sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (48)
 • oylar (20)
 • medya (1)

48. son indirimden denemek için almıştım, fondötenini çok severek kullandığım için bir de kapatıcısını deneyeyim dedim. kapatıcılığı güzel yeterli buldum fakat renk konusunda sıkıntı var bence, light ivory rengini aldım bildiğimiz sarı duruyor. beyaz tenli nötr ve soğuk alt tonu olan süslüler aklınızda bulunsun. light ivory rengi daha çok sarı alt tonlular için. elimde henüz bitmemiş olan fit me kapatıcıyla karıştırıp kullanıyorum mecburen. ben çizgilere dolma sorunu fazla yaşamadım sadece biraz zor dağılıyor bence. renk ve dağılma sorunu dışında memnun kaldığımı söyleyebilirim.

4 ocak 12:02

47. hafta sonu gratis indiriminden 14 TL gibi bir fiyata aldım. normalde uzun yıllardır maybelline affinitone kullanıyorum. göz altlarım koyu olduğu için daha yoğun bir kapatıcı arıyordum. ben light ivory rengini aldım. ancak sürdükten sonra essence'in transparan pudrasıyla sabitliyorum. bu şekilde olmayan çizgilerimi bile gösterdi. pudradan mı yoksa concealardan mı hiç anlayamadım.

edit : elle sürdüğümde çok daha iyi sonuç verdi. çizgilere dolma sorunu hala devam ediyor.

(yazar: aylakmadonna) 'nın önerisiyle nascita 136 fırça ile deneyeceğim.

4 ocak 10:33 7 ocak 12:09

46. Ürünü neredeyse iki aydır kullanıyorum kapatıcılığı çok kötü değil fakat en açık rengi bile çok turuncu geldi bana.Kapağını kapattığımda da ürünün çok fazla taşıp dış kısma bulaştığını fark ettim.Kalıcılığı da çok yüksek olmadığı için bir daha almayı düşünmüyorum.

29 aralık 2018 17:02

45. Günlük makyajda fondöten kullanmıyorum sadece göz altı morluğum olduğu için kapatıcı kullanıyorum. Bu kapatıcının light medium rengini aldım. Ama malesef yapısını ne kadar sevdiysem renginin oksitlenmesini o kadar sevmedim. Göz çevremde turuncu bir hat oluşturdu. Göz kapaklarıma sürerek bitirmeyi düşünüyorum.

29 aralık 2018 14:21

44. Göz altlarınız çok morsa kapatıcılığı yeterli gelmeyecektir. Normal göz altlarınız varsa sağlıklı bir görünüm kazanmak için kullanılabilir. Bana göre tam bir f/p ürünü

16 aralık 2018 17:52

43. Light ivory rengini aldım benim gözaltlarım biraz sorunlu hemen çizgilerime doldu ama çöpe atmayacağım bitsin bari. 

12 kasım 2018 23:42

42. kullandığım ilk ve tek kapatıcıdır kendisi. o yüzden karşılaştırma yapamam başka bir ürünle. fakat kendisinden epeyce memnun kaldım. benim ten ürünlerinde en büyük sıkıntım pudra pudra görünmesi yüzümde. kuru ciltli biri olarak nemlendirmenin yetersiz kaldığı zamanlarda pudra görünümünün önüne geçemiyorum. sürmesem kırmızlıklar kapanmıyor, sürsem bembeyaz bir toz bütün yüzüm. hatta bazen bb krem bile pudra pudra görünebiliyor. güzel bir nemlendirmeden sonra bu görünüm olmadı. en açık rengi gayet düzgün de durdu yüzümde. canım benim.

Edit: kış gelince farkettim baya sarı , turuncu duruyormus benim yüzümde aslinda. Sarı alttonlu olanlar daha mutlu olacaktır eminim.

7 kasım 2018 03:32 26 aralık 2018 00:41

41. Maybelline age rewind’ın fiyatlarının uçtuğunu gördüğümde en azından bi deneyeyim deyip birkaç ay kullandığım kapatıcı. İlk başlada çok iyi anlaştım bu kapatıcıyla, light ivory rengiydi bendeki. Göz altlarım kapatıcısız dışarı çıkmaya müsait değil, o yüzden kapatıcılık konusunda geçti benden. Son zamanlarda belki benim cildimden de kaynaklı olabilir ya da yapısı mı değişti bilmiyorum ama göz altlarımı kuru gösterdiğini, sağlıklı durmadığını gördüm o yüzden elim pek gitmedi. Şimdi aşkım olan age rewind’a döndüm, aşırı mutluyum. Fiyatı her ne kadar beni üzse de performansı beni benden alıyor. Göz altlarınızla en iyi anlaşan kapatıcıyı buldu mu yapışın ona! :)

19 ekim 2018 02:09

40. ben bu ürünü uzun zamandır fondöten namına kullanıyorum light medium beige rengini sivilce izlerimi; medium beige rengini ise mor olan gözaltlarımı kapatmak için corrector olarak kullanıyorum. çok memnunum. cildimi irite etmeden, yormadan sivilce izlerimi kapatıyor. bu da bana günlük olarak yetiyor. stippling fırça ile uygularsanız kalıcılığı daha da artıyor.

şu ana kadar maybelline age rewind, maybelline affinitone, essence stay natural, rimmel london match perfection, wet n wild coverall (ki bence en kötüsü buydu) kullandım. içlerinde en beğendiğim bu oldu. indirim dönemlerinde stokluyorum. kısaca alınız- aldırınız, pişman olmazsınız :)

18 ekim 2018 20:11

5

39. Yeni keşfettiğim ama çok sevdiğim, az kapatıcı ama kapatıcılığı arttırılabilir, incecik yapıya sahip olan kapatıcıdır kendisi.

Light medium beige rengini kullanıyorum. Koyu buğdaya yakın bir ten rengim var ve sarı alttonluyum. Bu renk benim neredeyse ten rengim gibi, belki çok minik bir farkla daha açıktır.

Açıkçası bu kapatıcıyı kesin beğenmem diyerek aldım. Kullanım yönteminize göre ya orta kapatıcı ya da çok az kapatıcı olabilen bir kıvamı var, nasıl derseniz şöyle: eğer bu kapatıcıyı sürüp sonra şöyle 45 saniye, 1 dakika gibi bir süre bekletip sonra çok az nemli süngerle yayarsanız orta seviye ve hatta az morluğunuz varsa yüksek kapatıcılık bile alabilirsiniz. Bu süre zarfında sabitlenmeye başlıyor ama böyle yerinden kıpırdamayacak kadar da değil. Çok az miktarda sürerseniz 30 saniye de yeter hatta. Bu kapatıcı nemli süngerle hemen dağıtılırsa kapatıcılık namına bir şey pek kalmıyor. Nemli süngeri iyice sıkıp öyle kullanmak daha iyi olacak.

Benim göz çevrem çok mor, o yüzden bende bahsettiğim yöntemle orta-yüksek arası bir kapatıcılık oluyor. Yani benim kadar morluğunuz yoksa bu şekilde alın size full kapatıcılık! Üstelik fiyatı da gayet uygun. Yine de indirim dönemi yaklaşmak daha iyi.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Edit: imla ve ekleme.

17 ekim 2018 22:44 17 ekim 2018 22:47