sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • oylar (15)
 • medya (1)

13. Pudrayı sadece göz altını ve kapaklarını sabitlemek için kullanıyorum, bu pudrayı yeni kullanmaya başladım fakat fırçaya ürün gelmiyor, parmağımı sürtüyorum yine gelmiyor.

O yüzden performansına dair hiçbir yorum yapamıyorum çünkü ürünü fırçaya alamıyorum bile bu yüzden bir daha tercih etmem o belli oldu.

Edit: bir süslümün tavsiyesi ile pudranın yüzeyini eski bir diş fırçası ile kazıdım, ürün gelmeme sorunu çözüldü.

25 aralık 2018 17:26 25 aralık 2018 22:18

1

12. Hayatımda kullandığım en kötü pudra bu. Övgülere kayıtsız kalamadığım için elimdeki pudralar bitince direk bunu almıştım ama benim için çöpe gidecek bir ürün oldu. Bir defa renk skalası rezalet. Kapatıcılarımı göz altlarıma aydınlık vermesi adına bir ton kadar açık; daha iyi nötrlesin diye de pembe alt tonlu alıyorum genelde. kullandığım ürünlerle uyum sağlasın diye neutral beige rengini seçmiştim alırken. Bu rengin pembe alt tonlu ve beyaz ten skalasında olması gerekirken buğday tenimden dahi koyu ve bildiğiniz turuncu. Zaten ten ürünlerimle asla anlaşamadı. Elimdeki dört kapatıcı da üstüne bunu sürünce bir iki saate çatladı, sabitleme amaçlı kullanamadım yani. Özellikle göz altlarında performansı çok kötü. İnanılmaz ince bir pudra olduğu için t bölgemde yağ kontrolü de yapamadı. Bunu sürmesem de aynı performansı fondötenlerimden rahatlıkla alabiliyorum.

Ben pudralarımı süngerimin fondöten olmamış bir kısmına alıp cildime oturtmayı daha çok seviyorum. Daha doğal bir görüntü oluyor böyle bence. Ama bu pudra fırçaya gelmediği gibi süngere de asla gelmiyor. Süngeri çok bastırınca da ıslaklığıyla taşlaşıyor. Kazımaktan bir hal oldum.

Bu pudrayı kim severek kullanır? diyorsanız ki benim cildim aşırı kuru ve koyu buğday/esmerim, hep face and body tarzı fondötenler kullanıyorum ve cakey görüntüye yol açmadan azıcık sabitlemek istiyorum, anca öyle oluru var. O da göz altlarına getirmemek kaydıyla. Başka türlüyse koşarak uzaklaşın.

Edit: ambalajı da rezalet. Kapağı açar açmaz elimde kaldı ve ışıltılı bir pudra. Işıltılı allık vb. şeylerden hoşlanmıyorsanız yine koşarak uzaklaşın çünkü aşağı yukarı verdiği sonuç aynı.

21 aralık 2018 19:03 21 aralık 2018 19:06

5

11. her türlü cilt tipine uygun olduğunu düşündüğüm, fiyatı indirimde 15-20 tl arası olan pudra. karma ciltliyim, 1-2 aydır düzenli kullanıyorum. asla kuru göstermiyor cildi, cakey bir görünüm yaratmıyor. hafif bir ışıltı veriyor ve ciltte pudra olduğunu belli etmiyor. sanırım makyaj çantamın demirbaşlarından biri olacak bundan sonra. üzerindeki bombesi kolay aşınıyor ama çabuk biteceğini sanmıyorum. pudra arayışında olanlara tavsiye ederim.

26 eylül 2018 12:32

10. bitirip biritip tekrar aldığım tek pudra. fotograflarda acaip güzel çıkıyor. Günlük kullanımda gayet uygun. Göz altları için çok uygun. Açık buğday tenliğim ve bana orta tonu oluyor. ne kdr kat kat sürseniz bile katiyen cakey durmuyor. Altına güneş kremi sürüp, üstüne bu pudra üstüne de dewy bitip setting sprey sürüyorum. herkes fondoten sürdüğümü sanıyor.

24 eylül 2018 16:53

9. Hem sabitleme hem de matlaştırma konusunda inanılmaz memnun kaldığım, incecik yapıda, az da olsa gözenek blurlama etkisi olan muhteşem bir pudradır. Asla tozutmuyor ve hatta fırçaya ürün geldiğini bile anlamayabiliyorsunuz, o kadar ince bir yapıda. göz altı kapatıcımı da grileştirmeden sabitledi.

Ben sarı alt tonlu açık buğday tenliyim, "neutral beige" rengi cildimde yokmuş gibi gözüküyor ve buna rağmen işlevini yerine çok iyi getiriyor.

Muhakkak kullanmaya devam edeceğim ürünler arasında ilk sıralarda hakkıyla yer alan bir üründür.

13 eylül 2018 20:58

8. fiyat/performans açısından çok beğendim. yüzdeki makyajı çok güzel sabitliyor. süngerle kolayca uygulanabilir. 

27 mayıs 2018 16:50

2

7. Hafif bir yapısı var. Ciltte o blur etkisini sağlıyor. Kadifemsi bir dokusu var. Ama benim gibi kuru göz altlarınız varsa göz altınızı sabitlemeye uygun değil. Gün içerisinde yenilemek gerekiyor ve buna müsait bir ürün yüz pudra pudra durmuyor.

Bu pudradan sonra yüzdeki direk pudra ürünleri dağıtmak problem olmasada göz kapağınızı sabitleyip direk gölge işlemine geçerseniz yeterli gelmiyor. Ürün yapış yapış kalıyor ve far dağılmıyor.

Uygun fiyatlı ve gayet iyi bir ürün. Çok fazla kullanmadım ama aldığıma pişman olmadım daha.

26 mayıs 2018 17:18

6. fırçaya gelmeyen, süngerle çok rahat uygulanan ürün. transparan olmamasına rağmen renk vermiyor. o kadar ince bir yapısı var ki, yaz aylarında yağlı cildime kullanabileceğimi sanmıyorum. wet n wild'ın coverall pudrası muhteşemdi, onu bulamayınca almıştım.

26 mayıs 2018 17:04

5. Sanırım bir önceki gratis indiriminde almıştım ve bir süredir kullanıyorum.

Dehidrasyon sorunlu kuruya dönük karma cildim var.

Bu pudrayı begenmeseydim smashbox halo alacaktım. Ama cildimde çok güzel durdu.

Minicik ışıltılar var ve kesinlikle belli olmuyor.

Baked olduğu için ilk tabaka sert ve zor geliyordu. Kullandıkça iyice yumuşak bir pudraya döndü. Ama çabuk bitecek gibi duruyor. Fazla kullanmadan bile o yuvarlak tabaka düzleşti. Orta derecede tozutuyor.

T bölgeme birkaç saat sonrasında mat bir pudra uyguluyorum. Kuru ya da kuruya dönük olmayan ciltliler için uygun olmaz. Ama en kuru bölgem olan alnımda güzel duruyor. Normalde alnımda alterra'nın pudrası dışında hiçbir pudra güzel durmaz.

Fit me ve bu pudra arasında kalmıştım. Fit me'de oksitlenme sorunlarını okuyunca bunu aldım. 

21 nisan 2018 16:56 21 nisan 2018 17:00

4

4. ilk aldığınızda yapısı fazla sert gelebilir ama kullandıkça kullanımı kolaylaşan bir ürün. en başta fırça ile alamıyorken şu anda gayet rahat alabiliyorum,yinede kullanımı için sünger daha iyi geliyor bana. en sevdiğim yanı renk açısından çok çeşidi olması; kapatıcımı sürdükten sonra bu pudra sayesinde yüzümün renklerini eşitliyebiliyorum, ten rengimde olanını buldum neyseki.

matlaştırıcı bir pudra değil, hafif parlak ama yüzde doğal duruyor. yumuşacık oluyor yüzünüz sürdükten sonra, seviyorum.

21 nisan 2018 16:05