yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  10. yabancı dilde yazılmış içeriklere yazıldıkça imrendiğim platform. türkçe kısmında büyük eksiklikler, bilgi hataları ve objektif olmayan ifadeler yer alabiliyor. ingilizce versiyonunda kalitesiz (gizlinot: bu göreceli bir şey tabii, kalitesizden kastım bir şeyleri taşlamaktan ziyade her türlü içerik hakkında dolu dolu bilgiler olduğu.) diziler-filmler-albümler hakkında sayfalar dolusu bilgiler yazılırken bizde en önemli maddelerin bile sayfası yok ya da (link: https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Kaliteli_maddeler seçkin madde) sayısı çok az. yabancı sanatçıların çoğunun profilleri oluşturulmuş ve öylece bırakılmış, çoğunun filmografisi 2010'ların başında kalmış, devamı yok. bir ara birkaç maddeyi düzeltsem mi diye düşündüm ancak vikipedi üyeliği açtıktan sonra hesabınızı kapatamıyorsunuz, uygunsuz içerikler yazıp ortadan kaybolan kişileri önlemek açısından güzel bir uygulama ancak kendimi kısıtlanmış hissettim. zaten bu tek kişiyle olabilecek bir şey değil, herkes ilgi alanlarıyla ilgili maddeleri, kaynakça göstererek doldursa zamanla kaliteli içerikler oluşur. keşke türkçe versiyonu da içerik açısından zengin olsa.

  24 ocak 13:09

  9. Yıllardır olan siteye girisi engeli anayasa mahkemesince anayasaya aykırı bulunmasıyla sonunda kaldırıldı. Wikipedia da instagram hesabında bunu kutlamış aynı zamanda bugün wikipedianın kuruluş günü olmasıyla. Yıllar sonra mahkemeden ancak karar çıksa da hak ve özgürlüklerimiz için güzel bir adım oldu. Abuk subuk 0 ekle 1 ekle bilmemne yap gibi şeylerle uğraşmaktan kurtulduk. 

  16 ocak 2020 15:51

  8. mobil'de opera kullandığınızda girilebilen site. eğer opera'da veri kazancını etkin hale getirirseniz sıkıntısız girebilirsiniz.

  bunu yapmak için, mobilde opera uygulamasını açıp, sağ alt köşedeki opera logosuna tıklayın, en altta ayarları göreceksiniz ve ona tıklayın. Tıkladığınızda ''veri kazancı''nı göreceksiniz, onu tıklayıp, ''etkin'' moda alın ve vikipedia'ya girebilirsiniz. ne gibi bir metodu var bilmiyorum ama bu şekilde girilebiliyor, ayrıca operanın vpn özelliği de var, en azından masaüstünde vpn uygulamasız, eklentisiz kullanılabiliyor, denemedim ama mobilde de olabilir.

  23 mart 2019 13:46


  7. kadınlar, yaklaşın. dns'le falan uğraşmadan wiki'ye girebilirsiniz. linkte w harfinin önüne bir adet 0 (sıfır) koymanız yeterli <3

  (link: https://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvxLB0YWx5YW5fbXV0ZmHEn8Sx örneğin)

  25 ağustos 2017 01:06

  6. başına go yazarak yani mesela şöyle https://tr.gowikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler sorunsuz girebileceğiniz bir bilgi yuvası. insanların doğum tarihine bakmak benim için bir hobi ve vikipedia sen benim kolum kanadımsın. <3

  24 ağustos 2017 22:03

  5. dns olayı yok bende. ama (link: http://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQW5hc2F5ZmE şurdan) girebiliyorum. siz kime neyi yasaklıyosunuz bakiyim hey yavrum heey

  24 ağustos 2017 18:31

  4. tum iceriginin 14 gb yer tutacak sekilde download edilebildigi site. bildigim kadariyla turkiye'de hala yasak, eger indirmek isteyen olursa linki de burdaymis: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Database_download

  24 ağustos 2017 18:09


  3. bir başkası müdahale edip diğiştirene kadar okunabilecek/yazılabilecek açık ansiklopedi (idi) bu kadar da güzelim wikiyi kapatmatmak için uğraşmamak lazımdı , daha doğrusu erişimi engelleme işini. ama herşey böyle dan diye yapılıyor!

  bikere muhtemelen millet dnsleri değiştirip zaten giriyor, bir diğer durum buraya kapadın ama dışardan erişen erişiyor, daha bi diğeri ise okullarda tezlerde ödevlerde bile kaynak olarak gösterilmezken doğru/yanlış bu kadar uğraşmamak lazımdı ama nasıl göz boyanır onu görüyoruz işte.

  özledik wiki, özledik booking, ama en zengin biziz!!! herşeye müdahalae, ama en zengin biziz negzel.!!.!!

  2 mayıs 2017 13:17

  2. erişimi yasaklandığı günden beri kolumu kanadımı kırık hissettiğim online ansiklopedi

  ****

  iran'a bir selam çakma vakti gelmedi mi kızlar!

  (link: bu mu yani! http://www.boredpanda.com/funny-wikipedia-edits/?utm_source=androidapp&utm_medium=social&utm_campaign=androidapp)

  kelimelerim kifayetsiz!!!

  2 mayıs 2017 01:38

  1. bu aksam vpn kullanmadan baglanamadigim online ansiklopedi.(ybkz: sebebi neydi ki)

  edit: sebebi (link: http://www.boredpanda.com/funny-wikipedia-edits/?utm_source=androidapp&utm_medium=social&utm_campaign=androidapp burdaki) 7. maddeymis (ybkz: swh)

  30 nisan 2017 01:11 30 nisan 2017 01:23