girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (341)
  • medya (45)

341. oje renk skalaları çok güzel ancak kalıcılığı sorgulanıyor :/

44 dk önce

340. bu kadar uygun fiyatlı olup nasıl bu kadar güzel farlar ürettiğine şaşırdığım markadır. ürünlerini genel olarak başarılı buluyorum. benim makyaja ilk başladığım zamanlarda sürekli tercih ettiğim markaydı. hala da tercih ediyorum. bazı ön yargılı arkadaşlar çok ucuz diyip alanları falan fakir olarak görüyor onları allaha havale ediyorum.

dün 15:17

339. yakın zamanda piyasaya çıkmış olan "zodiac" isimli sınırlı koleksiyon ürünlerinin ülkemize gelebilme ihtimalini ve benim herhangi bir gratiste bu ürünleri bulabilme ihtimalini sevmiş olduğum markadır.

Koleksiyon astrolojik elementlere uyumlu renklerde seçilmiş far paletleri, lipglosslar ve aydınlatıcılar içeriyor. Detaylarını (link: https://www.wetnwildbeauty.com/limited-editions/zodiac.html şuradan öğrenebilirsiniz)

Olur da herhangi bir yerde bu ürünleri görürseniz posta kutumu morartabilir misiniz lütfen?

ilgili medya:
1
dün 15:12 dün 15:23


338. Arkadaşlar marka peta logosunu ürünlerine basan nadir kozmetik markalarından biri  tabiki cf yapmayın etmeyin çin pazarına girerken bir deney söz konusu oluyor sadece 

3 haziran 00:23

337. çin'de üretilmesi cruelty free olmasına engel değildir süslüler, hayvan deneyleri çin'de satış yapılırsa ancak gerekli.regülasyonlar bu yönde, üretim yapılması bunu değiştirmez.ucuz işgücü zaten çin'de var, orada satış yapılmasına da gerek yok yani, içiniz bu konuda rahat olabilir.

tanım: cf marka

2 haziran 20:30 2 haziran 20:31

336. yeni çıkan tekli farlarında made in china yazdığını söyleyen @catharina , bendeki tekli fara hemen baktım. made in PRC yazıyor, çinin diğer adı yani :/ eskiden de çin malı olduğu yazıyormuş meğer. cf olup olmadığını bilmediğimi fark ettim bu arada. sorgulamadığım bir markaymış güven vermiş nedense (gizlinot: kendime kızdım şu an)

2 haziran 20:17

335. (yazar: Catharina) adlı yazarın soru içerikli girdisine cevaben yazıyorum.

Aynı konuyu merak edip araştırdığımda, formülasyonları çin'de yapılan marka ve ürünlerin cruelty free olamayacağını öğrenmiştim.

Yani marka olarak cruelty free olan herhangi bir marka, formülasyonunu kendi ülkesinde geliştirip daha sonra Çin'de veya ucuz iş gücü sağlayan başka ülkelerde fabrika açabilir, bunda bir sakınca yok. Ancak bu geliştirdikleri cruelty free ürünleri formülasyona uygun şekilde ve hayvan testi yapmayan Çin menşeili fabrika ve üretim merkezlerinde üretemezler ve çin fabrikalarından çıkmayan hiçbir ürün de çin'de satılamaz. Çin kendi iş gücünü korumak adına böyle bir iç düzenlemeye gitmiş ve başka firmaların da çin'de kendi fabrikalarını açmaması adına inanılmaz zorluklar çıkartıyor. Bu zorluklarla en iyi başa çıkan ve Çin'de en fazla fabrikayı açan ülkelerin başında da Amerika ve fransa geliyormuş.

Böyle bir bilgiyi bir dış ticaret uzmanından duymuştum, güvenilir olduğunu düşünüyorum.

 yani o yüzden wet n wild bildiğim kadarıyla Çin'de Amerikan sermayeli kendi fabrikasını kurabilen amerikan menşeili ve cf firmalardan biri. Keza nyx de aynı şekilde. Bilgilerinize sözlük.

2 haziran 18:50 2 haziran 18:57


334. Gözümde çok da güvenilir olmayan bir makyaj markası. Şöyle ki özellikle yeni çıkan tekli farları ve far paletlerinde Çin'de üretildiği yazısı mevcut. Marka Cruelty Free olduğunu iddia ediyor. Bildiğim kadarıyla Çin'de üretim yapmak da Çin pazarına girmek de hayvan deneyine izin vermeden mümkün olmuyor. Bu durumda markanın cruelty free tavşanını ürünlerinin üzerine basması ne kadar doğru? Bilgimin doğruluğundan tam olarak emin değilim(gizlinot: Doğrusunu bilenler bilgilendirirse sevinirim.) ama burada özellikle hayvan deneyleri konusunda hassasiyet gösteren kişiler olduğu için yazmak istedim.

ilgili medya:
1
2 haziran 18:28 2 haziran 18:48

333. Unicorn Glow Limited Edition serisindeki Immortal Tears rujunu 13.90 tl'ye aldım. Görünümü bembeyaz ancak duruşu sedefli, mavili, morlu bir renk. Dudakta tek olarak da başka renk rujlar üzerindeki durusu da muhtesem. Bana gore abartılı bir duruşu olmadığından günlük olarak çok rahat kullanilir.

10 mayıs 19:32

332. bugün ankara bahçelievlerdeki 2. gratise baya bi rose in the air palet getirmiş markadır kendileri. lakin fiyatları 33tl de olmuştur aynı zamanda. 

3 mayıs 23:36