yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. Kilo vermek ve fit olmak için yapılabilecek en eğlenceli şeylerden biri.

  2 temmuz 2014 02:01

  2. bütün kasları çalıştıran spor. ben tırsıyorum sudan. denize girdiğimde attığım çığlıklar gözleri bana çeviriyor. rezil bir durum. bütün vucudu kaldırıyorum da sol bacağımı yerden çekip dengede duramayacam diye panik yapmaktan öğrenemedim. babam sağolsun öğreteyim dedi beni denize düşürdü. koluma bastı yanlışlıkla. ha bir de çok acıktıran bir spor ben denizden çıkınca ekmek arası makarna yediğimi hatırlıyorum. bir de denizden çıkınca sallandığını hisseden bir ben miyim.

  2 temmuz 2014 13:11

  3. özgür hissettiren bir aktivitedir benim için ve kesinlikle favorimdir. zaten bir kere başlayan bir daha bırakamaz yüzmeyi.

  sonrasında da fena acıktırıyor yalnız dünyaları yiyorum ben (gizlinot:anneme selamlar ) (gizlinot: swh)

  ergenlik döneminde yapıldığında boy uzatır deniliyor ayrıca (gizlinot: düzenlisi tabi)

  2 mayıs 2015 21:19


  4. dünyanın en muhteşem sporu, hatta en çok özgürleştiren sporu. yüzme kadar tüm kasları aynı anda sıkılaştıran spor yok bence. üstelik suyun aerodinamiği nedeniyle dışarıda yapılan sporların 10 katı kadar enerji yakıp 6 kat daha az yorgunluk hissediliyor. e daha ne olsun...

  2 mayıs 2015 22:01

  5. Sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da toparlayıcı bir spor. Stres seviyesini hissedilecek derecede düşürüyor. Tek sıkıntısı, sinüzit problemi olanlar için özellikle kış aylarında sorun yaratması.

  22 şubat 2016 22:34

  6. 2 yıl aradan sonra tekrar bugün havuza yazıldım ve yarım saat kadar yüzdüm. Uzun zamandır olmadığım kadar mutlu ve enerjiğim. Erken yatıyorum yarın okuldan once yine havuza gitcem (bkz: bişeye başlayınca bokunu çıkartırım )

  27 ekim 2016 00:08

  7. 1 yıldır haftada 3 gün 1'er saat yüzüyorum. hiç aksatmadım diyebilirim. yaz tatilime denk gelen 2 hafta dışında. (ortalama 1 km yüzüyorum her gidişimde) (daha önce bir yerlerde yazmış olabilirim. başladığımda yüzme bilmiyordum, çabalaya çabalaya öğrendim. artık, kelebek harici diğer stillerde keyifle yüzüyorum)

  ilk başladığımda 55 kilo 36 bedendim. 6 ay sonra yüzmenin etkileri vücudumda gözle görülebilir hale geldi. bacaklarım inceldi, popom küçüldü ve sıkılaştı. belim biraz daha inceldi. 52 kiloya düştüm zaman içinde, hiç bir şekilde beslenme şeklim değişmeden. (kıyafetlerim bol gelmeye başlayınca 34 beden yenilerini edindim. bu arada da (gbkz: sadeleşme) durumlarına geçmiş oldum.)

  bedenim dinç, sağlıklıyım, kondisyonum yüksek, çabuk yorulmuyorum, iştahım açık, keyifli ve mutlu bir insanım.

  yüzmenin bedenime sağladığı yararın dışında ruhuma verdiği dinginlik, huzur, sakinlik hissi beni asıl bağlayan. kar, kış, soğuk, sıcak demeden devam etmeme sebep.

  havuza iş çıkışlarında gidiyorum. o gün içinde beni sıkan-üzen bir durum yaşamışsam havuzdan çıktıktan sonra, sanki o yaşadığım olay 3-4 gün öncesinde olmuş, geçmiş bitmiş, geride kalmış gibi hissediyor oluyorum. kafam çok rahatlıyor.

  eve gittiğimde çok aç olmuş oluyorum ve iştahla tıka basa yemek yiyorum. o gün uyuduğum uyku da başımı yastığa koyduğum anda başlayan, derin huzurlu bir uyku oluyor.

  bedenimdeki o tatlı yorgunluğu anlatmak için kelime bulamıyorum. öyle acı vermeyen keyifli bir yorgunluk ki... bir benzerini plates vb. başka bir sporda yaşamadım hiç.

  sağlığım ve imkanlarım elverdiği sürece yüzmek benim hayatımın bir parçası artık.

  not: ahh nasıl unuturum, en çok destek aldığım, yeni şeyler öğrendiğim bir youtube kanalı (link: https://www.youtube.com/channel/UC8HQf8S-o2x-Od5W0NBm9aw serkan özkeskin)

  eklemeliyim: yeni yeni keşfedip yapmaya çalıştığım bir ipucu; diyafram nefesiyle daha rahat, daha hızlı, tıkanmadan yüzebilirsiniz.

  27 ekim 2016 09:08 27 ekim 2016 11:48


  8. Ömür boyu rutinim olması gereken eylem. İki üç senedir bırakmıştım bu ay tekrar yazıldım. Sağlık problemleri yüzünden doktor haftada en az 3 gün yüzmemi söyledi. İşe yarıyor gerçekten yüzmek her derde deva. Tek sorun klorlu su cildi ve saçları aşırı kurutuyor.

  27 ekim 2016 09:27

  9. geçtiğimiz sene 2 ya da 3 ay kadar yaptığımdır. zaten gereksizce zayıf bir insanım. kilo vermek için değil de spor olsun diye gidiyordum. bir kaç ay gibi kısa bir sürede bile ben vücudumdaki şekillenmeyi gördüm. karnımda hafiften kaslar oluşmaya başlamıştı. ancak çok zahmetli olduğunu söylemeden geçemicem. gidiyosun, mayonu giyiyosun, kıyafetleri katla koy, dolabını kilitle, sonra yüz, duş al, saç kurut, tekrar giyin... benim gibi üşengeçler sıkıntı yaşayabilir. ben yine de devam edecektim ancak okuldu bilmemneydi derken arada kaynadı gitti :(

  27 ekim 2016 10:34

  10. klora alerjim olduğu için küçük yaşta bıraktığım harika rahatlacı, bedene, beynine çok iyi gelen spor. çokta iyi yüzerim, bırakmasaydım o alanda çok farklı yerlerde olabilirdim belkide ama hayalimi artık ileride çocuğum olursa onu yüzmeye yollayarak gerçekleştirebilirim hehe.

  27 ekim 2016 18:58