4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • oylar (28)
  • medya (20)
5

45. bu zamana kadar kullandığım en en en iyi palet. elimde highend far paleti yok, yalnızca bir kaç mac tekli far ve patrickstarr paleti var yüksek fiyatlı olarak. elimdeki diğer farlarla karşılaştırdığımda (gizlinot: the balm nude tude, sephoranın bir paleti, wet n wild comfort zone ve bi ili maybelline-r. de loop palet) gerçekten inanılmaz bir kalite farkı var. özellikle turuncu ve bordo renkleri mükemmel karışıp dağılıyor. ten rengi mat far göz kapağını eşitlemekte gayet iyi. geçiş renklerinden özellikle hardal rengi olana aşığım. diğeri çok renk vermese de performansı iyi bir sütlü kahve. tek sıkıntılı renk koyu pembe olan. onun dışında ışıltılı renkler özellikle günlük kullanım için harika. ama o kadar tozutuyor ki palet sürekli üflemek zorunda kalıyorum malesef. ben 2-3 hafta önce gratis indiriminden 17küsür ₺ye almıştım. tozutsa da göz altına dökülme yapmıyor ama bu iyi bi özellik bence. her neyse sanırım bitireceğim ilk far paleti olacak bu. yedeklesem mi diye düşünmüyor değilim (gizlinot: swh)

18 haziran 19:29

4

44. Beklentilerimin çokça üzerinde çıkan palet. Özellikle ışıltılı renklerin pigmentasyonları çok güzel, the balm farlar gibi iki üç kere üst üste oturtma fırçasıyla uğraşmak zorunda kalmadım. Üstelik bazsız uygulamıştım. Hayatımda kullandığım en tozutan palet, bir de keşke daha sağlam bir ambalaja sahip olsaydı ama renklerin güzelliği, uygun fiyatı ve pigmentasyonunun yanında hiç önemli değil. Son indirimde 19 tlye aldım. 

Bu arada ben karıştırma ve dağıtma konusunda da sorun yaşamadım. The balm farlar lönk diye bir köşede kalırken bu üründe böyle bir şey yaşamadım, gayet güzel karıştı. Kremsi bir yapısı var diyemem ama çok toz ve tebeşirimsi bir yapısı da asla yok. Orta karar. 

18 haziran 19:00 18 haziran 19:17

5

43. dün çiğli kipa gratisten indirimli olarak 21 tl'ye sahip olduğum palet. rafta 2 tane vardı birini ben aldım.

evet, tozutuyor. ancak 21 tl'ye alınabilecek en güzel far paletlerinden biridir sanırım. özellikle abh modern renaissence paleti almak isteyenler için şahane bir alternatif. üstelik makyaj çantasına atılabilecek kadar da küçük.

pigmentasyonu güzel. ama ben garanti olsun diye ben the balm put a lid on it far bazı ile kullandım yerinden gram kıpırdamadı.

almayı düşünenler özellikle de indirim zamanı sakın kaçırmasınlar, kapsınlar derim :)

18 haziran 14:24


4

42. Gratis çalışanlarının tane tane gün yüzüne çıkarttığını düşündüğüm far paleti. Satılmadan yakalarsanız bir tane de kendinize alabilirsiniz. Kaç kez gittim yoktu dün sabah geçerken uğradım baktım bir tanecik koymuşlar hemen aldım. Boydan boya bantlamışlar paleti, kapağın üstü yapış yapış ama kızamıyorum çalışanlara. bim'de çalıştığım zamanlardan hatırlıyorum iki gıdım kozmetik ürünü gelse akşama hepsi mıncıklanmış oluyordu. yapacak bir şey yok.

Palete gelirsek süslüler yazmış ama gene yazayım renkleri güzel ve kullanışlı. Sadece koyu pembe tebeşir gibi geldi bana da diğerleri normal. Ben hiç göz makyajı yapmıyordum şimdiye kadar beceriksizlikten. Ama bununla dün birkaç kez deneme yaptım fena olmadı. Tam istediğim gibi doğal görünümü elde ettim. Benim gibi yeni başlayanlar için de ideal. Tek kötü yanı hakikaten tozutuyor öyle böyle değil. İndirim zamanı alınabilir(gizlinot: 18 tl ya da 19 tl yanılmıyorsam. ).

11 haziran 01:10

41. varlığından şüphe ettiğim palet. hangi gratise girsem ilaç niyetine bir tane dahi kalmamış oluyor. rüyalarıma girecek artık. 

8 haziran 12:54

4

40. Kesinlikle kremsilik namına hiç bir durumu yok bildiğiniz pudra yapılı. (gizlinot: Bazıları kremsi demiş benimkinde sıkıntı olabilir mi acaba)Dağılmasının çok homojen olduğunu söyleyemeyeceğim. Biraz uğraş istiyor. Harmanla beniii daha çok daha çok diye isyan ediyor bazı renkleri.

Ama fiyat performans ürünü mü? İndirimde evet.(gizlinot: İndirimsiz 33 tl ve bence bu paletin ederi değil. Bu ürün yerine w7 alınabilir)(gizlinot: Daha pahalıymış pardon :()

Bugün ilk defa kahveleriyle makyaj yaptım. Fırça darbesinin çok nazik olması lazım yoksa çok tozutuyor. Ürüne dokunup fırçayı döndürmenizi (gizlinot: Yavaşça) tavsiye ederim.

Diğer renkleri denediğimde onlarla yaptığım makyajları da ekleyeceğim .

ilgili medya:
1
8 haziran 01:01 8 haziran 08:31

39. transition renkler başarılı. ortadaki renklerden hem sağ hem soldan 3. renkler başarısız. turuncu tonları ve camel istiyorsanız alın. pembe tonu başarısız. ortadan sağdaki ilk iki renk, yanık turuncular, paletin en başarılı renklerı.

benzer renklerim olmasına rağmen aldığıma pişman değilim. tam bir gezi paleti. hatta farlar küçük boy olduğundan palet de küçük olduğundan elde kolay tutuluyor.

7 haziran 01:56


38. Benim için avantajı:

Pigmenti gerçekten çok güzel bir far paleti -mat farlar için konuşuyorum- farı göz kapağınıza tampon hareketlerle bastırdığınızda paletteki rengi göz kapağınızda direkt alabiliyorsunuz. the balm'ın mat farlarında artırarak kat kat uygulamak gerekiyor mesela ama bu palet öyle değil. 

Dezavantajı:

-Farı homojen dağıtmakta zorlanıyorum, dış köşelerde farı dağıtmaya çalıştıkça bazı yerler daha yoğun dağıtılmamış kalıyor ve dalgalı bir görüntü oluşuyor. Hadi çok uğraşıp iyice karıştırdım homojen bir görüntü elde ettim diyelim, bu seferde gün içinde bazı kısımlar silinip patchy bir görünüm oluyor ayrıca gözünüzü kapatıp açtıkça far katlanma bölgesine transfer oluyor ve sanki farınızı sürüp hiç dağıtmamışsınız gibi dümdüz bir çizgi oluşuyor. The balm'ın far bazını kullanıyorum bu arada. 

Sonuç olarak ne çok harika ne de aman aman kötü diyebileceğim bir palet. Belki kısa süreli makyajlar için kullanmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ama fiyatı ile kıyaslarsak alınabilecek bir palet gerçekten. 

6 haziran 20:21

37. Far almama kararımı bana bozduran palet. Elimde çok fazla far olduğu için stok eritme kararı almıştım. Bu paleti görünce dayanamadım, biraz da fiyatı sebebiyle sanırım.

2,3 defa kullandım ve çok sevdim. Fuşya rengi dışında yapıları yumuşak bu farların. Dökülme ve tozutma yapıyorlar. Tek seferde rengini verişlerini beğendim ben. Çok farklı makyajlar çıkar mı, bence çıkar.

Eklediğim görsellerin birinde kolumda en üstte mac brown script, altta da bu paletteki iki kızıl kahve far var. Tek seferde verdikleri renge bakacak olursak çok başarılı, üsttekinden aşağı kalır yanları yok. Gözde de aynı şekilde bu arada. Birbirleriyle karışmaları gayet başarılı. Fiyatına göre çok kullanışlı bir palet. 

ilgili medya:
3
2 haziran 21:07

36. Hiçbir Gratis’te bulamadığım bugün Büyükada’dan edindiğim harika renklerden oluşan palet. Pigmentasyonu comfort zone kadar iyi değildir diye düşünmüştüm ama içindeki mat renkler bile yeterli pigmente sahip. İndirimsiz fiyatını hakeder mi bilmiyorum ama içindeki kızıllı gülkurusulu tonlarıyla çok tatlı bir palet bence.

27 mayıs 23:15