yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (2)

  37. Üniversite yıllarımda bir kaç sene yaptığım hede. Gerçekten işe yarar.Yalnız yanlıs yaparsanız kırışık olmayan yerlerinde kırışmasına neden olabilirsiniz.

  28 nisan 09:38

  36. faydası muhakkak vardır ama düzenli her gün yapmadıktan sonra çok fayda alınabilir bir şey değil gibi.ilk royal caviar kremle elif karadayı da gördüm bizim mecralarda ama bana o kadar camia içinde biri için inandırıcı gelmiyor açıkcası. çünkü günlük mimikleri kontrol etmek çok zorken o tip bir sorunu çözmek için düzen ve istikrar gerektirir. o da bence çoğu kişide yoktur. yapanda da iyi sabır vardır. keşke öyle takıntılı biçimde her günümü aynı düzende yaşayabilsem

  26 nisan 15:22

  35. ben de geçen yıl bir plastik cerraha yüz yogasını sormuştum, saçmalıktan başka bir şey değil, cilde iyi gelecek aktivite istiyorsan ya yoga yapacaksın ya da koşacaksın demişti. şimdi koşmak veya normal yoganın yüzle ne ilgisi var bilmiyorum ama benim taş çatlasın 32-33 yaşındadır diye düşündüğüm doktor bey 44 yaşındayım dedikten sonra sorgulamadım da.

  25 nisan 15:50

  34. Vücutta bir kas çalışınca daha sıkı olur ve sarkmaz. Yüzdeki kaslarda aynı mantıkla çalıştığına göre yüz masajı ya da yogası yaparken yanak kaslarınızı çalıştırdıkça onların sarkma riskini de azaltmış olursunuz.

  25 nisan 10:03

  33. kırışıklık yüz kaslarının çok çalıştırılması ile gerçekleşirken yoga ile sözkonusu kasları çalıştırıp nasıl kırışmayacağız anlam veremediğim şeydir.

  25 nisan 09:53

  32. konuştuğum bir plastik cerrah yüzde bu tür egzersizlerin zararlı olduğunu, kırışıklığa yol açacağını söylemişti. botoksun mantığının da kas hareketlerini durdurmak olduğu düşünülürse haklı olabilir.

  24 nisan 23:10

  31. Göz altlarımda derin çizgiler var, kaşlarımın ortasında da aynı şekilde derin iki çizgi var ve henüz 25 yaşındayım. Dört gündür on dakikamı ayırarak düzenli olarak egzersizlere başladım özellikle göz için yapılan egzersizlere, sağ göz altımdaki kaslar daha fazla çalıştı sanırım orada biraz şişlik hissediyorum ve karşıdan bakıldığında da bu görülüyor. Ben etkisi olduğunu düşünüyorum ama çok dikkatli olmak gerekiyor yani bu hareketleri yaparken cildi kırıştırmadan yapılmalı. Tabi bir sonuçtan bahsetmek için çok erken ama bu yaşta cilde cerrahi müdahalenin gereksiz olduğunu düşünüyorum bu yüzden yüz yogasına başlamaya karar verdim ve doğru yapıldığında etkili olacaktır tıpkı vücudumuzu genç ve dinamik göstermek için çalıştırdığımız gibi yüzümüzdeki kasları da doğru şekilde çalıştırırsak cildimiz toparlanacaktır 

  24 nisan 15:10

  30. Aksatmadan yapmaya başlamayı istiyorum .yapan herkes farkını net biçimde gördüğünü söylüyor.melis kocal da YouTube a çok güzel bir video yüklemiş(link: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=H-han1m42SU )

  6 mart 10:10

  29. Açıkçası hazır pilates yapıyorken laf olsun diye yaptığım bir şeydi bu benim. Yaklaşık bir senedir gün aşırı-iki günde bir, onbeş dakika kadar yapıyorum. Genelde başlangıç-orta seviye karışık yapıyorum. Geçen gün eski fotoğraflara bakarken farkettiğim bir şey oldu, yüzüm yukarı doğru kalkmış. Bunu nasıl anlatabilirim, bilmiyorum. Sanki eskiden daha aşağı doğru gidiyormuş simâm. 

  Bir de gülüşüm daha simetrik olmuş, eski ve yeni iki fotoğrafı yan yana koyduğumda sanki yüzümü iki şakağımdan yukarı çapraza doğru gerdirip hafif dolgu yaptırmışım gibi duruyor. 

  Gerçekten etkisi karşısında diz çöküyorum. 

  Son olarak ben bir süredir yogadayoga Zeynep sensoy ile youtube’dan yapıyorum, tavsiyedir.

  5 mart 18:23

  28. kırışıklıkları artıracağını düşündüğüm aktivite.

  mimiklerle bile kırışılığımız oluşurken bilinçli oynatmalarla sizce daha da artmaz mı bu durum süslüler? (gizlinot: yanlış mı düşünüyorum acaba)

  yüzümüzde birçok kas var. bunlara düzenli egzersiz yaptırarak gelişmesini sağlayabiliriz. bu doğru. bunu yaparken deriniz hareket edecek ve kırışıklıklarınız artacaktır. çok genç yaşta değilsem cesaret edeceğim bir yöntem olmazdı benim için.

  sanırım bir süslü yüzü ovalleştirmekten bahsetmiş. bunu nasıl başaracak gerçekten merak ettim. çünkü yüzü köşeli gösteren kas masseter yani çiğneme kası. bu kas kullanıldığı sürece gelişir ve daha köşeli bir yüz oluşur.

  fakat elmacıkları toparlama kısmı gayet mantıklı. oradaki kasların sık hareketiyle mümkün. minik kırşıklıklar hediye gelebilir yine de dikkatli olmak lazım.

  ayrıca yanaktaki yağ dokusunu bu şekilde azaltamazsınız. elmacıklar belirginleşirse yanak daha zayıf görünebilir sadece. fakat yanlış kası geliştirirseniz daha da yoğun görünmesine sebep olabilirsiniz.

  kırışıklıklar için yanlış fakat "doğru yapıldığı sürece" yüz şekline etki edeceği konusunda olumlu düşünüyorum.

  17 ağustos 2018 23:40