yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  24. kaş arası ve burun kenarlarıma peeling yapıp, nemlendirici sürüp, tekrar peeling yapıp, tekrar nemlendirici sürüp, sonra daha çok nemlendirici sürerek bile kurtulamadığım, cilt tipime özel bir ürün bulamadığım durumdur. suratımda fondoten tutturamıyorum, anında alnımın ortası dalga dalga oluyor. bir ara dr. jart ceramidin iyi geliyordu, ama nedense bu aralar o da iyi gelmemeye başladı. 

  nasıl kurtulabilirim bilmiyorum fakat bildiğim tek bir şey var, peeling ve nemlendirici kombinasyonu bende çalışmıyor.

  21 mayıs 18:12

  23. Egzemadan çeken biri olarak sıkça yaşadığım durumdur maalesef...

  25 ağustos 2018 13:18

  22. Yüzün üst tabakası genel olarak balık derisi gibi pullu bir yapıya sahip. Cilt kurudukça ve nemsiz kaldıkça bu pulların kalkarak görünür hale gelmesi durumu söz konusu. 

  seboreik dermatit gibi cildin kendini gereğinden hızlı yenilemesi ve alerjiler dışında yeterli su içmemek, sık ağır kimyasal peeling, kurutucu yıkama jelleri, yüzü yıkadıktan sonra herhangi bir ürün uygulamadan kendi başına kurumaya bırakarak nem kaybına sebebiyet vermek, cildi fazla güneşe maruz bırakmak sebep olabiliyor.

  Sanılanın aksine yağlı ciltlerde de karşılaşılan bir durum. Hafif bir fiziksel peeling yapıp cilde uygun nemlendiriciye abanmak ve bol su içmek benim için en rahatlatıcı çözüm.

  25 ağustos 2018 01:08

  21. Cildim karma ama son zamanlarda kullandığım ağır kazıyıcı kimyasallardan dolayı cildim çok kurudu ve böyle pul pul oldu ayrıca çok hassaslaşıp kızardı ama diğer türlü de sivilceleri bir türlü geçiremiyorum ne yapayım bilemedim:(

  24 ağustos 2018 20:48

  20. mevsimsel olarak bende de olabiliyor, bunu genelde termal sularla bastırıyorum bana baya da iyi geliyorlar.

  31 ekim 2015 23:49

  19. Eğer su içmiyorsanız da bu durum ortaya çıkabiliyor.ben değil ama bir arkadaşım var ben kızın su içtiğine hiç tanık olmadım açıkçası,kendisi de "bazen öyle ki bir bardak suyla bir günü tamamladığım oluyor" demişti.yüzünde özellikle kaş araları,burun ve ağız çevresi bayağı pul pul kuruydu sonra su içmeye başladı ve yani o kadar hızlı düzeldiki şaştım kaldım böyle.bir hafta içinde falan sanırım sürdü düzelmesi.

  Bir de roaccutane,zoretanin gibi ilaçlarla tedavi görüyorsanız çok doğal bir şey benim özellikle t bölgem bayağı bir kurumuştu.doktorum pek dokunma dedi,onun dışında bir şey tavsiye etmiş miydi bilmiyorum ama tedaviden sonra avene'in bir nemlendiricisini yazmıştı.gerçi tedaviden sonra eğer cilt tipiniz kuru değilse cilt normal haline dönüyor sadece sivilcelere ve izlerine bayağı iyi gelmişti o nemlendirici.şu an ciddi bir kuruluk problemim yok arada bir kaşlarım dökülüyor ona da nivea falan sürüyorum,içtiğim su miktarını artırıyorum geçiyor kendiliğinden.

  Edit:bir de kaşlarda ve burunda (gizlinot: genellikle burun kenarlarında ) derinin dökülmesi,kaşıntı,kızarıklık varsa seboreik dermatit de olabilir bir doktora görünün

  31 ekim 2015 23:48 10 kasım 2015 18:13

  18. Karmadan yağlıya dönük cilt tipine sahibim. Özellikle kışları burun kenarlarımda ve dudak kenarlarımda pul pul olma durumu çok sık olur. Bunun için banyoda çok zorlamadan hafifçe keseliyorum ve çıkar çıkmaz da bepanten kremi çok dağıtmadan ince bi tabaka şeklinde sürüyorum. Sabah uyandığımda pul pul olmuyor aksine gayet nemli bir ciltle uyanıyorum. Tek problem iki üç günde bir yapmak gerekiyor.

  31 ekim 2015 23:01 17 eylül 2017 16:43

  17. Çok kuru bi cildim var o yüzden bırakın kışı yazın bile birkaç gün krem sürmesem pullanmaya başlıyor. Kışın her gün hatta sabah akşam nemlendirici sürmem gerekiyor aksi halde ertesi gün cildim çok gergin ve kuru oluyor ve pullanmaya başlıyor. Neyse ki nemlendirici kullanımıyla hallolabilen bi problem

  31 ekim 2015 22:13

  16. Roaccutane tedavisinde olduğum için şu sıralar fazlasıyla yaşadığım durum. Nemlendirici kullanıyorum fakat daha evden çıkmadan tekrar kuruyorum. Nemlendirici olarak excipial hydro kullanıyorum. Piyasadaki nemlendiricilere tedavi aşamasında güvenemiyorum maalesef.

  31 ekim 2015 22:00

  15. Alın bölgemde yaşadığım, yüzünüze sürdüğünüz her ten ürününü pul pul gösteren durum. Farkına vardığımdan beri ciddi anlamda nemli tutuyorum cildimi, geceleri mutlaka serum kullanıyorum, hala ijtiyaç duyarsam üzerine nemlendirici uyguluyorum. Sabah günlük nemlendiricimi sürmeden evden çıkmıyorum. banyo ve maskelerden sonra nem maskeleri yapıyorum. The body shop un aloe veralı bir nem maskesi var hassas ciltler için, bana iyi geliyor. Bunun dışında skin79 un gül özlü nemlendirici gece maskesini uyguluyorum. Bunu gece sürüp sabah temizlemeniz gerekiyor, o yüzden biraz zahmetli sürekli kullanamıyorum. Bunların dışında Kil maskesi yerine çamur içeren peloid maskesi yapıyorum, çünkü kil maskesi cildimi ekstra kurutuyor. Tonik yerine rosense gül suyu kullanıyorum, bunun da faydasını gördüm. Bir de coresatinin sarı renkli kreminin iyi geldiğini duydum, yakın zamanda bir tane edineceğim. Bir de şunu söyleyeyim, cildim bu durumda olduğu zamanlarda yüzümde pul pul durmayan tek fondöten rimmelin wake me up fondöteni. Ama herkeste aynı olmaz tabi.

  31 ekim 2015 21:54