girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (0)

41. Günümüz argosunda "karşı cinsten kişiye açık iltifatlar ve komplimanlar yapmak suretiyle bahsi geçen kişiyi tavlamaya çalışmak" eylemine de verilen tanımdır.

Bkz. kelimenin temel anlamından uzaklaşmak. <:))>

18 nisan 11:39

40. yaşadığım şehirdeki saçma sapan ulaşım sistemi sağolsun, her gün ister istemez 8-12 bin adım atarak gerçekleştirdiğim eylem. genelde eğer yürüyebilme şansım ve vaktim varsa, yürümeyi tercih ediyorum bir yere giderken çünkü toplu taşımalar da hiçbir zaman gideceğim yere direkt gitmemi sağlamıyor, mutlaka yürümem gerekiyor. ben de onun yerine tüm yolu yürümeyi tercih ediyorum yol çok uzun değilse. vücuda gerçekten çok fazla artısı olduğunu gözlemledim. ne zaman yürüme alışkanlığımı bıraksam, selülitlerim iyice ortaya çıkıyor ve daha kolay kilo alıyorum.

sırf spor olsun diye yürüyüşe çıkmadım hiç, o durumda sıkılırım sanırım.

moralim çok bozuk olduğunda kafamı dağıtmak için kulaklığımı kulağıma takıp yürümek de bana çok iyi geliyor. sorunlarımı genelde yürürken kafamda çözebiliyorum.

kısacası hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bana iyi gelen aktivitedir.

18 nisan 00:08

39. yürürken aldığım kararları otururken uygulasam çok farklı yerdeydim.

17 nisan 23:24


38. bugün hatta yaklaşık 3-4 saat önce bu konu hakkında fikrim değişti. normalde kilolu olduğum için annem zorla göndermeye çalışırdı, bugün kendi irademle keyifle gittim ve zayıflamak için değil de kendi isteğimle gittiğimde ciddi keyif aldığımı gördüm. 1 saat yürümüşüm parkta farkında olmadan, hava kararmasa daha da yürüyecektim oysa ki...

eve gelince farkettim bacağımda hafif yanmayı, harika his!

17 nisan 23:10

37. bir sevgi soysal romanının adı :)

17 nisan 21:12

36. spor yapmayı sevmeyen, en ufak harekette "ay kramp girdieeğ" diye babaanne gibi söylenen, bıngıllarından nefes alacak yer bulamayan benim en sevdiğim sporumsudur. spor olmasa da yürümeyi seviyorum, araba/otobüs mecbur kalmadıkça kullanmamaya gayret ediyorum.

ediyordum yani.

evde iki tane çocuk olunca maalesef bu da benim için lüks oldu, bazen kendimi beytepe kampüsü yeşil vadide yürüyüş yaparken filan hayal ediyorum, fakir astral seyahati.

17 nisan 14:09 17 nisan 14:10

35. her gün mutlaka 10.000 adım yürüyorum. (gizlinot: adım sayardan takip ediyorum) işten dönüşte ineceğim duraktan 1 durak önce yürüyorum. akşam yemeğinden sonra çıkıp arkadaşımla 2-3 saat yürüyoruz tempolu bir şekilde. bana çok iyi geliyor. zinde oluyorum daima enerjili oluyorum. kalori yakıyoruz zayıflıcaz inşallah :/

17 nisan 10:33


34. benim de yürümekle ilgili bir takım sözlerim var.

bazılarınıza yürümek iyi geliyor, bazılarınıza kötü. peki sebep?

şimdi biriyle kavga ettiğinizi düşünelim. bayağı sert bir kavga ama. naparsınız? hareketleriniz hızlanır. daha hızlı yürürsünüz. kapıyı çarparsanız vs. çünkü birşeyi unutmak istediğinizde beyniniz size hızlı davranmanızı söyler. hızlı yürüdükçe sadece yolda değil de o zamanda hareket ediyorsunuz ve olayı hızlandırıp bitirdiğimizi düşünüyorsunuz.

fakat tam tersi olarak beyniniz birşeyi kaydetmek istediğinde, unutmamak için yavaş hareket etmenizi söylüyor. keyifli keyifli etrafı seyretmenizi o güzel anıları hafızanıza kazımanızı.

işin özü yürümek değil de, iyi gelmesi için yürümekse, sinirli ve üzgünken hızlı, mutluyken yavaş yürürsek bence herkes yürümekten keyif alabilir.

Edit: imla

17 nisan 05:21 17 nisan 09:07

33. bana da hiç iyi gelmiyor yürümek. yaklaşık 2 hafta önce toplam 1,5 saat yürümüştüm ve dönüşte ağladım ağlayacak bir vaziyete geldim, gözlerim doldu. eve girerken kendimi zor tuttum çünkü babamla annem evdeydi. resmen hayatın gerçeklerinin farkına varmama, işsizlik psikolojisinin dibine vurmama neden oldu. yürürken aklıma devamlı arkadaşlarımın iş gezileri, gezip tozmaları geldi durdu. o zamandan beridir tekrar çıkmadım yürüyüşe. sporumu evde yapıyorum. belki 20 dakikalık yürüyüşlere çıkarım. yürüyüş yaparken müzik dinleyemiyorum, nedense bir şey olsa üzerime araba gelse duyamam diye bir korkum var. bu yüzden dikkatimi yürürken başka yöne çekecek bir şey de yok.

17 nisan 01:21

32. Kendi kendime bu kadar yürüyeceğime erkeklere yürüseydim her şey benim için daha iyi olabilirdi.

17 nisan 00:46