yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (378)
  • medya (57)

  378. ilk girdilerini okudum da mac muadili denmiş, herkes türkiye’ye gelmesini günlerce beklemiş vs. bi ben böyle düşünemedim galiba çünkü aldığım iki ürün de çöp çıktı buradan. (bkz: çöpe giden ürünler) far paletlerinin ve allıklarının renklerini çok beğeniyorum ama bronzer faciamdan sonra pek cesaret edemedim almaya.

  5 ağustos 03:10

  377. Zodiac Palette koleksiyonu Türkiye’ye gelmiş. 4 adet far paleti ve 4 adet aydınlatıcı paletinin renkleri görselde. Almak isteyen süslülere yardımcı olur umarım. 

  ilgili medya:
  2
  30 haziran 19:27

  376. Packman ile sınırlı bir koleksiyon hazırlamışlar ve Amerikalardaki Ulta’da satışa sunulmuş. Türkiyeye gelir mi, gelirse de ne zaman gelir bilinmez ama görselini eklemek istedim. Aşık olunası güzellikteki allık paletini bu görselde görüp çok beğendim, far paleti, aydınlatıcısı, bronzerı, lip balm ve lip scrubı, 4 farklı renkte lipglossu ile çok farklı bir koleksiyon olmuş bence. 

  ilgili medya:
  1
  23 haziran 13:42

  375. Evet, bir süredir Çin'de üretilen ürünlerin market öncesi hayvan testine maruz kalması zorunluluğu kalktı yalnızca hükümet ürünler markete sunulduktan sonra bağımsız olarak, markalara haber vermeden bir müşteri şikayeti vb. Durumda hayvanlar üzerinde test yapma hakkını bulunduruyor. Bu durumda Çin'de satış yapan bir markanın cruelty-free sayılacağı kanısındayım çünkü marka herhangi bir testte rol almıyor veya bu testlerin yapılması için herhangi bir şirkete veya Çin hükümetine para ödemiyor, hükümetin yaptığı veya yapma ihtimali olan testler onların kontrolünde değil, bundan sorumlu değiller. Çin'de hiçbir kozmetik ürünün satılmamasını bekleyemeyiz bu yüzden markaları değil hükümeti sorumlu tutmalıyız diye düşünüyorum. Bu nedenle wet n wild ve dove gibi markalar cruelty-free sertifikası bulundurabiliyorlar. Bana katılmayan çok insan olacaktır fakat wet n wild ile ilgili sorun şu ki marka müşterilerine yalan söylemeyi seçti, müşteri kaybetmekten korktular fakat sonuçta kaybedebileceklerinden daha fazlasını kaybetmiş bulunuyorlar. Eğer çin'de satış yaptıklarını en başında bildirselerdi ürünlerini satın almaya devam edebilirdim fakat müşterilerine yalan söylemeyi seçtikleri için artık satın almayı düşünmüyorum.

  18 haziran 20:01

  374. Artık alışveriş yapmayacağım markadır. Bir yıldır Çin’de satış yapıyorlarmış ve marka bunu gizliyordu. Marka sürekli hayvanlar üzerinde deney yapmadığı ne kadar hayvan sever oldukların söyleyen bir markaydı. Bu yaptıkları ise çok yanlış bir davranış mesela Nars’ta cf bir markaydı. Fakat kendileri artık Çin’de satış yapacağız dediler. Bunu saklamadılar wet n wild ise ortaya çıkmasaydı söylemeyecekti. Sevdiğim bir marka idi uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri vardı. 

  11 haziran 14:27 11 haziran 14:31

  373. rose bud, in the flesh ve sandstorm olmak üzere üç rujuna sahibim. 

  rose bud bana aşırı pembe geldi ve yakışmadı ama kırmızımsı fuşya gibi tonları sevenler bakabilir. aldığım ilk rujuydu zaten ve kör atış almıştım. bir köşede bozulup çöpe gitmeyi bekliyor. bir iki kez denemiştim sadece. kullandığım kısmını kesip gönderebilirim isteyen olursa. 

  in the flesh de içinde hafiften kahveliği bulunan bir pembe gibi ve sanırım biraz ışıltılı. bunu dudağıma hafifçe sürüp dağıtmayı seviyorum o zaman güzel duruyor benim tenimde. 

  sandstorm ise yumuşacık çok güzel bir kahverengi. böyle acı bir kahve değil de daha açık pastel profashion matte 553 numaranın bir tık daha koyusu gibi. diğer iki renk çok sert pastel boya kıvamındayken bunun yumuşak bir yapısı var. 

  ambalaj konusuna herkes yeterince yorum yapmış zaten ben ağzımı bozmayayım şimdi.  

  24 mayıs 21:12

  372. farlarını çok beğendiğim, rujlarını hepimizin malumu paketlemeden dolayı pek sevmediğim ancak 9 tanesine sahip olduğum markadır. ama farları benim için uygun fiyattaki en iyi formülasyona sahip. pigmentleri yerinde. her çıkan paletini mutlaka inceliyorum.

  24 mayıs 15:35

  371. sessiz sedasız çinde standlar açmaya başlamış markadır. bir süredir cf bloglar kendisine bu iki yüzlülüğü sebebiyle nefret kusmaktalar. umarım paketlerindeki cf ifadesini kaldırır. en çok alışveriş yaptığım marka idi. sen en kaliteli uygun fiyatlı cf markaydın, üzdün.

  24 mayıs 11:48 24 mayıs 11:49

  370. Cf olmaları konusunda yalan söyleyen markadır. Çinde watsonslara stand açtığı açığa çıktı. Marka buna karşılık olarak ise "Çin kozmetik için hayvan deneylerini 2014 ten itibaren azalttı ama" gibi bir argüman oluşturuyor.

  Bir çok kuruluş, bir çok marka Çin'in hayvan deneylerini durdurması için imza topluyor yardım yapıyor hala. Hal böyleyken bu açıklama beni hiç ama hiç tatmin etmedi.

  Cf olmaktan çıkması zaten yeterince sıkıntıydı bir de üstüne insanları kandırır gibi açıklama yapmaları markadan soğumama yetti. Daha alışveriş yapmayacağım.

  24 mayıs 02:59 24 mayıs 03:02

  369. Çok doluyum bu aralar bu markaya karşı. Sebebi sırf çin pazarında rant sağlayacak diye, çin'in hayvan deneyi politikasını genişletme kararını fırsat bilip çin piyasasına giriş yapmaları ve artık sözde cruelty-free olmalarıdır.

  Uygun fiyatlı, performansı güzel, cruelty-free ve vegan seçeneklere sahip, yeniliklere açık bir marka olarak wet n wild'ı destekliyor ve ürünlerini severek kullanıyordum(gizlinot: Ambalaj sıkıntısı olsa da ürünlerinde, sırf bu kriterlerinden dolayı göz ardı ediyordum) ama bu saatten sonra boykot edeceğim bir diğer zulümlü marka olacaktır kendileri. Deneyli çoğu marka politikasını değiştirip cruelty-free olurken wet n wild'ın bu kararı almasını sadece zavallılık olarak görüyorum, çünkü çoğu kişi bu markayı deney yapmadığı için tercih ediyor. Umarım en kısa zamanda bu yanlışlarından dönerler.

  Not: birkaç mesaj aldım çin'in yasasını kaldırdığına dair. çin tam anlamıyla yasalarını değiştirmedi, sadece esnetti diye biliyorum ben. i̇sterse ürünlerden post marketing safhasında deney yapabilecek. bu da wet n wild ın cruelty-free logosunun artık güvenilir olmadığı anlamına geliyor. çoğu cruelty-free kuruluş da markayı listeden çıkardı, hatta logical harmony de wet n wild'ın artık cruelty-free olmadığını onayladı.

  Edit: yazım hatası

  23 mayıs 15:06 23 mayıs 16:32