sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (159)
 • oylar (83)
 • medya (23)
4

159. Son zamanlarda sağ en alttaki koyu kahverengi farı göz kapağıma, altındaki sıcak geçiş rengini de crease e kullanarak makyaj yapıyorum. Koyu dumanlı bir şey çıkıyor ortaya ama kalıcılık sıfırın altında. Üstelik balm ın bazını kullanmama rağmen. Sanırım maksimum bir saat dayanıyor. :(

16 kasım 20:12

158. Renk kombinasyonuna bayıldığım ama özellikle sol köşedeki koyu pembe sedefli far için aldığım palet. Renkler o kadar yoğun o kadar güzel ki... Tek sorunu ambalajının aşırı dandik olması.

5 kasım 23:27

4

157. ilk ve tek far paletim. makyaja yeni yeni başlayan biri olarak, çok araştırdım, bir sürü yeri(gizlinot: özellikle de süslü sözlüğü) okudum, videolar izledim ve sonunda bu palete karar kıldım. içindeki tonlar bana en uygunu gibi geldi.

ilk kullandığım palet olduğundan olsa gerek çok fazla profesyonel yorum yapamam diye düşünüyorum. ancak yine de iyi ki almışım dediğim bir palet oldu.

- öncelikle lilamsı renginde ben de beyaz beneklenme vardı. tümü benekli olduğu için en az olanını aldım. benekleri kazıdığımda altında normal far olduğunu gördüm. ilginç.

- renkleri benim gibi daha önce makyaj yapmamış biri için oldukça iyi. hata götürüyor, azıcık fazla kaçsa bile çok fazla belli etmiyor ve bir şekilde düzeltebiliyorsunuz.

- pembesi tebeşir gibi ve çok pigmentli değil ama bu iyi bile olabilir; çünkü koyu renklerde fazla kaçırdığınız zaman tüm makyajı silmek zorunda kalabiliyorsunuz.

-ışıltılı olmasın mat olsun diye o kadar tutturduktan sonra; ışıltılı farları aslında gayet sevebileceğimi görmüş oldum. ışıltılı altın sarısı rengi hit the pan yaptım bile. yalnız diğer ışıltılı rengi hiç mi hiç ışıltı vermiyor.

-paletin bence daha fazla açık renge ihtiyacı var. en üst sağdaki açık rengim de çoktan hit the pan oldu ve bitmesin diye gıdım gıdım sürüyorum maalesef. göz içini güzel aydınlatıyor.

- fırçayı dokundurmamla bütün banyomun boyanması bir oluyor o kadar tozutuyor yani. daha önce kullanmayan ben bile bunu fark ettim.

-güncel fiyatı 41₺ olsa gerek ama ben indirimde 21.90₺ almıştım. f/p ürünü olabilir diye düşünüyorum. sıcak tonlarda güzel makyajlar çıkıyor. elimdekileri bitirmeden asla ürün almadığım için yeni bir far paleti almak istemiyorum. belki comfort zone. o da beelllki.(gizlinot: koşarak aldı)

5 kasım 15:58 5 kasım 16:00


156. renkleri güzel, fiyatı uygun ama far bazı olmadan hiç kalıcı olmayan far paleti. far bazı ile denemedim henüz. sürüyorum iki saat sonra uçup gitmiş oluyor. bu arada lila rengindeki benek sorunu benimkinde de var.

1 kasım 22:36

155. Ben ki her farın altına far bazı sürerim ve farlarım akşama kadar gram oynamadan yerinde kalır, bu far paletinde çamurlaşma probleminin önüne geçemedim. Daha sabah sürerken bile renkler birbirine fazla karışıyor, ne rengi sürersem süreyim aynı tek renk killi toprak rengini alıyorum. Akşama ise hepsi ya uçmuş ya da katlanma bölgesinde toplanmış oluyor. İlk defa bir far paletinde bu kadar memnuniyetsizlik yaşadım.

1 kasım 17:51

154. evet renkleri güzel fakat bu paleti almaktansa üstüne biraz daha para koyup I heart revolution markasının chocolate bar paletlerinden birini almak daha mantıklı.Hatta orange chocolate neredeyse birebir aynısı. Hem pigmentasyonları ve kalıcılıkları şahane hemde daha fazla renk var.

1 kasım 17:07

4

153. ürünle ilgili çok fazla yorum yazılmış zaten. ben koyu mosmor göz kapakları olup sürdüğü farlar genelde morumsulaşanlar için bir ekleme yapmak istedim. bu paletteki renkler kendini gayet güzel belli ederek tüm gün gözkapaklarımda kalıyor. renkler sıcak tonlu olduğundan bende morumsu-grimsi olmadan kızıl-pembe tonlarda kalıyor. bu tarz şikayeti olan süslüler için tavsiye edeceğim bir palet.

1 kasım 13:59


152. modern renaissance palete muadil olur mu denemediğim içi bilmiyorum ama internette en çok bilinen ve görsel açıdan da bariz dupe'lardan biri. benim çok elim gitmese de her denediğimde daha sık kullanmalıyım dediğim bir palet. wnw paletlerin performası zaten genelde yanıltmıyor. özellikle simli altın ışıltılı şampanya renginin performansı high end ürünler ile aynı opaklık ve kaliteye sahip. geçiş renkleri de aynı şekilde kremsi ve çok kolay dağılan renkler. mor/lila ve pembe rengi istediğim performansı tam olarak sağlamıyor olsa da özellikle indirimli fiyatını baz aldığımızda kesinlikle kaçırılması gereken bir ürün.

23 ekim 19:21

4

151. paleti özellikle en alttaki transition/geçiş rengi için aldım ve aldığımdan beri palette en çok kullandığım renkler geçiş renkleri oldu. en açık olan renk maalesef biraz tebeşir gibi duruyor ve lila rengi neredeyse hiç renk vermiyor ancak paletteki diğer tüm renkleri fiyatını göz önünde bulundurunca oldukça başarılı buldum.

bu arada uzunca bir süre aramış olsam da yine de paleti bir çok kişiden önce alabildim ve bendeki lila renginde hiçbir benek yoktu, hala da yok. beneklenen farların bir sonraki partide gelen paletler olabileceğini düşünüyorum.

23 ekim 19:15

150. Gördüğüm en mütevazı far paleti. Şöyle ki, renkleri swatchlarken, ya da makyaj yapma esnasında çok güzel görünmese de bitirdiğimde inanılmaz kaliteli ve güzel duran bir göz makyajı elde ediyorum her seferinde. 

Smashbox'ın Ablaze paletindeki yanık turuncuyu tüm göz kapağıma sürüp kirpik diplerime siyah kalem geçerek yaptığım ve aşırı sevdiğim bir göz makyajım var, ablaze paletin fiyatı iki katına çıktığından o renk bitecek diye üzülürken wet n wild bu paleti çıkardı ve en üst sağdaki pana da rengin hemen hemen aynısını koydu çünkü çok iyi biri...

21 ekim 02:19