yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (28)
  • medya (1)
  2

  22. İlk kullandığımda neredeyse fırçaya gelsin diye kazır gibi almaya çalıştığım ürün şimdi tozutuyor bile. Birkaç kullanımda fırçaya gelmeme sorunu aşıldı, zaten çok da sorun etmemiştim. Başlarda çok memnundum; tüm t bölgeme ve göz altlarıma uyguluyordum, incecik bir ürün gibi geliyordu. çok matlaştırmıyordu bu yüzden nispeten doğal duruyordu. Sonra ne olduysa bir türlü memnun kalamamaya başladım. ne kadar fırçayı silkeleyip az ürün alsam da göz altlarımda kalın ve koyu bir görüntü oluşturuyor. hele t bölgesinde yağlanmayı önleme/geciktirme beklentiniz hiç olmasın. yarım saat içerisinde hiç sürmemişim gibi yağlanma oluyor. sabitleme deseniz o da vasat. ben şimdiye kadar göz kapağımı günlük olarak hep pudralarıyla sabitleyen, nötrleyen biri oldum; ten rengi farı daha detaylı makyaj yapacaksam kullanıyorum. Ama hiç görmedim ki far ya da kapatıcı pudrayla sabitlememe rağmen göz kapağımda bu kadar çizgilensin. hala güzel olan tarafı kurulukları ekstra belli etmemesi.

  sürekli t bölgemde yenilediğim için dibindeki ızgarasını gördüm. karalıyım bitireceğim. havalar serinliyor biraz daha memnun kalarak kullanırım gibi geliyor bu yüzden ama bitince tekrar almayacağım. he bir de o oynak, incecik, zor açılan kapağı nasıl hala elimde kalmadı, bu konuda da şaşkınım.

  kullanımı için önerebileceğim cilt tipi ya da bölge yok sanırım bu yazdıklarımdan sonra. ancak benim için sadece fondötenin üzerine toz ürün sürmemi kolaylaştırsın, çok az da blurlasın pudrası olabilir.

  8 ekim 10:13

  5

  21. bayılarak kullandığım pudram kalpkalp. günlük olarak çok pudra kullanan biri değilim ama kullandığımda genellikle gözaltı kapatıcımı sabitlemek için kullanıyorum. kapatıcının rengini değiştirmiyor, aydınlık bir etki veriyor. yapısı incecik olduğu için ağırlık hissi ve ekstra kuruluk yaratmıyor. en önemlisi çizgileri daha çok ortaya çıkarmıyor. bende en açık rengi var (warm light sanırım). kolay kolay bitmez ama biterse yine alacağım bir ürün oldu benim için. 

  7 ekim 16:11

  3

  20. Güneş kremimin üzerinden büyükçe bir pudra fırçası ile hafifçe geçiyorum. Burnumun üstü çok parladığı için oradan ayrıca transparan pudra ile geçiyorum. Hafif aydınlık görüntüsü ve ince yapısı çok güzel. Ancak buradaki yorumlardan da hareketle akneye meyilli cildimde her gün kullanmaktan çekiniyorum.

  24 eylül 22:48

  3

  19. severek kullandığım bir tane bitirdiğim ince yapılı bir pudra. eğer beklentiniz cildinizdeki yağlanmayı ciddi şekilde kontrol altına almaksa, bu pudra pek ona göre değil.

  bu pudra kapatıcıyı ve fondoteni çok güzel sabitliyor, yağlanmayı bir nebze kontrol ediyor ve çok çok ince olduğu için de yüzde cakey bir görüntü yaratmıyor. yabancı blogger ve youtuberlar hourglass pudraya muadil olarak gösteriyorlar, ama bence çok benzer değiller. hourglass ayrıca ışıltı veriyor sabitlerken, wet n wild ise sadece sabitliyor.

  24 eylül 10:58 24 eylül 13:12

  5

  18. bu pudrayı yüzümü sabitlemek için kullanıyorum. göz altlarına verdiği hafif aydınlığımsı görüntü hoşuma gidiyor. aynı şekilde aynı pırıltımsı hissi yüzüme de veriyor ama çok belirgin değil. indirimde almıştım, gayet memnunum.

  13 eylül 14:40

  17. İnce yapılı ve parlak bitişli bir pudra. Yapısı çok ince olduğu için çok doğal bir görünüm elde ediyorum. Ama gözenekleri tıkıyor sanırım. Her kullanımımda yüzümde sivilce oluşumuna sebep oldu.

  30 temmuz 16:37

  16. ilk kullanımda nefret ettiğim, ancak sonrasında bayıldığım bir ürün.

  bu ürünü ilk kullandığımda tüm yüzüme yağlı cildimi dengelemesi için kullandım. ürünün yağı dengeleme gibi bir işlevi yok. bu nedenle eğer yağlı cilde sahipseniz asla memnun kalmazsınız.

  ancak ben bu ürünü göz altlarımı sabitlemek için kullandığımda ba yıl dım. gözaltlarınızı hem çok mükemmel bir şekilde sabitliyor, hem de asla kurutmuyor ve kendini belli edip pudralı topak topak bir görüntü vermiyor. yapısı çok ince. o nedenle kimse asla gözaltınızda pudra olduğunu anlamaz.

  ben ilk aldığımda hafif bir taşlaşma yaşadım ancak o sanırım benim hatam yüzündendi, hafif nemli bir fırça ile almış olabilirim ürünü. üstünü bir kez kazıdıktan sonra bir daha taşlaşma sorunu da yaşamadım.

  eğer gözaltlarınızı sabitlemek amacı ile alırsanız, göz altlarınız da aşırı yağlı değilse çok memnun kalırsınız.

  12 temmuz 12:44

  5

  15. Işık yayıcı pigmentlerle, cildinize fotoğraflarda ve IRL'de ipeksi doğal görünümlü mükemmellik vereceğini vaat eden pudra. Yaklaşık 6 ay önce indirim döneminde aldım. T bölgesi yağlı bir karma ciltli olarak sürekli pudra yiyorum gibi bir şey diyebilirim. Keza bu üründe de dibini ekmekle sıyırıyorum. (gizlinot: Swh) şimdiye kadar denediğim en güzel pudra diyebilirim. Yazın cildime fondöten ya da cc krem süremiyorum, (gizlinot: Malum t bölgem kusuyor) güneş kremi üzerine bölgesel yerleri kapatıcı ile kapattıktan sonra bu pudrayı geçtiğimde we are the champions arka planda çalıyor. Ne pul pul görünüyor ne de gözeneklerinizi ben buradayım hop diye gösteriyor. Güzel bir blurlama etkisi var diyebilirim. Ayrıca allık, bronzer gibi diğer ürünlerin altında dalga dalga bir sonuca neden olmuyor. Ben bu pudrayi süngerle uyguladığımda cakey bir sonuç elde ettim, o yüzden yapmanız gereken bence tok bir pudra fırçası ile uygulamak. Real techniques powder brush bence en ideali. Yani bu iki ürün birlikte satılmalı bence. Bu kadar övdüm ancak tekrardan satın alamayacağım, çünkü gratisten alışveriş yapmıyorum. (gizlinot: Sad story) neyse pudra için arayıştaysanız bu ürüne bakabilirsiniz.

  11 temmuz 23:41 11 temmuz 23:42

  3

  14. Güneş kreminin üzerine bu pudrayı uyguluyordum. Güneş kreminin parlak görüntüsünü alıp güzel bir matlık ve hafif renk tonu eşitliği veriyordu. Yüzde asla pul pul gözükmüyordu. İlk açtığımda fırçaya gelmeme sorununu ben de yaşadım ama rt expert fırçayla biraz üstünden ürün alıp bu sorunu çözdüm. Yanımda taşıyordum ve bu pudrayla çok iyi anlaşıyordum. Bu yakın ilişkimizi bitirme sebebim ise yüzümde sivilce çıkmasına sebebiyet vermesi oldu. Içeriği kötü değil, hatta çoğu pudraya göre iyi ama cildim bu konuda anlaşamadı. Ayrıca bu ürünü alacaklar kapatıcılık özelliğinin olmadığını bilerek tercih etmeliler.

  25 mayıs 00:12

  13. Pudrayı sadece göz altını ve kapaklarını sabitlemek için kullanıyorum, bu pudrayı yeni kullanmaya başladım fakat fırçaya ürün gelmiyor, parmağımı sürtüyorum yine gelmiyor.

  O yüzden performansına dair hiçbir yorum yapamıyorum çünkü ürünü fırçaya alamıyorum bile bu yüzden bir daha tercih etmem o belli oldu.

  Edit: bir süslümün tavsiyesi ile pudranın yüzeyini eski bir diş fırçası ile kazıdım, ürün gelmeme sorunu çözüldü.

  25 aralık 2018 17:26 25 aralık 2018 22:18