yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. *içeriğinin temiz olması. Özellikle komedojenik içeriklerin (hindistan cevizi ve madeni yağlar gibi) olmaması

  *cildi hassas bir şekilde temizlemesi, koruma kalkanına zarar vermemesi

  *cildi gıcır gıcır yapmaması ve aşırı kurutmaması

  *bonus: cildi nemlendirmesi ve ışıltı katması

  *suyla akıtabileceğiniz kadar hafif olması ve ciltte film gibi yapışıp kalmaması

  Şu zamana kadar Bu özelliklere uyan sadece 2 ürün kullandım: oskia renaissance cleansing gel ve atache sensitive cleanser. türkiye'de ikisini de bulmak zor ama arayışlara devam.

  Edit: yağ bazlı temizleyici olarak origins ve yves rocher markaları güzel. Makyajı çok güzel çıkarıyor ve ciltte film gibi yağ tabakası bırakmıyorlar. Bu ürünler bende sivilce de yapmadı. Fiyat olarak yves rocher daha uygun olsa da origins daha efektif temizlediği için (çok az miktarı tüm makyajı sökmeye yetiyor), kullanım süresini de hesaba katınca fiyat/performansları benzer. 

  12 ocak 2018 10:17 8 ocak 10:36

  2. Sivilce yapmaması ve olağan sivilceleri 2 yıkamada geçirmesi. Şaka değil. Şimdiye kadar yves rocher kayısılı perling ve garnier kömürlü salisilik asitli jelle bunları başardım. 

  12 ocak 2018 10:53

  3. karma cildimin o günkü durumuna uyum sağlaması. çünkü gün içinde yorulduğum için cildimi akşam en pratik şekilde temizlemek istiyorum ve bunun için foreo'ya uyumlu jel temizleyicileri tercih ediyorum. cildimi fazla kurutması veya temizlik hissi vermemesi benim için katlanılamaz oluyor.

  benim favorilerim ise açık ara sebamed yüz ve vücud temizleyici, yazları Kiehls oil free cleanser kışın ise Babe miceller cleanser

  12 ocak 2018 13:48

  4. Madde-I : cildi kurutmaması

  Madde-II: gözeneklerdeki kiri arındırması

  Madde - III: Jel formunda olması ve cildi çizmemesi

  12 ocak 2018 15:15

  5. Gün boyu parlamayı kontrol altına alacağını vadeden bir yüz temizleyiciden beklentim gerçekten gün boyu parlamayı kontrol altına alabilmesi.bunu yapan bir ürüne denk gelemedim malesef.

  Onun dışında cildi yıpratmaması ve yıkandıktan sonra aydınlık hissi vererek cildimin temizlendiğini hissettirmesi benim için yeterli.

  12 ocak 2018 18:17

  6. (gbkz: hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalar) teste karşıyım gelsinler benim yüzümde denesinler yara bile olsa gıkım çıkmaz o minik canlara kıymasınlar en birinci isteğim

  öyle muhteşem cildiniz olacak bebek totosu kadar yumuşak yapıcak cildinizi tanıyamıyacaksınız gibi absürt şeylerle bana gelmesin isterse harika içerikli olsun almam.

  cildimi temizlesin görevi bu soymasın partikül içermesin alkol içermesin yakmasın kavurmasın

  cildime sürdüğümde hemen suyla arındırabileyim gidip 5 dakika arındırmakla uğraşmim

  içeriğinde bir zahmet silikon olmasın, o silikon anlık yumuşaklık evet veriyor ama sonra gözenekler ağrı dağın eteğinde şarkısını söylüyor açıla açıla

  sülfat olmasın demiyorum, scs olabilir sodium coco sulfate hani en zararsız denilen ama sls ve diğer ağır kimyasal formunda olmasın. varsın az köpürsün ama bana zarar vermesin.

  içeriğim temiz benim diye bana 150tl fiyat biçmesin o zaman beklentim büyür sen bir yüz temizleyicisisin ne alaka 150tl derim almam

  hangi cilt tipine uygun olduğunu çok rica ediyorum üzerine yazsın. ben içeriğe bakıyorum hım bana uygundur herhalde diyorum bir bakıyorum cildimi kurutuyor demekki karma yağlı cilt için bunu üzerine yazmak çok zor değil

  makyajımı ben zaten temizliyorum senin görevinde yüzümde kalanları temizlemen gidip sadece köpürüp cildimi peçeteye sildiğimde kahverengi gene fondöten kalıntıları olmasın.

  12 ocak 2018 20:12

  7. kurutmadan tüm yağı kiri akıtması. reklam sloganı gibi oldu ama öyle. bu yüzden effaclar duo diyor ve üç evetle uğurluyoruz.

  12 ocak 2018 22:09

  8. hem yumuşak bir his verip hem de hesaplı olması(gizlinot: şey bu tuvalet kağıdı içindi galiba ) (gizlinot: swh )geri kalan her şey yazılmış zaten.

  13 ocak 2018 00:45

  9. jel için düşük ph ve yüksek gramaj.

  makyaj temizleme suları vs için komodonejik olan yağ içermemesi. özellikle göz makyajı temizleyicilerinde hindistan cevizi yağı, cocoa butter vb olmamasına dikkat ediyorum. milia istemezük.

  bir de dimethicone ve mineral yağ olmayacak. occlusive özellikli ürünler en son adımda kullanılır. dimethicone'un yeri ise sadece makyajdır. mineral yağlı makyaj temizleyici mi olur? evet oluyor. dimethicone bile basıyorlar matmazel.

  13 ocak 2018 01:03 13 ocak 2018 01:05

  10. Pul pul dökülen ama bazen de karma olan cildimi kurutmaması, kaşındırmaması ve yağlandırmaması.

   İçerisinde sülfat olmaması. Kokusuz olması. 

  Aradıklarımı bioderma sensibio foaming gel'de buldum orası ayrı.

  13 ocak 2018 02:49