4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (132)
  • oylar ()
  • medya (21)

132. İndirimden 21₺ gibi bir fiyata aldım ve 21₺ ile alınabilecek en iyi far paleti diyebilirim. Aldığımdan beri elim her gün ona gidiyor günlük kullanım için bir sürü kombinasyon yapılabilecek bir far paleti bence. Tozutmasını da çok takmıyorum kafama 

18 eylül 21:43

3

131. Aslında paletteki tüm renkleri kullanıp girdiyi öyle yazmak istiyordum ama sanırım lila ve mürdümü hiç kullanmayacağım. Öncelikle bu paleti deli gibi aradım. pazar günü ankarada çoğu gratislerde stok yenilenmiş, o şekilde buldum. Lila rengindeki beneklenme standdaki çoğu palette vardı ama benim aldığım ve birkaçı daha normaldi. Güncel fiyatı ise indirimde 21₺. Renkler hakkında tek tek yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle baz rengi inanılmaz tozutuyor. Hayatımda bu kadar tozutan bir far daha görmedim. Üç fırça darbesiyle bitirebilirim. Zamanında piyasadan toplanan subculture palet kadar tozutuyor.

Işıltılı farlar göz kapağında parmakla dahi uygulansa ışıltılı durmuyor. Şampanya olanı idare eder ama koyu kahverengi bildiğiniz mat duruyor. Bir comfort zone asla değil ama pigmentasyonu iyi, en azından renklerini veriyorlar.

Palette sağdaki sıcak alt tonlu kahveler çok karıştırıldığı zaman gözde aynı ve dümdüz turuncu duruyorlar.

En koyu renk olan mat kahverengi ise hiç de çok kolay karışmıyor. Oturtup karıştırmaya çalıştığınızda öyle kalıyor. En iyisi direk karıştırma fırçasıyla uygulamak.

En koyu pembesi, sanırım mürdüm diye isimlendiriliyor, elimde denediğim kadarıyla gerçekten sert.

Gelelim paletteki favorilerime; alt ve üstteki geçiş renkleri. Çok kolay karışıyorlar, pigmentasyonları çok çok iyi, farlar yumuşacık, diğer renklere göre nispeten daha az tozutuyorlar ve dağıtıldığı zaman gözde diğer renkler gibi dümdüz turuncu durmuyorlar.

Genel olarak beni hayal kırıklığına uğratan bir palet oldu çünkü beklentim hayli yüksekti. Yani f/p olarak indirimli fiyatıyla alınabilecek bir palet ama bence bayağı şişirilen bir ürün. Çok tozutuyor ve panları küçük, haliyle kolaylıkla bitirebileceğimi düşünüyorum ama dediğim gibi, indirimsiz fiyatını ve bu kadar övgüyü bence hak etmiyor.

Ekleme: paletteki mat farların hiçbiri tam mat değil, içerisinde minik simler var. İçerik listesi de hiç iyi değil. En basitinden listedeki ilk üç madde mica, talc, nylon12.

ilgili medya:
1
17 eylül 23:44 18 eylül 00:08

130. ankara'da aylardır deli danalar gibi dolaşıp hiçbir yerde bulamadığım paletti, lakin bugün one tower'daki gratis mağazasından edinebildim. benim gibi arayışta olan süslüler için bildiriyorum, standda 4-5 tane daha vardı ve hepsinin lila renginde son entry'de sözü edilen beneklerden mevcuttu.

17 eylül 21:45


129. 8 renkten oluşan, toplam 10 renge sahip bir palet. oplam 10 renge sahip bir palet. 2 tane ışıltılı renk içeriyor, diğer farların hepsi mat. Genel olarak sıcak alt tonlu renklerden oluşuyor. Özellikle geçiş renkleri çok başarılı, üstteki sütlü kahve rengi az miktarda grilik içerse de göz kapağında daha sıcak bir ton şeklinde duruyor. Genel olarak renkler çok başarılı, sıcak tonlara sahip, standart bir palet isterseniz ideal renklerden oluşuyor. Göz makyajında sıcak, kızıl tonlar, turuncu ve pembeler seviyorsanız renkleri çok kullanışlı. Renklere fırçanı ucuyla dahi dokunsanız tozutuyorlar, ışıltılı farlarda daha az olsa da farların hepsinde un gibi dağılma durumu var. Zaten paletin tek sıkıntısı da bu.

16 eylül 19:39

128. Sanırım hatalı üretimlerin Türkiye'ye gönderilip satıldığı palet.

Dün ve bugün iki farklı mağazada denk geldim ve bütün paletleri inceledim. İstisnasız hepsinde, yoğunluğu lila rengi farın üstünde, ten rengi benekler vardı. Wet'n wild gibi bir marka böyle bir şeyi kazara yapmaz, o paletleri fabrikadan dışarı asla çıkarmaz diye düşünüyorum normal koşullarda. Bilinçli yapılmış bir şey olduğuna inanıyorum yani. Valla ne yalan söyleyeyim gram şaşırmıyorum artık böyle şeylere...

--

Kendi lafımı çiğneyip gözümü de kararttım ve en az hasarlı olanı aldım çünkü aylardır arıyordum, dayanamadım. Farın üstünden parmağımla ince bir katman alınca o lekeler geçer sanmıştım ama yok. İçine işlemiş, dibine kadar devam ediyor o lekeler. Pressleme sırasında araya açık renkli bir far karışmış sanırım. Farın rengini ve performansını etkilemiyor ama alacak olanlar varsa bilmek isterler diye düşündüm. En nihayetinde defo...

Edit: ekleme

16 eylül 19:00 16 eylül 19:40

5

127. izmirspor metro durağının ordaki gratiste 3-4 tane gördüm, izmirdekiler bi bakabilir

16 eylül 16:45

5

126. En sevdiğim 2.paletim. (ilki fazla popüler olmasa da wet n wild nude awakening)

kenardaki (transition yazanlardan ) açık kahveyi kontur için hatta kaş farim bittiğinde Kaşım için bile kullandım.

Sadece koyu pembe tonu biraz sert yapılı.

Çoğu wet n wild ürünü gibi çantamda kendi kendine kapağı kırıldı.

Comfort zone'dan daha çok kullanıyorum.

Umarim not a basic peach de gelir.

15 eylül 23:25 15 eylül 23:27


125. Resmen hayatımın paleti. Şöyle ki, göz makyajında en sevdiğim şey eyeliner + rimel ikilisi. Her ne kadar farların muazzam renkleri, paletler beni cezbetse ve alsam da asla günlük makyajda elim farlara gitmiyordu. Zaten bir süredir far / far paleti almıyordum bu yüzden. Ama her şey bu paleti alana kadarmış. Evet tozutuyor. Ama yumuşacık çok güzel dağılıyor. Renkleri çok çok iyi ve pigmentasyonu çok başarılı. İndirimde 22 lira şu anda. Böyle bir palet için uygun ve kesinlikle verdiğiniz paraya değiyor. Sadece göz kapağından biraz hızlı uçuyor ama far bazıyla durumu çözebilirsiniz. Aklınızda almak için soru işareti varsa hiç düşünmeyin, alın.

15 eylül 23:05

124. Bu palet ilk çıktığında büyük bir hevesle arkadaşımla arayıp almıştık ama sonra kullanamayacağımı düşünüp pişman olmuştum. Sonra içindeki lila renginin aşırı doğal ve güzel durduğunu farkettim. Üstteki crease rengini crease bölgesinde kullanıyorum sonra lila farı tüm göz kapağıma ve biraz da crease bölgesine sürüyorum. Palette asla kullanmayacağımı düşündüğüm tek renk şu an tek kullandığım renk. Makyaj süprizlerle dolu bir serüven gerçekten..

9 eylül 00:20

123. Dört dörtlük palettir kendisi. Bende Abh Modern Renaissance palet olmadığı ve hakkında neredeyse hiç olumsuz yorum yapılmadığı için aldım ve iyi ki almışım, çok memnunum. renkler çok pigmentli, tozutmuyor dökülmüyor. Dünyanın parasını verip alınan Dior’un beşli farlarının, ve pek çok high end markanın uygulandığındaki silik görünüşleri, yetersiz pigmentasyonları insana kendini enayi gibi hissettirirken, bir drugstore markanın bu kadar uygun fiyata böyle kaliteli bir üretim yapmış olmaları takdire değer. Ki zaten tüm cruelty free markalar hak ediyor desteklenmeyi ve takdiri. 

8 eylül 20:11