4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (143)
  • oylar ()
  • medya (21)

143. Dün renkerine aşık olarak aldığım fakat beni hayal kırıklığına uğratan palet. Öncelikle birçok süslünün dediği gibi aşırı tozutuyor. Pembesi çok sert olduğundan sürmek oldukça zor ve standdaki birçok palette lila farın üzerinde beyaz benekler vardı, ben beneksiz bir tane bulabildim. En sevmediğim yanı ise zayıf pigmentasyonu, hatta çok zayıf denebilir. Sık kıllı fırçalarla uygulama yapmama rağmen renklerin çoğu tene geçmiyor, geçen kısmı da palette göründüğünden çok daha açık kalıyor. Far bazı kullanmadan uygulama yaptım, belki bazla daha iyi bir sonuç alınabilir fakat benim çok sık tercih ettiğim bir ürün değil. Wet n wild'ın comfort zone paletinin çok kısa ve kolay bir uygulamayla yarattığı net görüntüden sonra bu palet beni tatmin etmedi. Birçok süslünün beğenerek kullandığı bu paletten istediğim verimi alamamış olmak üzücü.

dün 13:01 dün 13:08

142. Sıcak tonlardan oluşan, aşırı tozutan ancak bu tozutmanın paletin genel güzelliği yanında hiç kaldığı, sadece bobbie brown camel far muadili geçiş rengi için bile alınabilecek, indirimle 21 TL fiyatlı harika bir far paletidir. Yarın bir gün, nasıl olur bilmiyorum ama bu paleti bitirebilirsem muhakkak gider yenisini alırım. İçinde kullanılamayacak tek bir renk far dahil yok şahsımca.

Bendeki far paletinde de soğuk lila tonunda benekler olmadığını belirtmek isterim. 

22 eylül 21:10

141. elimde the balm trimony palet olduğundan almak istememiştim ama indirimde dayanamayıp aldım iyi ki de almışım. farlar çok pigmentli en azından the balma göre pigmentli olduğunu söyleyebilirim. asla kullanmam dediğim koyu pembe farı bile kullanıyorum. düşük göz kapaklı olduğumdan tam katlanma bölgesine değil de göz kapağımın üstündeki kemiğe, farı çok hafif alarak dağıtıyorum. pembe gibi de değil ama çok hoş bi görüntü bi canlılık veriyor hafif uygulandığı zaman. diğer renkleri de çok kullanışlı. yine trimony e göre kıyaslıyorum ama trimonydeki matt rossi bende daha soğuk ve kirli dururken, bu paletin üstteki transition rengi daha sıcak bi gölge verdi. ışıltılı renklere gelince, kahve-kızıl olan çok ışıltılı durmuyor ama yine de rengini ve duruşunu beğendim. kısaca elinizde benzer renklerde farlar yoksa indirimde tavsiye edebileceğim bir palet.

22 eylül 18:27


140. Bahsedilen benek problemi benim paletimde yok. Bunun dışında bence renklerin pigmentasyonu çok güzel, koyu kahve dışında karıştırma problemi yaşamadım. Renklerin hepsi birbiriyle kombinlenebilir. Tozutma problemi var, benim için sorun değil ama ten rengi farda fazlasıyla var ve fırçayı sürdüğüm an toz bulutu oluşuyo. Far bazıyla desteklediğim zaman (gizlinot: Ki far bazı olmadan far kullanmıyorum) kalıcılık beni fazlasıyla tatmin etti, sabah 8de yaptığım makyaj akşam 6da hâlâ yerindeydi. 22 liraya alınabilecek en güzel far paletlerinden bence.

22 eylül 16:47

3

139. Renkleri çok güzel ve kullanışlı açık renklerin pigmentasyonu kötü koyu renklerinki fena değil. Çok büyük umutlarla aldım ama daha sonra sevemedim bu paleti, pigmentasyonu yeterince iyi gelmedi bana. Sadece renkleri çok güzel 1 2 farının pigmentasyonu iyi gerisi çöp. öyle abartılacak bir palet değil. Anastasia Beverly Hills Modern Renaissance paletine muadil gösterildiği ve onun yerine kullanılabilecek, fiyatı daha uygun ve benzer bir palet. Günlük kullanım için gayet uygun hoş bir palet ama ben daha yoğun pigmentasyonlu beklediğim için sevemedim.

22 eylül 15:58

138. dün izmir şair eşref bulvarındaki gratisten aldığım paletim.

eğer almak isteyen varsa 3-4 tane daha vardı.

henüz açmadım zira bunu uzun süre bulamayınca makeup revolution soph x paletini almıştım ve benzer renkler var içerisinde.

bunu sanırım evde kullanacağım ama lila rengindeki benekler benim palette de var.

hatta diğer paletlerin hepsine baktım hepsinde vardı.

sakata gelmeyiz umarım.

21 eylül 16:54

137. canımın içi palet. tozutuyor denmesine aldırmadan aldığım canım palet.

çok da tozuttuğunu söyleyemeyeceğim çünkü genelde parmağımla uyguluyorum.

ve bu paleti aldığımdan beri comfort zone'a elim gitmiyor.

21 eylül 16:17 21 eylül 19:07


136. İndirimden 21₺ gibi bir fiyata aldım ve 21₺ ile alınabilecek en iyi far paleti diyebilirim. Aldığımdan beri elim her gün ona gidiyor günlük kullanım için bir sürü kombinasyon yapılabilecek bir far paleti bence. Tozutmasını da çok takmıyorum kafama 

18 eylül 21:43

3

135. Aslında paletteki tüm renkleri kullanıp girdiyi öyle yazmak istiyordum ama sanırım lila ve mürdümü hiç kullanmayacağım. Öncelikle bu paleti deli gibi aradım. pazar günü ankarada çoğu gratislerde stok yenilenmiş, o şekilde buldum. Lila rengindeki beneklenme standdaki çoğu palette vardı ama benim aldığım ve birkaçı daha normaldi. Güncel fiyatı ise indirimde 21₺. Renkler hakkında tek tek yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle baz rengi inanılmaz tozutuyor. Hayatımda bu kadar tozutan bir far daha görmedim. Üç fırça darbesiyle bitirebilirim. Zamanında piyasadan toplanan subculture palet kadar tozutuyor.

Işıltılı farlar göz kapağında parmakla dahi uygulansa ışıltılı durmuyor. Şampanya olanı idare eder ama koyu kahverengi bildiğiniz mat duruyor. Bir comfort zone asla değil ama pigmentasyonu iyi, en azından renklerini veriyorlar.

Palette sağdaki sıcak alt tonlu kahveler çok karıştırıldığı zaman gözde aynı ve dümdüz turuncu duruyorlar.

En koyu renk olan mat kahverengi ise hiç de çok kolay karışmıyor. Oturtup karıştırmaya çalıştığınızda öyle kalıyor. En iyisi direk karıştırma fırçasıyla uygulamak.

En koyu pembesi, sanırım mürdüm diye isimlendiriliyor, elimde denediğim kadarıyla gerçekten sert.

Gelelim paletteki favorilerime; alt ve üstteki geçiş renkleri. Çok kolay karışıyorlar, pigmentasyonları çok çok iyi, farlar yumuşacık, diğer renklere göre nispeten daha az tozutuyorlar ve dağıtıldığı zaman gözde diğer renkler gibi dümdüz turuncu durmuyorlar.

Genel olarak beni hayal kırıklığına uğratan bir palet oldu çünkü beklentim hayli yüksekti. Yani f/p olarak indirimli fiyatıyla alınabilecek bir palet ama bence bayağı şişirilen bir ürün. Çok tozutuyor ve panları küçük, haliyle kolaylıkla bitirebileceğimi düşünüyorum ama dediğim gibi, indirimsiz fiyatını ve bu kadar övgüyü bence hak etmiyor.

Ekleme: paletteki mat farların hiçbiri tam mat değil, içerisinde minik simler var. İçerik listesi de hiç iyi değil. En basitinden listedeki ilk üç madde mica, talc, nylon12.

ilgili medya:
1
17 eylül 23:44 18 eylül 00:08

134. ankara'da aylardır deli danalar gibi dolaşıp hiçbir yerde bulamadığım paletti, lakin bugün one tower'daki gratis mağazasından edinebildim. benim gibi arayışta olan süslüler için bildiriyorum, standda 4-5 tane daha vardı ve hepsinin lila renginde son entry'de sözü edilen beneklerden mevcuttu.

17 eylül 21:45