediğim sonucu alıyorum. Bu sorundan muzdarip olan varsa ürününü böyle değerlendirebilir. Bronzer rengi de oldukça sıcak bir renge sahip ve gözde far olarak da yüzde bronzer olarak da çok sevdim. Kontür uygulamasına değil, cildi bronzlaştırmaya daha uygun.

  İndirimli fiyatını hak eden, sadece tozutma problemine sahip ama yapısının güzelliği sebebiyle kullanılabilen, kalıcılığı da iyi olan ve hızlı makyajlarda pratik olan bu paleti seviyorum. Tavsiye ederim ama renk seçiminize dikkat edin derim.

  23 şubat 20:53

  4

  65. Türkiye'de bulunan renk skalasındaki en açık ton olan, "dulce de leche" rengine sahip olduğum kontür paleti. Kremsi bir forma sahip. Pudra tarafı sarımtrak bir renk. Göz altlarıma ve yüzümdeki t bölgesine uyguluyorum. Grileştirmeye sebep olmuyor. yüzümdeki blur etkisini seviyorum. Yapısı çok ince değil, bu sebeple fazla uygulamaya müsait değil. Ürünü çok az alıp uyguluyorum. Kontür kısmı ise turuncumsu. Kontür fırçasına çok az alıp, elmacık kemiğime uyguluyorum sadece. Kontürün altına ise, pudrayı yerleştiriyorum.

  11 aralık 2019 13:41

  64. Aldıktan kısa süre sonra yere düşürerek aydınlatıcı kısmını tuzla buz etmem sonucu yarısı test edebilmişimdir. Sonuç olarak fırçayla uygulayınca çok tozutuyor, süngerle sürünce çamur gibi oraya çıkıp oturuyor. Arasını tutturup uygulayabildiğinizde ise duruşu güzel, fiyatına göre iyi iş çıkarıyor.

  4 kasım 2019 12:27


  63. son dönemde elimdeki en kremsi toz ürünlerden biri¸ içeriğinin çok temiz olmadığı aşikar. çok büyük bir ürün¸ açık renkli olan kısmı bence çok sarı¸ bu arada bendeki rengi dulce de leche rengi. pigmentasyonu çok yüksek¸ kesinlikle seyrek kıllı fırçalarla uygulanmalı bu ürün. küllü olduğu söylense de bence koyu olan renk biraz koyu kaçıyor¸ beyaz tenliyim ve kesinlikle bronzer olarak kullanmaya uygun benim için kontür için biraz fazla turuncu. ben uygularken morphe e59 ya da rt blush brush kullanıyorum. buğday ve daha koyu tenler için daha iyi olacaktır¸ sarı kısmı benim için işlevsiz oldu malesef.

  3 eylül 2019 22:59

  5

  62. İndirimdeyken almıştım, iyi ki de almışım. Çok beğeniyorum, tonu gerçekten çok soğuk. Kullanımı pratik, pigmentasyon şahane. Açık renkli kısmını da aydınlatmaktan ziyade pudra olarak kullanıyorum ve çok iyi iş çıkarıyor. Yani bu fiyata bu ürün... EFSANE

  2 eylül 2019 23:34

  61. En cok kontur tarafını bayılarak kullandım. Pudra kısmı gözaltımın rengini koyulaştırıyordu ama o kısmıda tüm yüzüme kullanarak bitirdim (yağlı ciltli olmak bunu gerektirir). Çok tozutuyor, bu nedenle çabuk bitiyor. Biraz bereketsiz yani ama kontur kısmını cok cok severek Kullandım. Cok kolay dağılıyor, tam bir makyaja yeni başlayan ürünü ya da vakit kısıtlı olduğunda bunu fırlatın yüzünüze uğraşmadan hallolsun kontur kısmı. Yalnız hiç seyahat dostu değil, çok çok narin hiçbir yere yanımda götürmeye cesaret edemedim. Bu da benim için çok büyük bir eksi açıkcası ve pudra kısmını pek sevmedim. Kontur kısmına bayıldığım ve fiyatı da makul olduğu için (en azından şimdilik uygun) elimdeki ürünler bittiğinde tekrar almayı düşünürüm. 

  ilgili medya:
  1
  8 mayıs 2019 23:05