sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (39)
 • medya (0)

39. Her gün minimum 7500 maksimum 10000 adım atmaya başladım. Günlük tempolu yürüyüşü yapınca kesinlikle daha mutlu hissediyorum, tüm günü enerjik geçirmek de büyük artısı. 

2019 senesinde tüm yıl düzenli yürüyüş yaparak daha verimli ve mutlu geçireceğim kesinlikle !

15 ekim 17:27

38. Kısa,uzun mesafe fark etmez yürürüm. Çok da severim. Mesela otobüsün kalkış saatine 15 dk mı var? Yürü ilerdeki durağa, durup bekleyeceğine. Otobüste Ayakta kalma ihtimalimin olmadığı saatler muhakkak yürürüm.

Ankara'da oturanlar anlar, bahçeliden kızılay a yürürüm hele ki o bol ağaçlı eski ankara sokaklarından yürümenin güzelliği..

Asansör de kullanmam pek. Yeter ki hareket edeyim. Çünkü gerçekten vücudun buna ihtiyacı var. Tüm gün oturan totolara özgürlük.

Tabi hiçbirşey doğa yürüyüşünün yerini tutmaz. Kahrolsun şehir hayatı, egzoz dumanı.. :)

bahar,yaz boyunca da her akşam 6km yürürüm. Bıraktığım an bacaklar roberto carlos.

Kulaklık da kulağımda ise dünyayı tavaf edecek bir enerji buluyorum kendimde.

15 ekim 09:13

37. Benim de çok sevdiğim bir eylem.

Sabahları erkenden taksim meydanında olduğum, taksim-beşiktaş dolmuşu da kısa sürede götürdüğü için erken gitmektense starbucksta oturmayı tercih ediyordum. En sonunda her sabah boşa yediğimi anlayınca, yürümeye karar verdim. Meydandan beşiktaş rıhtıma kadar yürüyorum, çok iyi geliyor. Merak edenler için 28-34 dakika arası sürüyor, 3 km yaklaşık. Rota ise gümüşsuyundan beşiktaş stadının sağ tarafı, oradan Dolmabahçe yolundan Beşiktaş. Çok iyi geliyor bana sabahları, yokuştan aşağı inerken Boğaz da görülüyor, tavsiye ederim vakti olanlar için.

not: 3 km az değil ama gümüşsuyundan kabataşa sırf yokuş aşağı olduğu için hızlı gidiliyor.

15 ekim 07:59


36. Günümüz argosunda "karşı cinsten kişiye açık iltifatlar ve komplimanlar yapmak suretiyle bahsi geçen kişiyi tavlamaya çalışmak" eylemine de verilen tanımdır.

Bkz. kelimenin temel anlamından uzaklaşmak. <:))>

18 nisan 11:39

35. yaşadığım şehirdeki saçma sapan ulaşım sistemi sağolsun, her gün ister istemez 8-12 bin adım atarak gerçekleştirdiğim eylem. genelde eğer yürüyebilme şansım ve vaktim varsa, yürümeyi tercih ediyorum bir yere giderken çünkü toplu taşımalar da hiçbir zaman gideceğim yere direkt gitmemi sağlamıyor, mutlaka yürümem gerekiyor. ben de onun yerine tüm yolu yürümeyi tercih ediyorum yol çok uzun değilse. vücuda gerçekten çok fazla artısı olduğunu gözlemledim. ne zaman yürüme alışkanlığımı bıraksam, selülitlerim iyice ortaya çıkıyor ve daha kolay kilo alıyorum.

sırf spor olsun diye yürüyüşe çıkmadım hiç, o durumda sıkılırım sanırım.

moralim çok bozuk olduğunda kafamı dağıtmak için kulaklığımı kulağıma takıp yürümek de bana çok iyi geliyor. sorunlarımı genelde yürürken kafamda çözebiliyorum.

kısacası hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bana iyi gelen aktivitedir.

18 nisan 00:08

34. yürürken aldığım kararları otururken uygulasam çok farklı yerdeydim.

17 nisan 23:24

33. bugün hatta yaklaşık 3-4 saat önce bu konu hakkında fikrim değişti. normalde kilolu olduğum için annem zorla göndermeye çalışırdı, bugün kendi irademle keyifle gittim ve zayıflamak için değil de kendi isteğimle gittiğimde ciddi keyif aldığımı gördüm. 1 saat yürümüşüm parkta farkında olmadan, hava kararmasa daha da yürüyecektim oysa ki...

eve gelince farkettim bacağımda hafif yanmayı, harika his!

17 nisan 23:10


32. spor yapmayı sevmeyen, en ufak harekette "ay kramp girdieeğ" diye babaanne gibi söylenen, bıngıllarından nefes alacak yer bulamayan benim en sevdiğim sporumsudur. spor olmasa da yürümeyi seviyorum, araba/otobüs mecbur kalmadıkça kullanmamaya gayret ediyorum.

ediyordum yani.

evde iki tane çocuk olunca maalesef bu da benim için lüks oldu, bazen kendimi beytepe kampüsü yeşil vadide yürüyüş yaparken filan hayal ediyorum, fakir astral seyahati.

17 nisan 14:09 17 nisan 14:10

31. her gün mutlaka 10.000 adım yürüyorum. (gizlinot: adım sayardan takip ediyorum) işten dönüşte ineceğim duraktan 1 durak önce yürüyorum. akşam yemeğinden sonra çıkıp arkadaşımla 2-3 saat yürüyoruz tempolu bir şekilde. bana çok iyi geliyor. zinde oluyorum daima enerjili oluyorum. kalori yakıyoruz zayıflıcaz inşallah :/

17 nisan 10:33

30. benim de yürümekle ilgili bir takım sözlerim var.

bazılarınıza yürümek iyi geliyor, bazılarınıza kötü. peki sebep?

şimdi biriyle kavga ettiğinizi düşünelim. bayağı sert bir kavga ama. naparsınız? hareketleriniz hızlanır. daha hızlı yürürsünüz. kapıyı çarparsanız vs. çünkü birşeyi unutmak istediğinizde beyniniz size hızlı davranmanızı söyler. hızlı yürüdükçe sadece yolda değil de o zamanda hareket ediyorsunuz ve olayı hızlandırıp bitirdiğimizi düşünüyorsunuz.

fakat tam tersi olarak beyniniz birşeyi kaydetmek istediğinde, unutmamak için yavaş hareket etmenizi söylüyor. keyifli keyifli etrafı seyretmenizi o güzel anıları hafızanıza kazımanızı.

işin özü yürümek değil de, iyi gelmesi için yürümekse, sinirli ve üzgünken hızlı, mutluyken yavaş yürürsek bence herkes yürümekten keyif alabilir.

Edit: imla

17 nisan 05:21 17 nisan 09:07