yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • medya (0)

  51. Bazen kafayı boşaltıyorum bazen de yürüyüş yaparken olur olmaz şeyleri dert edip düşünüyorum sürekli bir düşünme potansiyelim olduğu için olur olmadık şeylere delleniyorum.

  16 mart 10:03

  50. en az bir ayak yerde olacak şekilde, adım atarak ilerlemenin spor amacıyla gercekleştirilmesine yürüyüş yapmak denirmiş.

  Sağlıklı beden için zorunlu olan hareket etmenin, en kolay ve basit yoluymuş. Yürümek insana sağlık kattığı gibi konforlu bir yaşamında kapısını açarmış.

  Yaşamımızda, Yürüyüş yapmayı sürekli hale getirmekse; daha kaliteli uyku, moral - motivasyon yüksekliği, uzun ömür, kuvvetli hafıza, stresten uzaklaşmak demekmiş.

  16 mart 08:05 16 mart 08:10

  49. ankara'da kaldığım yurt, üniversiteye 15-20 dakika yürüme mesafesinde olduğundan yaz kış demeden yürürdüm. o kadar iyi gelirdi ki... ankara'da bir yere gideceğim zaman da genellikle yürüyüş yapardım. ne kadar yorgun ve uykusuz olsam da o yürüyüş, zihnimi boşaltmamda etkili olurdu.

  memlekete dönünce, maalesef yürüyüş kalmadı. kasabada, bir uçtan bir uca yürümem gidiş ve dönüş toplam 15 dakika. üstelik, olduğum yeri de sevmiyorum :( vesselam sevdiğiniz bir şehirde, yürümenin verdiği haz bambaşka.

  16 mart 00:43


  48. Yürürken düşündüklerim sayesinde sakinleşiyorum, anksiyetelerimi sakinleştirip ne hakkında ne düşündüğümü daha sakin kafayla anlıyorum, daha düzgün kafayla karar veriyorum. Evde durmaktan depresyonum azmış, kafamda bin bir türlü düşünce ve korku birikmişken düzenli yürümeye başladığımdan beri daha sakin, akıllı ve bi nebze huzurlu hissettiğimi fark ettim, bundan sonra devam. Ayrıca pilatesi vb sevse de düzenli devam ettiremeyenler için çok da güzel bir alternatiftir kendisi. havalar bi tık daha güzelleşse de daha rahat yürüsek.

  15 mart 22:47

  47. Çocukluğumdan beri hayatımda olan tek olumlu alışkanlık olabilir. Meditasyon gibidir ne zaman canım sıkılsa, bunalsam yürürüm bir kendime gelirim ya da çalışırken kafam durduğunda bir tur atıp geldiğimde kafam daha güzel çalışır. İçimdeki kötü ve olumsuz düşünceler bir dağılır, daha derin düşünürüm. Yani yürümek benim için sadece fiziksel değili, ruhsal bir aktivite. Ama şu karantina günlerinde fark ettim ki yürümek dışarı olunca güzel (öyle yeşile doğaya ihtiyaç yok, güvenli bir sokak olsun yeter) yürüme bandı aynı zevki vermiyor.

  4 mart 06:15

  46. fiziksel faydalarının yanında, insanı psikolojik olarak da rahatlattığına inandığım eylem. park/bahçe ya da deniz kenarında yapılan yarım saatlik bir yürüyüş bile ciddi motivasyon sağlayabiliyor. özellikle bu dönemde yasaklardan bağımsız olarak kendini korumak isteyen, kafe/avm sosyalliğinden bir süre daha uzak duracak olanlar için birebir.

  3 mart 18:20

  45. 2 haftalık tempolu yürüyüşümün bana geri dönüşü -2 kilo olunca haliyle daha da bağlandığım muhteşem ötesi bir aktivite.Takıyorum kulaklığı dağıtıyorum kafayı mis.Arada klip çeker gibi yürüyorum o ayrı.Hızım yavaşladığında kendimi bak yaz geliyor o güzel minnoş elbiseleri giymek istiyorsan az gayret diye motive ediyorum.Yanımda benimle birlikte yürümek isteyen kaplumbağa arkadaşlarımı ışık hızıyla uzaklaştırıyorum zira kendine hiç kıyamıyorlar.Üşengeç insanlar oldum olası modumu düşürür.Demem o ki sağlıklı yaşam ve zinde kalmak için yürüyün.Bedava gençlik iksiri daha ne olsun.

  2 mart 23:53


  44. Sabah yürüyüşe çıktım kapüşonlu olmama rağmen inanılmaz rüzgar yedim baş ağrım akşama anca geçti. Soğuk neyse de rüzgar mahvediyor beni. Yazın düzenli yapıp faydasını gördüm psikolojik olarak da çok iyi geldi. Kışın montun önünü açsan üşüyorsun kapatsan terliyorsun 30.dakikadan itibaren o ter soğumaya başlıyor üşütüyor, bere taksan yine terli saçlarla eve geliyorsun şimdi bir de maske derdi eklendi üstüne taksan dert takmasan ayrı dert. Neyse sonuç olarak bahar yaz aylarında düzenli yapılabilen kışın ise benim için bir miktar sekteye uğrayan güzel ve faydalı aktivite.

  2 mart 22:08

  43. 3 aydır haftada 2-3 defa yürüyüşe çıkıyorum. Ben akşamları yürüyorum ve inanılmaz iyi geliyor bana. Göbeğimde şişlik geçti keşke daha önce başlasaydım. 

  2 mart 21:00

  42. Haftanın bir kaç günü Beşiktaş'tan Ortaköy'e yürür. Ortaköy'de sahilde oturur hayallere dalar, uyanır evime dönerim.

  2 mart 20:55