girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (2)

14. Magix boyutunda Alfea kalesi adındaki bir okulda eğitim alan perilerin yaşadığı maceraları anlatan bir çizgi film. Ben de Flora'ydım. Profesyonellerden de River'ı seviyordum.(gizlinot: Bad boy. ;)) Hala arada açıp birkaç bölümünü izlediğim çocukluğumun çizgi filmi. Hatta Floralı nevresim takımımı hala kullanıyorum.(gizlinot: swh)

17 ağustos 07:12 17 ağustos 07:13

13. nerden başlasam... en sevdiğim bloom'du. cadılardan da ilizyon yapan kız, sanırım adı darcy, onu severdim.. bir ara hepsi grubu yanlış hatırlamıyorsam winx'in filmi için şarkı söylemişti, winx'i de hepsi grubunu da sevdiğim için ne mutlu olmuştum... bu çizgi filmin bana kattığı çok şey var, hayal gücümü geliştirmesini bir yana arkadaşlık, aile ve ilişkilere dair güzel dersler de veriyordu bence. unutamadıklarım arasında brandon'ın prens olarak kendini tanıtması, stella'nın "ay hem prens, hem yakışıklı" diye düşünerek çocuğa aşık olması ve sonrasında brandon'ın değil sky'ın prens çıkması başta geliyor. hangi bölüm olduğunu unuttum ama flora'nın sürekli ayılıp bayılıp durduğu bir bölüm var, "daha ne kadar saçmalayabilirler" diye izlemiştim...

her ne kadar bloom'u sevsem ve oyun oynandığında bloom olmayı istesem de sky'ı bir türlü sevemedim, bloom'a yakıştıramadım, yıllar geçti hala sevmiyorum o çocuğu. bloom♥valtor. bu kötü çocuk x iyi kız hikayelerini hiç sevmesem de valtor'u seviyordum ben ya, bloom'a yan bakışını da unutamıyorum, çok yakıştırırdım onları. hem miusa'nun sevgilisi de pek düzgün biri değildi, hatırlatırım.

şimdi winx'in dizisi çıkacakmış sanırım, sky ve bloom'un çizgi filmdeki öpüşme sahnesine dayanamıyordum, dizisinde birlikte olmalarını falan nasıl kaldırırım bilmiyorum.

geçenlerde yeniden izlemek için oturdum bilgisayarın karşısına ama o zamanlar nasıl izleyebilmişim şaşırdım. ilk sezon görüntüleri çok garip geldi gözüme... olsun, her şeye rağmen çocukluğumdan bir parça sonuçta. yazmayı unuttuğum çok şey vardır eminim, arada muhabbeti açılıyor arkadaş ortamında, hepimizin en az bir-iki anısı var, anlatıyoruz, gülüyoruz...

15 ağustos 23:06

12. Küçükken bulunduğu tüm dergileri kitapları aldığım, bayıldığım çizgifilm serisi.Başlığı görünce biraz geçmişi yad etmek amacıyla internette aratmamla miyusa olarak söylediğimiz ismin aslında musa olarak yazıldığını öğrendim çok şaşkınım. En sevdiğim karakterin isminin türkçede amca ismi olması biraz üzdü. artık winx ismini duyduğumda kafamda bıyıklı bir peri canlanacak

15 ağustos 16:41


11. Üstte Witch'in çakması yazan yazar acaba bunu nerden duymuş, nerden öğrenmiş.

Winx Witch'ten önce hayata geçmiş bir projedir ve Witch Winx'in yanında hiçbir şeydir.

Başlığı açtığımdaki yazımı okusaydı eğer başta ''Magic Bloom'' daha sonra ''Winx: Just Girls'' isminde çıkacağını ancak ertelendiğini öğrenirdi. Aynı zamanda bu karakterler o zamanların ünlülerinden ilham alınarak yapılmıştır.

Bloom: Britney Spears'tan ilham alınmıştır.

Stella: Cameron Diaz'dan

Flora: Jennifer Lopez'den

Musa: Luicy Lui'den

Tecna: P!nk'ten

Layla/Aisha: Beyoncé'den ilham alınmıştır.

Kısacası araştırmadan artık yorum yapmayalım rica ediyorum, 2004'ten beri Winx hayranıyım ilk defa böyle saçma bir yorumla karşılaşıyorum :)

1999 versiyonundan bir video; (link: https://www.youtube.com/watch?v=OdtDwUBbIBo Link)

14 ağustos 19:32 14 ağustos 19:33

10. gerçek oyuncularla yetişkin dizisi olarak yayınlanacağı (link: https://www.diziler.com/haber/netflix-winx-clubi-genc-yetiskin-dizisi-olarak-uyarliyor-16412 duyrulmuş.) yaşasın!

15 mart 01:59 19 mart 22:44

9. Ben de flora’ydım ama aslında bloom olmak istiyordum :d Arkadaşım çok mızmızlanınca bloom olmayı ona kaptırdım. Kimse miusa ve tecna olmak istemezdi, ikisine de çok üzülürdüm. :(

Winx club başlığını görünce winx loli dondurma aklıma geldi, nolur tekrar üretin şu dondurmalardan, burnumda tütüyor :(

Ayrıca yazacağım şarkı sözlerini de ritmiyle okuyan hem winx, hem grup hepsi hayranıdır :p

Sabah kalktım, bugün yine çok geç kaldım

Saçımı yaptım, güneş parlak harika

Dışarı çıktım, arkadaşlar beni bekler

Yeni macera, zor bi gün okulda bugün

...

Hayatımın toz pembe olduğu dönemlere gidip geldim :d

9 ocak 06:34

8. StellA benim favımdı. Saçlarım sarı olduğu için büyüyünce stellanın ikizi falan olucam sanırdım ki izlerken çok da küçük değildim swh.

Stellanın yaptığı ırıspılıklar ruhuma işlendi ama adgahsasf

9 ocak 01:32


7. W.i.t.c.h. adlı çizgi romanın çakması ve baya daha çocukçasıydi. Halbuki witch öyle değildi, çok daha egzantrikti, daha güzeldi, bu kadar peri masalı değildi, çok farklı ögeler barındırıyordu... Bilen mesaj atsın nostaljinin dibindeyim.

İngilizce tüm sayıları okumak isteyen buradan ulaşabilir (link: http://readcomiconline.to/Comic/W-i-t-c-h )

9 ocak 01:11 9 ocak 01:54

6. Benim de favorim flora'ydı. Çok oturaklı anaç bir karakter değil miydi ya. stella'ya da uyuz olurdum. 

9 ocak 00:56

5. miusa benim arkadaşlar yâr etmem.

şaka maka küçükken miusa hastasıydım hatta saçı kısa diye saçımı kısa kestirmiştim zorla. aynı şekilde topladım falan sonra onunki gibi havada durmadı diye bayağı üzülmüştüm.

birde o zamanlar okul için çanta falan alıcaz, ben tutturmuşum winxli alcaz diye. neyse dolaştık dolaştık her yerde bakıyoruz ben hiç birini beğenmiyorum. niye? üstünde miusa yoktu hep bloom falan vardı. hayal kırıklığıyla üstünde flora, stella ve bloom olan bi tane almıştım. (gizlinot: bu da böyle bi anımdır)

9 ocak 00:39