girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (304)
  • medya (0)

304. Cilt güzelliği,iyi fizik, güzel saçlar kimimizin sahip olmak için binbir çabaya girip bir yere varamadığı psikolojimizin içine eden paramızdan eden kiminin de doğuştan sahip olduğu şeyler. Bunu kabul ettiğimden beri daha huzurluyum. Zira bende hiçbiri yok ahdjjajd .Bize verileni iyi değerlendirelim korumaya çalışalım mutlu olalım<3

15 temmuz 00:52

303. Tek cilt problemi sivilce ve genişlemiş gözenekler değildir. Bahsettiğiniz arkadaşlarınızı 10-15 yıl sonra görünce farkı anlayacaksınız süslüler.

14 temmuz 10:54

302. cilt dna’sı bozuk olmayan gruptur. 

13 temmuz 17:39


301. bi arkadaşımdan örnek vermek istiyorum. sabah staja gitmeden önce hazırlanmaya üşendiği için makyajını geceden yapardı. sabah makyajında bozulan yerleri düzeltir ve giderdi. o makyajıyla da döner ve uzun süre temizlemezdi. inanın bana abartmıyorum kızlar. kızın cildinde tek bir gözenek bile yoktu. benim yüzüme su değse sivilce yapıyor :((

13 temmuz 02:33

300. Cips, abur cubur gömüp sivilce çıkarmayan insanlarla aynı kategoride değerlendirilebilirler. Gazi Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dali Başkanı'nın bana söylediği şeyi aktarayım size:

"Benim de yüzümde bakteriler var ama seninkiler sivilce yapıyor.Ayrıca stres,beslenme ve genetik de etkiliyor."

Kısacası şanslı doğanlardan değiliz arkadaşlar...

13 temmuz 01:29

299. Duştan duşa yüzünü sadece suyla yıkayıp, üst üste kapatıcıyı fondöteni tazeleyen çok sorunlu ciltli arkadaşlarım da var. Sanırım gözümüze çarpan hiçbir çaba sarfetmeden güzel ciltli olanlar.

Hormonal sorunlar / birtakım hastalıkları saymazsak benim naçizane bilgim uyarınca cildi etkileyen 3 büyük etken mevcut: genetik, güneş, beslenme (özellikle süt ürünleri tüketimi). Bakımlar, temizlikler ile bu üç faktöre karşı en iyi durumumuzu sağlamaya çalışıyoruz. Örneğin akneye hiç yatkın olmasam da büyük gözenekli ve pürüzlü bir cildim var. Peelingtir, temizliktir, bakımdır bırakınca bol siyah noktalı ve daha pürüzlü sert bir tene dönüyorum, akne sorunum yine olmuyor. Ancak ne kadar çaba sarfetsem de sıfır bakımla yüzü bebek gibi kalan birinin seviyesine ulaşamayacağım. 

Sonuç olarak dış mihrakların oyununa gelmeden bakımınıza devam edin süslüler. 

12 temmuz 21:07

298. En kıskandığım insan tipi.

Benim gibi temizleme jelleri, sütleri, sabunları sabah akşam kullanıp nemlendirip peelingini maskesini düzenli yapan yinede cildi kötü durumda pürüzlü olanların ne günahı var ? 

12 temmuz 17:40


297. Senelerdir yüzümü sabah ve akşam yıkarım.Ve asla havluyla kurulamam. Yalnızca havlu kağıt ile kurularım. Fondöten deseniz yılda maksimum 10 kez sürdüğüm bir şey. Sonuç: 4 aydır roaccutane tedavisi görüyorum. yüzüm rezalet vaziyette alnım hariç her yer akne doluydu. şu an akneler gitti fakat kocaman, kıpkırmızı izleri kaldı. Demek ki temizlemek bazı şeylerin önüne geçmiyor..

12 temmuz 16:29 12 temmuz 21:52

296.  Birde şöyle bir durum var; makyaj yapmayan insanların cildinin gözenekli, sivilceli, siyah noktalı olması. Örneği benim etrafımda çok.

11 temmuz 21:26

295. Bu güzel kadın bile yıkamıyormuş :( (link: https://www.instagram.com/p/BjmV3OEF0Bf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1kyoo0avwa63m instagram hesabındaki açıklaması buradan)

11 temmuz 21:23