sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (70)
 • oylar (25)
 • medya (2)
4

70. Yağlı göz kapaklarımda hayat kurtarıcı olan, göz makyajlarımın miladıdır kendileri. Üstüne sürdüğüm far,eyeliner gram akmıyor,uçmuyor. Yapısı pudralı olduğu için kendi kendine sabitleniyor. Yalnız bu bazı ilk sürdükten sonra göz kapaklarımda farı dağıtmakta zorlanıyorum ama bu bir süre sonra geçiyor.

İndirimde 16 liraya almıştım ve aylardır her gün kullanıyorum, tüpün yarısı dolu(gizlinot: Çok azıcık almanız yetiyor zaten) kısacası fiyat performans bakımından memnun kaldığım, cruelty free bir far bazı.(gizlinot: The balm'ınkini hiç denemedim, en yakın zamanda denemek istiyorum)

31 ekim 2018 01:53

69. beni göz kapaklarımın kuru olduğuna ikna eden far bazı.

ilk kez kullandığımda göz pınarımda çapak gibi kuruduğundan uzun bir süre kullanmamıştım.

daha sonra parmaklarımda ısıtarak kullandığımda kuruma yapmadı ancak yapısı çok ağır olduğundan mıdır nedir gözlerimi yaşarttı.

kısacası beni hayal kırıklığına uğratan ancak yağlı göz kapaklarının sevebileceğine inandığım üründür.

21 eylül 2018 15:47 21 eylül 2018 19:10

68. yazlık far bazım.

benim gibi far, eyeliner, kalem ne sürersem süreyim 2 saate kalmadan crease bölgesinde çizgilenen yağlı göz kapaklarına sahip kadınlar için biçilmiş kaftan ama benim için bile fazla olduğu bir dönem var ki o da kış mevsimi.

yazın göz makyajımı yerinden milim oynatmadan akşama kadar yerinde tutuyor ama kışın sürünce göz kapağıma beton dökmüşüm hissi veriyor, gözlerimi kırpmakta zorlanıyorum.

o yüzden yaz kış dönüşümlü olarak put a lid on it'le beraber kullanıyorum.

18 eylül 2018 22:17

67. Tüm şikayetlerin yanı sıra, göz kapağımın iç derisini ve göz küremi de yakıyor gibi geliyor bana. Ayrıca farı tutup pigmenti artırma işini de gereğinden fazla yapıyor. Asla üstündeki farı dağıtamıyorum, ışıltılı farlar bile toz toz duruyor, olur da göz kapağınızdan birazcık bile dışa sürerseniz fondöten kapatıcı ne varsa rengini inanılmaz arttırıp leke gibi görünmesini sağlıyor. Sadece kendisinin sürülmüş hali de, bir yüzeye yapıştırıcı değer de parça parça kurur ya, aynı öyle duruyor. Kullanacak bir alan bulamadım ama atamıyorum da parama kıyıp. Alternatif kullanım alanı bulursam paylaşırım.

Fiyatı da artmış. Daha az verip color tattoo alın bence çok daha rahat kullanırsınız.

18 eylül 2018 20:14

66. Taş gibi. Göz kapağına koyduğum yerde kalıyor, resmen hareket etmiyor. Dağıtması çok zor. Şahsen daha homojen bir şekilde dağıtamadım. Sürdüğüm anda göz kapaklarımı aşırı gerdi, çöle çevirdi göz kapaklarım ne kadar nemli olursa olsun. Üzerine sürülen farı dağıtmak bir tık zor. Evet farın kalıcılığını çok arttırıyor. Hatta çok güvendiğim tati de bu ürünü önermişti ama benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Hatta Tati bu kadar övünce aklıma iki şüphe düştü ya Türkiye'ye yollanan ürünün içeriği farklı ya da tati o kadar da güvenilir değilmiş.

18 eylül 2018 19:20

65. benim için sınıfta kalan bir üründür. Farı tutacağım diye kaskatı yapıyor göz kapağını. gözlerimi kırptırtmıyor acıtıyor. göz kapağıma yüzüme sürdüğüm bir yağ sürüp öyle kullanıyorum. O zaman rahatlıyorum

18 eylül 2018 19:12

2

64. hiç beğenmedim. parmak ucunda ısıtmadan sürünce göz kapağında dağılmıyor. bazen de beyazımsı bir kalınt bırakıyor. diğer girdilerde de yazıldığı gibi benim de göz kapaklarımı kuruttu.

18 eylül 2018 10:06

63. yapısı sıkıntılı olan ürün.

ıslak desen ıslak değil, katı desen tam katı değil. farin kalıcılığını arttırıp arttırmadığından da pek emin değilim.

Benim sorunum göz kapaklarımı ne kadar nemlendirirsem nemlendiriyim göz kapağımı kurutması ve sürdüğümde bazen kalıp gibi kalması. Kalıp gibi kaldığında asla dağıtılmıyor. Hayır üstüne farı sürüyorum haala orada öyle kalıp gibi duruyor.

Tekrar asla almayacağım bir ürün.

17 eylül 2018 22:51

4

62. İlk izlenimim olarak tam bir f/p ürünü.

Sabah 8de sürdüm ve akşam 8de çıkardım. Smokey eye makyajım hala gözümdeydi. Bugün hava baya sıcaktı alışveriş yapmama rağmen göz kapaklarımda birikme yapmadı. Göz kapaklarım biraz yağlı yapıda. Ben iki gözüme bir mercimek tanesi kadar uyguladım. Bittikce alırım. Eğer şikayetçi olduğum Bir şey olursa burayı güncellerim.

17 eylül 2018 20:08

5

61. arkadaşımın kullanmadığı için bana verdiği far bazı. vermeden önce gözü kuruttuğunu söylemişti ve ilk kullanışlarımda ben de farkettim. gözü kurutuyor ve geriyor ama az sürerseniz bu sorun yaşanmıyor. farkettiğim diğer bir eksi özelliği de üzerine göz kalemi sürüp dağıtmak çok zorlaşıyor. ama farların pigmentini çok güzel veriyor ve akşama kadar tek bir çizgi bile olmuyor. gerçekten çok kalıcı. ablamın put a lid on it far bazıyla karşılaştırdım. the balm da akşam çok hafif bir kaç çizgi olurken wetn wild da sabah yapılmış gibi kalıyor. tüm makyajım aksa bile gözler ilk yapıldığı haliyle kalıyor. ben çok memnunum, biterse kesin alırım.

15 eylül 2018 16:49