yılbaşı

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (0)

39. Yaklaştıkça mutlu oluyorum, yaklaştıkça heyecanlanıyorum! Bugün biz de ağacımızı kurduk, annem ağaç kurarken 10 yaşında bir çocuğa dönüşür, heyecanlı heyecanlı asar süsleri bir bir. Sonra ışıkları fişe takarız ve tadaaaaa! Baktıkça mutlu olunacak bir yılbaşı ağacı! 

Yılbaşı günü ağacın dibinde hediye paketleri birikecek ve biz asla ağzımıza “annem koydu bunları buraya” lafını almayacağız çünkü onları noel baba getirdi, aksi düşünülemez, düşünen haindir. Yılbaşını ailemle geçiririm, aksi teklif dahi edilemez. Her sene bir akrabada toplanırız.

Bizde toplandığımız her sene “bir daha hindi yapmayalım” deriz, yine de yaparız. Yine yenmez, yine ev leş kokar.

10’dan geriye 80 yaşındaki hüsniye teyze de ayağa kalkıp sayar, sonra sırasıyla bütün sülale sarılma ritüelimizi gerçekleştiririz. Sarılınmamış tek bir kişi kalmamalı! 

Çok seviyorum! Umarım ileride ben de çocuklarımla yılbaşlarını aynı böyle geçirebilirim. 

O zaman: jingle bells, jingle bells, jingle all the way, oh what fun ahdhsjdjslfjjskdshjskak hey! 

dün 23:47

38. Sevdiceğim gösterdi bu video'yu sen çok seversin diye,gerçekten çok sevdim sizinle de paylaşmak istedim,bir fransız market reklamı,iki kardeş Noel babayı sağlıklı beslemeye çalışıyor ;)

https://bigumigu.com/haber/noel-babanin-biraz-diyet-yapmasi-gerekiyor/

6 aralık 15:08

37. Yılın en sevdiğim günü çok neşeli mutlu oluyorum. İçimi ısıtıyor adeta

6 aralık 14:34

36. İnsanların en umutlu olduğu günlerden biridir kendisi. O anki tüm kötü şeyleri unutup yeni yılın kendine getireceği güzellikleri hayal eder. Mutluluk, huzur dolar insanın içine. Yeni bir maceranın başlangıcı benim için. Hayatın bu yıl bana ne güzellikler katacağnı merakla bekliyorum. Tüm güzellikler,  iyilikler, sevgi, aşk, sağlık , huzur bizi bulsun cânım süslülerr. 

6 aralık 13:40


35. çok çok sevdiğim gün. öyle yeni başlangıçlar vs gibi anlamlar yüklemiyorum.

eğer istersem kendim için yarın yeniden başlayarak yeni yılımın yılbaşını yapabilirim.

benim için ailemin toplanıp biraraya gelmesi demek. şehir dışından kız kardeşimin, halalarımın gelmesi. aynı şehirde bulunan en sevdiğim kuzenlerimin evde toplanması demek.

o günün sabahından başlayıp saatlerce sürecek eğlence, sohbet, bol kahkaha demek. herkesin sevdiği en az bir şeyin evde pişmesi demek. sonraki sabah mutlu, uzun bir kahvaltı demek.

bunları yıl içinde ne yazık ki başka zaman yapamıyoruz. yıllık izinler, bayramlar vs var ama herkesin denk gelmiyor ne yazık ki. o yüzden yılbaşı demek bana hep mutluluk demek.

6 aralık 13:33

34. Fakülte kütüphanesi her sene kitapları üst üste koyarak yılbaşı ağacı yapıyor. Çok hoşuma gidiyor, bu senekini sabırsızlıkla bekliyorum.

6 aralık 11:53

33. Ailemin yurtdısına cıkmama ,memleketin onlarca sehrine tek basıma gitmeme hic bir ses cıkarmazken yılbasını kutlicam diyince tüylerini diken diken eden hadisedir.23 yasımdayım henüz hic arkadaslarımla kutlamadım.sikayetci miyim evet babama hak veriyo muyum bazen hayır bazen de her sene değişmeyen manzaraları gördükten sonra evet diyorum.hı o snapleri izlerken icim gitmiyo mu gidiyo ama bu sene de ptt (gizlinot: pijama terlik tv) belli oldu.

5 aralık 20:12

32. yaklaşık 5-10 sene öncesine kadar, ortaokul lise yıllarımda, hep amcamlarla kutlardık. 3 amcam var, ayrı şehirlerde yaşıyoruz hatta biri yurtdışında yaşıyor-du..ama her tatil kutlama bir araya gelirdik birinin evinde.

ben en çok yılbaşını severdim. kocaman ağaç kurup altına herkesin birbirine almış olduğu minik hediyeleri koyardık.akşam oldu mu kocaman leziz bir masa, tombala, eğlence, şamata..12 olduğunda herkesin birbirine sarılması ve hediyelerin açılması, o heyecan ve mutluluk...babam bile içerdi birkaç kadeh.

 yıllar geçti, o kardeşlikten öte dostluk bozuldu, bir amcam vefat etti, tatsız şeyler yaşandı ve herkesin imrenerek baktığı bu ilişkiler bozuldu..her yılbaşı zamanı içimi kaplayan mutluluğun da bu anılarımdan geldiğini düşünmüşümdür hep,buruk bir mutluluk, ama yine de yeni yıl beni hep heyecanlandırmıştır.yılbaşı ağaçları, süsleri, ışıkları...yılın en sevdiğim zamanlarıdır hala.

o günleri arasak da yine de ailemle kutlayabildiğim için çok minnettarım.herkesin yeni yıla sevdikleriyle birlikte girmesi dileğiyle <3

5 aralık 19:32 - 5 aralık 19:34

31. ben bunun ağacını kurmayı çok seviyordum, yılbaşından 1 hafta önce ağacımızın altına minik minik hediyeler bırakırdı annem, hiçbiri maddi değeri yüksek şeyler değildi ama onları orada görmek cidden keyifliydi, odamdan salona gidip gidip bakardım tahmin etmeye çalışırdım acaba ne almış diye... sonra şu allahsız kedi girdi hayatımıza, annem ağacı kuruyor kedi düşürüyor, annem kuruyor o top şeklindeki süsler pati darbeleriyle dayak yiyor... ağacımızın canını çıkardığı içün artık kurmuyoruz zira eve geldiğinde ağacı yerde bulmaktan sıkılmış annem, öyle diyor.

2 aralık 00:22

30. yılın en güzel en umut dolu günü bana göre. yeni bir yıla giriyoruz yeni beklentilerimiz hayallerimiz var hepsi gerçekleşmesi umuduyla. bu yıl ki planımız aileyle geçirmek değil de dışarıda bir kaç günlük tatil kaçamağıyla geçirmek olacak rezarvasyonlar yapıldı bile gelsin yeni yılll..

22 kasım 22:49