sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (66)
 • oylar (34)
 • medya (4)

66. Fair beige rengini yeni aldım kesinlikle kuru ciltler önermiyorum çünkü yağlı ciltli olmama bende bile çok çabuk sabitlendi.Internetten sipariş ettiğim için renkten emin değildim.Maalesef çokta aydınlık bir renk değil tenime yakın bir renk ve pembe tonlu değil de şeftali alt tonlu mu desem bilemedim biraz turunculaşmaya meyilli bir rengi var.Bende oturdu ancak benden açığına çokta oturmayabilir.Ayrıca orta kapatıcılıkta bir ürün full kapatıcılık bekliyorsanız corrector ile kullanmanız gerekebilir...

(Fondötensiz kullandığımda harika bir aydınlık verdi ve aydınlık görünümüne rağmen bütünleşti.Fondöten sürüp kullanınca tenime aynı kaldı ancak çok doğal bir ürün olduğu için dert etmedim)

ilgili medya:
1
10 mayıs 17:42 17 mayıs 19:37

65. Çok beğendiğim bir kapatıcı olmuştu. Pıt Pıt Pıt hemen dağıtılıp sabitleniyor. Gün boyunca da duruyor. Uygun fiyatlı performansı iyi bir kapatıcı... ama evet ama diyorum arkadaşlar bana yaptığı gibi hiç sivilceye sebep olan ve bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı bilmiyorum fakat maalesef ki böyle bir şey gözlemledim. Tabii benim cildimde böyle bir reaksiyon gösterdi. Yoksa genele vurduğumuzda gayet sevilen bir kapatıcı.

20 nisan 13:11

64. Uzun zamandır aradığım doğal kapatıcı.Benimkinin rengi light ivory.Maalesef hassas bir cilde sahibim.Yanaklarım ve alnım gün içinde kızarıp beni rahatsız ediyor.Bu kapatıcı hem doğal bir görüntü veriyor hem de gün içinde yağlı bir cilde sahip olmama rağmen diğer kapatıcılara oranla daha az yağlandırma yapıyor bende,e daha ne olsun.Orta kapatıcılığı olsa da bana yetiyor.İndirimde yakalarsınız alın derim süslüler.

8 nisan 22:17

63. yüzümde sadece memnun olmadığım kısım gözaltlarım. ne kadar su içsem, uykumu aksatmasamda çok hafif bir morluk var ve damarlarım çok belirgin. indirimde olduğu zaman yedeklediğim bir ürün. yapısı katı değil, sıvıkta değil. sürdüğünüz anda hemen sabitleniyor. pudra ile sabitlerseniz çizgilere dolma kesinlikle yapmıyor. sabitlemezseniz de öyle aman aman dolmuyor ama sabitlerseniz daha güzel bir görüntü elde edersiniz. gündelik kullandığım için pıt pıt parmaklarım ile yayıyorum. şans verebileceğiniz bir ürün.

6 nisan 11:53

62. Yıllardır Mac, loreal, Maybelline'in klasik studio fix, true match, fit me gibi kapatıcılarını kullandım. Artık bütçem bu tür şeylere servet ödemeyi kaldırmıyor, cildim de zaten sorunsuz denebileceği için bunu indirimde 17 liraya görünce true match'i sakince rafına koyup bunu aldım.

Bayıldım ben buna, problemsiz göz altlarım ve tek tük sivilce lekem için mükemmel oldu cildimle çok güzel bütünleşti. Fakat tek sorun bunu yeni açılan kurcalanma ihtimali düşük bir gratis'ten aldım ve içi bomboş. Geri götürmedim emin olamadığım için ama içinden çok zor ürün geliyor niye böyle oldu anlamadım, kapalı kutuda geliyor ürün üstelik.

Fiyatına göre başarılı, cruelty free olmasıyla seçilebilir ama çok bereketsiz olacak bir ürün.

3 nisan 09:25

4

61. Orta kalınlıkta Köpükümsü ile kremsi arası bir yapısı olan göz altı kapatıcısı. Ülkeye ilk geldiğinde getirdikleri en açık rengi bile bence kapatıcı için koyu olduğu için satın almamıştım. Fakat geçenlerde reyon dolaşırken bir fair beige rengi gözüme çarptı ben de denemek istediğim ve o sırada da kapatıcıya ihtiyacım olduğu için şans vermek istedim.

Öncelikle dediğim gibi katıya yakın Köpükümsü bir kıvamı var. Geçenlerde evde bir gözüme sabitleyip(gizlinot: essence transparan pudra ile) diğer gözüme de sabitlemeden kullandım. Sabitleyediğim taraf oldukça kurudu göz altı çizgilerimi iyiden iyiye belli etti diğer tarafın ise satin bir bitişi olmakla beraber yine çizgilere dolma yaptı fakat sabitlediğim taraf kadar belli etmedi kendini. Rengine gelecek olursak pembe alt tonlu oldukça açık bir renk fondötensiz kullanmak için benim ten rengimde açık kalacağını düşünüyorum (gizlinot: Şimdiye kadar denemedim emin değilim ).

Şimdilik normal bir kapatıcı olduğunu düşünüyorum azdan ortaya doğru diyebiliriz inanılmaz bir kapatma söz konusu değil çünkü. Günlük bazda kullanım için tavsiye edilebilir bir ürün.

Kolumdaki görüntüsünü medyaya ekliyorum.

sonradan gelen edit: kızlar yaklaşık iki haftadır kullanıyorum, ürünü cilde ilk sürdüğünüzde kuru kuru durabiliyor ama zamanla cilt ısısıyla birleşince göz altına çok güzel oturuyor. asla sabitlemeden kullanıyorum bu arada. dolması minimum seviyede kapatıcılığı daha önce de demiş olduğum gibi orta. ben severek kullanmaya devam ediyorum.

ilgili medya:
1
16 mart 10:43 31 mart 16:09

60. günlük olarak fondöten kullanmayı sevmiyorum ama maalesef yüzümde sivilce lekeriyle de dışarı çıkasım gelmiyor. bu ürün tam olarak istediğim gibi. bölgesel olarak lekelere, burun kenarlarıma sürüyorum ve elimle pıt pıt yaparak dağıtıyorum. bendeki rengi light/medium beige rengi, başta biraz koyu turuncu gibi kalıyor ama yaydıkça rengi oturuyor. üzerinden pudrayla geçmediğimde gün sonunda (gizlinot: sabah sekizde sürüyorum, gün sonu dediğim gece sekiz dokuz gibi) yüzümden uçtuğunu farkettim. o günden beri transparan pudrayla sabitliyorum yerinden oynamıyor. ben gratis indiriminden yanlış hatırlamıyorsam 15 tlye almıştım. bir daha kesinlikle alırım.

Edit: medya eklendi.

ilgili medya:
1
5 mart 10:53 5 mart 10:59

59. Çizgilere doluyor biraz orta kapatıcılıkta fondöteninden daha iyi olduğu kesin bana göre.

25 şubat 13:44

5

58. İkinci tüpünü aldığım canım kapatıcım. Light ivory rengini kullanıyorum. Genelde parmakla bazen de fırçayla dağıtıyorum. Kapatıcılığı benim için yeterli, güzel sabitleniyor günlük kullanımda pudra kullanmıyorum bile. Çizgilere dolma sorunum da olmadı fazla kullanımda kaçınılmaz oluyor gerçi değişmez. Ayrıca gayet ucuz ve cruelty free. İstediğim hemen hemen bütün özelliklere sahip. Biraz kuruma yapabiliyor ama iyice nemlendirilmiş ciltte sorun olacağını sanmıyorum. High endlere değişmem bu gidişle.

25 şubat 12:19

57. elimde 2 tane mevcut. biri gratis sağolsun olmayan testerlar sebebiyle çok turuncu kalan bir renk, kapatıcının altına sürüp kullanmaya çalışıyorum(gizlinot: medium peach rengi). diğeri ise ablam kendine photo focus fondöten alacakken yaptıkları kampanyayla(gizlinot: tabi ki aldığı fondötenle kapatıcının renginin alakası yok,en açık tonlarla koyu tonları bir araya getirmişlerdi) yanına verdikleri kapatıcı, benim rengime daha uygun olduğu için onu kullanıyorum. (gizlinot: light/medium beige rengi) kapatıcılığı düşük, bana yeterli gelmiyor ancak benim göz altlarım çok mor problemli gözaltları olmayanlar sevebilir. pudrayla sabitlesem de bir süre sonra çizgilere dolma yapıyor. benim pek sevmediğim ve bitmesi için kullandığım bir ürün, bir daha almam. ancak problemsiz gözaltları olan kişiler beğenebilir diye düşünüyorum.

18 şubat 08:52