yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (320)
  • medya (7)

  320. Geçen sene lazere başladığım sıralar ustura almıştım kendime zaten lazer atmadan önce permatikle kısaltıyordu. (çok amatör bir güzellik merkeziymiş sonradan anladım)(gizlinot: renew estetik pendik) Üstüne lazer atıldığı için çok rahatsız etmiyordu ancak seanslarım bittikten sonra farkettim ki beni rahatsız eden tüyler iyice yayılmış. Favori bölgesinden çenemin altına kadar sakal gibi tüyler oluştu maalesef. Zaten ayva tüylerim bile siyah genetik olarak vücudum tüylenmeye çok müsaitken bide ustura daha fena yaptı. Şu an 2 haftada bir bulduğum her ağdayla alıyorum . Eğer almazsam iş arkadaşlarım sakalların çıkmış catqueen diye dalga geçiyor. Sir ağdam kalmadığı zaman şekerli el ağdası bile sürdüm suratıma. Artık bıktırdı tekrardan lazer merkezi araştırmaya başladım.

  9 mayıs 17:50

  319. Benim Bıyık ve çene altını siyahlaştırdı ve kalınlaştırdı.Ama geri kalan heryerden memnunum.aloverayı sürüyorum sonrasında alıyorum ve kil maskemi yapıyorum.Ölü deriyi atıyorum.Ağda ve ip sivilce yapıyor e lazerde görmüyor napalım bu şekilde devam

  9 mayıs 15:36

  318. Benim yüz tüylerimi kalınlaştırmıyor ama daha dik çıktıkları için eskisine göre daha çok gözüme batıyorlar. Pratik bir yöntem 5 dakikada bitiyor ama çabuk da çıkıyor. Başlayınca devamını getirmek gerekiyor hep maalesef. Ben bıraktım azalsınlar diye iple alıyorum şimdi. 

  Ben bıyığımı hiç jiletle almadım iple almak daha kolay geliyor, hem de dudak üstünde çıkan kıllar daha kolay sertleşirmiş gibi geliyor bilemedim. 

  9 mayıs 13:22

  317. 3. jiletten sonra bıyıklarımda sertleşme gözlemlediğim eylem. bu kadar hızlı bir tepki ben de beklemiyordum. işin yoksa şimdi tekrar inceltmeye uğraş...

  9 mayıs 13:13

  316. Bir yıldan uzun süredir yaptığım eylem. Yüzümdeki tüyler henüz rahmetli babamın sakalı ya da bıyığı gibi olmadı. Olacağa da pek benzemiyor. Aşırı kıl tüy sorunu olan biri değilim ama tüysüz biri de değilim, tamamen tüysüz, parlak bir cilt sevdiğim için daha önce yüzümdeki tüyleri ağdayla alıyordum. Ancak bir çok kişide olduğu gibi ağda bende de tahriş ve sivilcelenme yapıyordu. Ayrıca biraz zahmetli de geliyordu açıkçası. Bu sebeple kaş usturası ile yüzümü tıraşlamaya başladım. Tüyleri biraz daha koyu çıkarıyor mu derseniz, evet derim. Bende aşırı bir fark olmadı ama gözlemlediğimde daha koyuymuş gibi geliyor. Bende tüyler sertleşmedi, ancak eskiden arada iki yerde filan çıkan ve cımbızla aldığım sert kılların sayısı tıraş yaptığım sürede 3 ya da 4'e çıkmış olabilir. Yine cımbızla alıyorum onları. Tüyler miktar olarak çok artmış gibi gelmedi bana ama daha koyu oldukları için artmış gibi görünebilir kimilerine. Tüylerin tıraşlanma sıklığına gelince, ağdayla arasında bir fark olmadı benim için.  Ağdayı ne kadar sıklıkla yapıyorsam tıraşlamayı da yaklaşık aynı sıklıkla yapıyorum. Memnun muyum sorusuna olumlu cevap veririm. Bir kere çok zahmetsiz. Cildi tahriş etmiyor, tam tersine sanırım ölü deriyi alarak bir nevi peeling etkisi gösteriyor, çünkü tıraştan sonra cilt resmen parlıyor. Evet tüyleri koyultuyor ama bu ağdanın onca zahmetini ve ciltteki etkisini düşündükçe pek de önemli bir dezavantaj değil bana göre. Ayrıca çok pratik. Son olarak eğer düşünen varsa bir kaç önerimi de sıralayayım. Öncelikle mutlaka yüzünüze köpük sürün ve sonra tıraşlayın. Evinizde köpük ya da tıraş jeli yoksa veya almak istemiyorsanız, hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz. Tüylerin çıkış istikameti ile aynı yönde tıraşlayın yani çıkış yönlerinin tersine değil. Kaş usturası kullanıyorsanız, mutlaka tıraşladıktan sonra içindeki jileti çıkarıp bir güzel yıkayın ve temizleyin hatta ben kolonya veya alkolle de dezenfekte etmeye çalışıyorum. Bu usturaları çok uzun süre kullanmayın, belli bir süre sonra atıp yenisini alın. Aksi takdirde bakteri üreyip cildinizi sivilcelendirebilir. Tıraştan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Hatta yağ da kullanabilirsiniz. Tüyler çabuk uzar diye korkmayın. Tıraşın hemen sonrasında kullanıp her gün yüzünüze boca etmiyorsanız birşey olmuyor. Tıraştan sonra yüzünüzü havluyla değil mümkünse kağıt havluyla kurulayın. Eğer ufak kesikler oluştuysa havludaki bakteriler yine yüzde sivilceye sebep olabilir. Evet maalesef ağaçlara üzülüyorum ama hijyen için kağıt havlu en iyisi. Son olarak, çok tereddütleriniz varsa, yüzünüzün belirli bir kısmında deneyip sonra daha kapsamlı uygulamaya geçin. Örneğin bıyık kısmında deneyebilirsiniz. 

  8 mayıs 23:34

  315. iki sene öncesi, sevgilimle ilişkimizin en çiçek böcek aylarındayız. ben de hiç bıyık çıkmasın falan diye haftada bir kez jiletle alıyorum, ufak ufak kalıyor tabii hepsini kökünden temizlemiyor. bi gün geldi ve dedi ki "bıyıkların öperken biraz batıyor suratıma" hayatım karardı zannettim koşarak kaçmak istedim oradan. yani siz siz oluuun...

  8 mayıs 23:06

  314. yüzümdeki tüyleri aldığımda cildimde bir sürü sivilce çıktığı için bir ara denedim birkaç kez yaptıktan sonra o küçücük tüyler kalınlaştı, belirginleşti. tüyleri belirginleşmeyen insanları çok kıskanıyorum bu yüzden. birkaç aydır epilasyon makinesiyle ya da iple alıyorum. aldıktan hemen sonra sirke-maden suyu karışımını yüzüme uyguluyorum, ne kadar doğru bilmiyorum ama bunu yaptığımda o sivilceler çok çıkmıyor ve bir iki günde geçiyor. henüz o kalınlaşmış tüyleri tam anlamıyla inceltemedim, eski hallerine dönmediler ama tıraşladığım zamandan daha inceler. koyu kıllara, tüylere sahipseniz ya da bacaklarınızı, kollarınızı tıraşladıktan sonra kıllarınızın yoğunlaşıp koyulaştığını düşünüyorsanız yüzünüze de yapmayın. ben bir umut denedim fakat sonuç hüsran.

  8 mayıs 22:32

  313. yıllardır yaptığım eylem. ilk defa yakın bir arkadaşımdan görmüştüm. sanki o zamanlar kaş usturası filan da yoktu ya da belki vardı ama yaygın değildi. yalnız bu arkadaşın tüyleri sarıydı ve kendisi de beyaz tenliydi.

  ben tüylerin kalınlaşmasının ya da artmasının sadece hormonlara bağlı olduğunu düşündüğümden korkusuzca yüzümü tıraşladım.

  ben yanaklarımı filan tıraşlamıyorum (gerçi bir defa tıraşlamıştım) çünkü yanlış bir açıyla tüyleri kesip yanak bölgemde çıkan tüylerin çıkış açısını bozmak istemiyorum. sadece bıyık ve kaş etrafını tıraşlıyorum.

  tüylerimin uzama hızında bir değişiklik olmadı. sadece bıyıklarımın bazen daha belirgin çıktığını düşünüyorum ama bu durum tüylerimi alma yöntemimle ilintili mi bilmiyorum. belirginliği azaltmak için de yılda 2 ya da 3 defa kuaföre gidiyorum. ağdayla aldırıp eski haline döndürüyorum.

  8 mayıs 22:18

  312. Geçen sabah işe gitmeden önce bıyıklarımı almak için sir ağda bantlarının kuruduğunu görünce sinirlenip aceleden jiletle hatır hutur girişerek dudak üstümü kestim. Köpük filan yapmazsam olacağı oydu zaten. Siz siz olun.

  8 mayıs 20:27 8 mayıs 20:39

  311. Bıyık ve çene tüylerinden hatta tüy falan değil kıl bendekiler bıktığım için başladım sanıyorum bir yıldır kaş usturasıyla alıyorum.bir sürüüü video ve yorum okuduktan sonra satın alıp yaptım.çene bölgemde gıdıma doğru geçmek bilmeyen ısrarlı sivilceler lekeler ve batıklar sürekli oluyordu.daha önce roaccutane kullandım 1 yıl.çeneme çözüm olmadı.yapım itibariyle iple , ağdayla alsamda maksimum 3 4 gün temiz gezip 5. Günde yine tüylenmeye başlayan bir yapıya sahibim.ip kesik oluşturuyordu ve tüylerin uzaması için sürekli kuaföre gitmem gerekiyordu.çene artı bıyık 6 tlye alıyorlardı en son suan 7 yapmışlardır.bu kadar sık uzayan tüyler için bu miktar aylık olarak çok fazla gelmeye başladı.ağda aktif sivilcem olduğunda mümkün değildi.kıllı gezmekten hiç hoşlanmıyorum.sonunda illallah edip yüz traşı yaptıktan sonraki gözlemlerim ,

  Tüylenmem arttı mı ? Evet.

  Bıyık bölgem babam gibi çıkmıyor ama çene bölgemdekiler daha sertleşti en az 5 farklı yerde kalın kıllar çıkıyor cımbızla çekiyorum bazen.

  Genel olarak uzadığında ağda ve ip denemelerim dönemindkine kıyasladığımda bir eksisini göremiyorum.çünkü suan 2 3 günde bir traş yaptığımdan sürekli temiz gezebiliyorum.istediğim ruju sürebiliyorum.tüm yüzümü traşladığımda yanak , elmacık ve favori bölgemde tüylenmemde kesinlikle artış olmadı ayda yılda bir -yaz aylarında daha sık- tüm yüzümü jiletliyorum.

  Traslamanin Dezavantajları beni ip-ağda ile hayatımı geçirdiğim dönem kadar kafamı takmama değecek bir sorun teşkil etmediğinden , daha iyi bir çözüm kadınlar için bulunana kadar kaş usturasıyla 1 dakika da pit pit kıllardan kurtulmaya devam edeceğim.benim gibi kıllarından bıkan , ne yaparsa yapsın 3 4 gün içinde kılları beliren hanımların denemesini öneririm.suan gayet rahatım.

  8 mayıs 20:14