4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • oylar ()
  • medya (5)
4

30. Cumartesi günü ruj arayışında olduğum için bir şans verdiğim mat ruj. Şimdi dürüst olmak gerekirse gratise gittiğimde aklımın ucunda bile yoktu wet n wild ruju almak. The balm trustworthy için gittim. Ancak the balmda fiyatlar uçuk olunca dedim bir de golden rose standına bakayım. O da ne? 34.90 gösteriyordu creamy matte serisi. Vay babasını diyerek o standın yanından yavaşça uzaklaştım. Geldim wet n wild a. Uzun zamandır bir rengi vardı kafamda ama o renge benzeyen bir rujum olduğu için ondan vazgeçip kışın kullanabileceğim bir renk istedim. Yapısı hiç beklediğim gibi değildi. Ağır bir yapısı var zorlandım açıkçası. Kalıcılık konusunda baya iyi bu arada hakkını yemeyeyim. The balm ı sollar bu konuda. Aldığım rengin ismi "Give me mocha". Diğer süslüler dikkat ettiler mi bilmiyorum ama ben bu rengi trustworthy ile karşılaştırınca hiçbir fark göremedim. Sadece yapısı ve kokusu farklı. Aynı renk. Dudakları kurutuyor denmiş evet kurutuyor. Bu sorunu şöyle çözdüm: ruju sürmeden önce dudaklarıma lip balm veya vazelin sürmek. Ayrıca fazla miktarda sürmemek de -bu rujda özellikle- baya fark etti. Bulaşma yaşamadım. Tanımlayamadığım değişik bir kokusu var ayrıca.

Edit: imla

30 eylül 22:00 30 eylül 22:01

29. Türkiye'deki Gratis'te eksik renk skalası ile satılan ruj. En çok da Video Vixen, Goth Topic ve Flame of the Game renklerini merak ediyorum oysa ki. Gratis maalesef onları getirmemiş gitmiş hiç merak etmediğim metal renkli olanlarını getirmiş getire getire. Pastel her yerde hiçbir zaman adam gibi %50 indirim yapmadığı için bu likit/kremsi ruj koleksiyonunun koyu renklerini merak ediyordum. Gratis'e onlar da gelirse bindirmeli gelecek orası kesin. :'(

Yoksa elimde Nudist Peach, Coral Corruption ve meşhur Give Me Mocha var zaten. Rebel Rose ise zaten her yerde bulabileceğim bir renk olduğundan almaya tenezzül bile etmedim.

Fazla sıvı olmaması, kolay uygulananbilir olması en büyük artısı benim için. "Bana katı geldi, dudaklar Gobi Çölü, keşke daha sıvı olaydı" diyenler de olacaktır. Dudakları daha önce lip balm sürerseniz fazla kurutma yapmaz. Fiyat/performans olarak hayatımın rujlarından biri olarak nitelendirebilirim Pastel'in renk skalası geniş likit ruj koleksiyonu ile birlikte.

27 ağustos 04:33

28. Give me mocha rengini bir hevesle aldım, çok da denedim kullanmayı, hatta dibine yaklaştım lakin süslüler... süremiyorum. Yapısı ağır, kıvamı koyu. Çok çabuk kuruyup sabitleniyor. Silinmesi zor. Ortasından açılsa; yenilemek bin bir dert çünkü tortu yapıyor. Kurutuyor, geriyor... aplikatör de bana kullanışsız geldi, sürekli taşırıyorum.

Rengi itibariyle insanların dudağımda görüp sorduğu, beğenilen bir ruj fakat şimdilik anneme iteledim, kendim bu ara asla süremiyorum çünkü.

27 ağustos 00:25 27 ağustos 00:25


27. Kırmızı rujlarda bulasma olursa buluşmanız yalan olabilir cünkü gerçekten kötü bi görüntü oluyor. Tamam okadar da degil ama bence koyu renk rujlarda kalıcılık aranmalı bu yuzden öneririm fakat ben aplikatörüne alışana kadar biraz zorlandım kesikli bi ucu var kullandıgım diger likit rujlarda böyle bir sey yoktu kimisi bunun daha iyi oldugunu söylüyor. Değişir tabi sagladıgınız görüntü icin oldukca uygun fiyatlı bi ürün.

21 ağustos 20:24

26. renkten bahsedeyim.ben give me mocha rengini aldım.siz söyleyin 10 ben söyliyeyim 20 kişi hangi ruj rengi harika diye sordu.yapısına geleyim.çok iyi değil iyi de değil orta düzey.velakin benim uyguladığım gibi bknz:pot a miracle naneli balm üstüne uygularsanız kurutma çatlama sorunu yaşamazsınız.severiiim!

19 nisan 17:25

25. gratisin kadınlar günü indiriminde baya indirime girdiğini görünce testerını elime sürdüm, avmde biraz dolaştıktan sonra sıkılıp ıslak mendille elimi sildiğimde ASLA çıkmadı ve çıkarmaya çalıştıkça kabuk kabuk bir hal aldı. zaten kuru olan dudaklarıma bunu süremeyeceğimi anladığımda hemen vazgeçtim.

6 mart 13:28

24. Birkaç ay önce indirimden alıp baya beğendiğim ruj. Give me mocha rengini aldım. Bakarsanız siz de fark edersiniz mocha için fazla pembe. Ama normalde fazla pembe değil tabi. (gizlinot: Efso anlattim rengi)

Ruj flormar silk Matte ve pastel Daylong'a göre kalıcı. Köpüksü değil kremsi. Hataları düzeltmek mümkün. Fırça fena değil ama ucunda fazla ürün birikiyor ya sürmeden önce ucunu ortaya dağıtacak ya da sürdükten sonra fazlasını alacaksınız ki bu daha zor. ben tersinden kullanınca daha rahat ettim. Renge bayılıyorum bir anda başka bi hava katıyor dudaklarımı çok hoş gösteriyor. Sarı ve zayıf kaş ve kirpiklere sahipken sadece bu ruju sürerek dışarı çıkabiliyorum bu da demektir ki sür çık ruju da. Çoğu makyajima gidiyor sanırım en sevdiğim tarafı bu. Bu olur mu şu olmaz mı diye düşünmekten kurtuluyorum. Bu kadar sevmemden anlayın şu an bitmek üzere. Bu tarz renk arayışında olanlar için 8 Mart indirimine wet n wild dahilse alınası bir ruj. Sanırım indirimde 15 tl gibi bir şey.

ilgili medya:
1
6 mart 02:49 6 mart 14:10


23. şu ana kadar yapısını beğenmediğim likit mat rujların birincisi.

2.si ise the balm'ın likit mat rujları.

Dudağımda kuruluk sorunu olmamasına rağmen bende yapışkan bir his bırakıyor ve gün içerisinde parça parça dökülüyor.

Kullanmayı sevmediğim ürünlerden,give me mocha rengi var bende. Yaza kadar bitmezse elimden çıkarmayı düşünüyorum.

27 şubat 08:29

4

22. Kırmızı likit mat ruj arayışı ve araştırmasındayken ‘Canım Tati’nin öve öve özünü çıkarması üzerine bu seriden ‘missy and fierce’ rengini almaya karar verdim.

Ertesi gün sürdüm. Likitten ziyade bayağı katı bir ruj aslında. Fırçaya çok gelmiyor. Gelmemesi de daha iyi, bence her durumda likitmat rujları sürerken fırçadan fazla ürünü temizleyip öyle uygulamak gerekiyor. Bu durumda yukarda sevgili hatunların bahsettiği yapışma hissini de minimize etmiş ve düzgün bir biçimde kuruması için yardımcı olmuş oluyoruz. Rujun yapış yapışlığı kesinlikle yok. Çok kısa sürede sabitlenip matlaşıyor. İhtiyaç yok ama dilerseniz aynı yöntemle ikinci katı da geçebilirsiniz. Ruj bu olanağı sağlıyor. Kalıcılığının gayet iyi idare ettiğini söyleyebilirim. Ancak dudak kenarlarında biraz desteğe ihtiyacı oluyor ve tazelemek de rujun duruşunu bozmuyor. ‘Missy and fierce’ rengi mükemmel bir kırmızı. Ruby woo’nun likit hali olduğunu söyleyebilirim. 

İlk rengi çok sevdikten sonra bir de ‘Give me mocha’yı aldım. Mükemmel bir günlük renk. Kahverengiyle barışık hatunlar sevecektir. 

Ha bir de rujla ilgil, ilk bir saat dudağınızda yokmuş gibi hissediyorsunuz ama daha sonra bir kağıt kuruluğu geliyor dudaklara. Buna rağmen, çizgilere dolup parçalanmıyor. 

Doğru uygulamayla bu ruj sizi mutlu eder canım hatunlar (:

ilgili medya:
2
26 şubat 23:24

21. Rebel Rose rengi aradığım nude pembe yapısını da sevdim ben çok kurutmuyor parça parça olmuyor soyulup dökülmüyor diğer renklerine bakabilirim indirimde 

22 şubat 23:25