sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

9. tam anlamıyla hayal dünyamı şenlik yerine çeviren bir yazar g.g. marquez. bu kitapsa son sayfaya gelene dek sizi merakta bırakan elinizden bıraktığınız an geri alma isteği uyandıran bir kitap.

babaannemin hikayelerini dinler gibi okudum kitabı. göz bebeklerim büyüdü, tüylerim ürperdi. böyle garip efsunlu aile büyüklerinizle tanıştıysanız eğer hemen bağ kuruveriyorsunuz kitapla. büyülü gerçeklik...

kitabı okuyuşumun üstünden 5-6 yıl geçti. tekrar okuyabilmek için unutmayı diliyorum.

14 eylül 2018 10:04

8. Hayatımın kitabı diyorum kendisi için. Evet, ilk başta bu arcadio hangisi diyordum okurken ancak bir yerden sonra her şey yerli yerine oturdu. Okumamış olanlar için çok bilgi vermek istemiyorum ancak her şeyin neden öyle olduğunu ben kitabın kapağını kapattıktan sonra idrak edebildim. Aldığım nefes ciğerimde düğümlendi olanları birlikte düşününce.

Bin kere okusam sıkılmam galiba. Vermeyi amaçladığı mesaj o kadar geçerli ki.

Sabırla ve sakin kafayla okumayı herkese öneririm.

14 eylül 2018 02:26

7. gabriel garcia marquez'in okuduğum ilk kitabı. olaylar çok hızlı geliştiği için oldukça sürükleyici bir roman olduğunu düşünüyorum, ben çok beğendim. yazarın en olağandışı olayları sanki çok olağanmış gibi anlatması bana ilginç ve hoş geldi okurken.

sülaledeki her çocuğa aynı isimlerin değiştirilerek konuluyor olması başta okuyucuyu zorlasa da, aslında karakterlerin özelliklerini okuyucuya aktarmak için güzel bir yöntem. çünkü aynı isme sahip karakterler benzer özellikler taşıyor. aynı zamanda da buendia ailesinin yaşadıkları olaylar yıllar ve kişiler değişse dahi tekrar ediyor, kısacası tarih tekerrür ediyor. bunun isimler üzerinden de gösteriliyor olması benim çok hoşuma gitti.

ayrıca kitabın sonlarını ağlayarak okudum fakat bunun nedeni benim sulu gözlülüğüm de olabilir. (gizlinot: swh)

14 eylül 2018 00:14 14 eylül 2018 02:31

6. Biraz önce okumayı bitirdiğim harika ötesi kitap. Başta karakterler çok karışık gelmişti. İlk zamanlar hep baştaki soy ağacına baktım. Ama karakterler tam oturunca kitabı okumak kolaylaşıyor ve kitap çok keyifli bir hale geliyor. Hemen bitmesin diye sindire sindire iki haftada okudum. Marquez’in anlatımı, benzetmeleri mükemmeldi. Kafamda hiçbir soru işareti kalmadı kitapla ilgili, kitaptaki herşeyin olabileceğine inandım ki büyülü gerçekçilik de bunu gerektirir zaten. Kimi zaman kahkahalarla güldüm kimi zaman da hüzünlendim. Kitapla geçirdiğim uzun zamandan olsa gerek bitince bi burukluk oldu. Açıkçası çok olumsuz yorum görünce marquez’in okuduğum diğer kitaplarını sevmiş olmama rağmen korkmuştum. Ama dediğim gibi mükemmeldi. Beğeniler de öznel şeyler sonuçta. Bundan sonra herkese önereceğim kitaptır ayrıca. 

9 şubat 2018 23:47

5. Hangi kitabın adını duymak istemiyorsun diye bir soru gelirse heralde 5 kitap aklıma gelir ilki bu ikincisi puslu kitalar atlasi. Universite 2. Sınıfta aldığım bir derste zorunlu okutulmuştu kitabı türkçe anlamak aşırı zorken birde ingilizcesini anlayabilmek tam bir başarıdır. Derslere ingilizcesini getirip evde türkçe okuyordum yine anlamadim yine anlamadım. Kim kiminle beraber kimin çocuğu kimden kim domuz gibi kuyruklu doğmuş hiç kavrayamadim isimler zaten bir acayip. Aklıma geldikçe o neydi ya diyorum. Bu kitap kendine aşık edebilir ya da kitap okutmaktan soğutabilir. Okumaya niyeti olanlar bence araştırsın kitap hakkında ki yorumlari incelesin ona göre alsın.

20 ocak 2018 14:43 20 ocak 2018 15:27

4. Bu kitabı kütüphaneden alıp okumuştum.Kitapçıda çalıştığım seneydi.Etkilenmek kelimesi yetersiz kalır bu kitap için.çok sevmiştim.Hüzünlü bir kitap bu.oradan oraya götürüyor.içiniz bir hoş oluyor.eğer yalnis hatırlamıyorsam bu kitabın yazılış öyküsü de çok hüzünlü.yoklukla yazılmış YÜZYILLIK YALNIZLIK...

16 mayıs 2017 18:52

3. Lisedeyken odev icin bir gecede okumak zorunda kaldığım kitap.

Cok severim yine de.

12 mart 2016 12:24

2. Marquez 'in en sevilen kitabı. Büyülü gerçeklik akımının en çok etkilediği kitap. Öyle ki bir insanın melek olup uçması, bir köye üç yıl yağmur yağması gayet sıradan olaylardır bu kitap için. Gerçek bir kült bu kitap. Benim de en sevdiğim kitap olur ayrıca

12 mart 2016 12:20

1. Tüm erkeklerin isminin aynı olması ve sık sık kitabın başındaki aile ağacına bakmak zorunda kalmamla aklımda yer etmiş kitap. Okurken oldukça keyif almıştım bir süre sonra aynı isimli karakterleri bile birbirinden ayırabiliyordum.bu da yazarın başarısı sanırım.

12 mart 2016 11:57 12 mart 2016 11:59