yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

  34. sırf yılbaşı temalı ürünler bile heyecanlanmama yetiyor. benim için yılbaşı, yılbaşı temalı ürünler sanırım.

  3 aralık 15:29

  33. İnsanların 25 aralık noel ,isa'nın doğuşu ile 31 aralıkta yeni yılın gelişinin aynı olduğunu sandığı,bazı kişilerin kutlamanın günah bulduğu gün.

  Çocukluğumdan beri aralık ayı başında yeni yılın gelecek olması beni gerçekten çok mutlu aynı zamanda çok mutsuz ediyor.çocukken evi ışıklarla süslerle donatırdım büyüdüm hala yapmak istiyorum ama süslerimi kaybettim annem bazılarını eve gelen küçük çocuklar sevdi diye onlara verdi bu yıl ilk işim tekrar almak olacak.

  mağazaların yeni yıl konsepti,avmlerin ışıl ışıl ağaçlarla,süslerle,ışıklarla donatılması;mağazaların yeni yıl konseptine geçip kar taneleri-geyikler-çamlar yani o klasik yılbaşı desenleri içeren şeyleri vitrine çıkarması beni çok heycanlandırıyor.

  Üzen nokta ise sevdiğimin uzakta olması.instagramda herkes yılbaşı akşamı sevgilileriyle kutlama storyleri atarken ben evde oturuyorum diye çok mutsuz oluyordum.çareyi o akşam hiç instagrama girmeyerek buldum.

  Ayrıca benim yeni yıla girerken istediğim yurtdışında olan yeni yıl ruhu sanırım.sevdiğim yanımda olsun.evi süsleyelim,ışıklar süsler kısaca kırmızı yeşil yılbaşı teması hakim olsun.beyaz kürk halılar serilsin,yeni yıl deseni kazaklar çoraplar giyilsin,kozalaklar mumlar kısaca eve kış sıcaklığı gelsin.güzel bir sofra kurulsun.sohbet ederek,eğlenerek,blue label eşliğinde mutluluktan ekstra sarhoş olunsun.dışarıda kar yağsın.bu hayalim en az 3 yıl daha gerçekleşmeyecek gibi duruyor ama gerçekleşme imkanı bulduğumda sanırım ilk işim 31 aralık için amerikaya çift kişilik uçak bileti almak ya da türkiye'de bir dağ evinde rezervasyon yaptırmak olacak.eğer yıllar sonra hala sözlükte olursam umarım bu hayalimi gerçekleştirdim diye editleyebilirim bu girdiyi.

  2 aralık 20:42

  32. yılın en sevdiğim zamanları olabilir. o ışıl ışıl süslemeleri, teması, yeni yıl, yeni heyecanlar habercisi gibi gelir. bizim ülkede pek olmuyor tabi. o yüzden en büyük hayallerimden biri de o "christmas" ruhunu gerçekten kutlanan ülkelerden birinde yaşamak. 

  ancak senelerdir yaşayamıyorum o heyecanı. üniversitede ocak başında vizelerim başlardı, üniversite bitti üstüne 2 senedir aralık sonu yapılan bir sınava hazırlanıyorum. yeni yıla ders çalışarak giriyorum hep. geçen sene bu günlerde sınavları geçip doya doya yaşayacaktım, geçmiş yılbaşlarının acısını çıkaracaktım güya. olmadı. seneye inşallah işimi oturtmuş, kafam rahat bir şekilde kutlarım yeni yılı. 

  2 aralık 01:45


  31. Bu yılbaşını sanırım hiç unutmam.

  Gündüz dışarıdaydım akşam üstü eve bi geldim kapımın önünde çiçek üstünde bi kart kimin gönderdiği belli değil kartta sadece hakkında hiçbir şey bilmiyorum tanışmak istiyorum mutlu yıllar yazıyordu .böyle şeyler Hale’n varmış çok şaşırdım. Off meraktan ölüyorum kim acaba bu kim adımı hiçbir şeyimi bilmiyor ama evimi biliyor.bi taraftan da tırstım .büyük ihtimal yakınlarımda biri ama kim .

  1 ocak 2018 20:37

  30. Hayatımda ilk defa bu sene hiçbir şey ifade etmiyor. Hayır yanı bir derdim de yok; güzel bir evim, eşim, işim var. gayet guzel egleniyoruz su anda da ama farkettim ki o ruh, o heyecan bitmis. Neden boyle?

  31 aralık 2017 23:15

  29. Sanırım bu yıl kalbim kırık bir şekilde geçirmiş olacağım...

  Ama şeker bir dekor yaptım,medyaya eklerim.

  31 aralık 2017 21:29

  28. Bir çok arkadaşımdan yılbaşı tebriği+ kutlaması+ yeni yıl dilekleri içeren güzel mesajlar aldım bugün. Biri Afgan biri Mısırlı iki arkadaşımdan da aldım mesaj, unutmamaları duygulandırdı hem de şaşırttı. İkisi de namaz kılan dininin gerektirdiğini yerine getiren müslüman insanlar. Mısırlı'yı Bursa'da ailemin evinde konuk etmiştim annem " yav senin böyle dini bütün arkadaşın olur muydu kafir, utan utan 5 vakit namazını kaçırmadı adam " demişti kfldkfkdk canım annem. Bursa'da ulu camii'ye gitmiştik annem mest olmuştu :ddd 

  İkisi de eğitimli biri ülkesinde telekomünikasyon mühendisi biri norveçte biyokimya doktorası yapıyor. Kadınların okuması okutulması konusunda çok hassaslar. Kişinin açılıp açılmaması kendi kararına kalmış, kapansa güzel olur ama açıksa da bu onu kötü bir insan/müslüman yapmaz kafasındalar. Afgan olanın kız kardeşi yıllar önce tıp kazandığında Sevinçten gururdan günlerce ağlamış mesela kıyamam. 

   Şimdi bu iki güzel insan birbirinden habersiz yeni yılımı kutladılar iyi dileklerde bulundular. Ülkemizde ise daha kasım ayında başlayan müslüman yılbaşı kutlamaz polemiği. Küçücük çocuklar yurtlarda tecavüze uğrayınca, "komşusu açken tok yatan bizden değildir" şiarıyla hareket eden dine mensup olduğunuz ülkede bebekler açlıktan ölünce elden  gitmedi dininiz de yılbaşında gitti öyle mi? İnsanları fişlemeler/kınamalar. Hayır bunu yapan güruh da Cuma'dan cuma'ya namaza giden Çarşamba rakı sofrası kurup Cuma hayırlı cumalar story'si atan tipler:ddd 

  Valla ortada bi karışıklık var. Ya siz yanlış anlamışsınız Müslümanlığı ya da Benim arkadaşlar yanlış anlamış. İslamcı güruhta Skandallar peş peşe patlayınca Gelen default savunmanız var ya hani " gerçek islam bu değil:(((((" diye.

   Elinizi vicdanınıza koyun da oturup düşünün biraz. çünkü hakikaten gerçek islam bu değil. 

  31 aralık 2017 19:16


  27. Benim için çok çok önemli olduğu halde ne  ailem kutluyor ne de çevrem önem veriyor bu yüzden de güzel geçtiğini söyleyemem.Bir gün yılbaşı ruhunu cidden hissedebileceğim bir ülkede,süslediğim kocaman ağacımın altında sevdiklerimle hediye açma hayali kuruyorum.

  Geçen yıl hasta olduğum için 12 ye kadar bekleyememiştim sanırım,bu yıl öyle bir durum olmazsa friendsin yılbaşi ve thanksgiving bölümlerini izleyerek,kar küremle,almayı planladığım küçücük çamım ve noel babalı coraplarımla girmeyi planlıyorum.umarım bu şekilde de olur.

  2016 ya girerken arkadaşım bana kar küresi ben ona kar taneli kolye almıştım,ikimizde cok sevmistik ancak keşke alacagi hediyeyi soylemeseydi(gizlinot: bunlar hep yılbaşı ruhunun eksikliğinden sjdjwjjs)2017'ye girerken başka bir arkadaşımın siparişi üzerine sweatshirt almıştım  o da bana iki dakika bir cüzdan alıp çıkmıştı dediğine gore. Bakın ilk hediyler küçük ve daha mutlu edici şeylerken ikinciler samimiyetsizlik belirtisi,Baska bir şey değil.keşke en azından tek bir kişi olsa çevremde yılbaşını seven,anlayan;maneviyatın ne olduğunu bilen.

  Her yılbaşında kendime alıp paketlettiğim kar küresi kadar hiçbir hediye mutlu etmez beni çünkü amacın para ya da hediye değil de düşünmek ve yılbaşı olduğunu bir ben biliyorum.

  16 aralık 2017 15:10 16 aralık 2017 15:12

  26. Özellikle de "yılbaşı hazırlığı" kavramıyla kalpler ısınmakta. Süsü püsü derken, gece gündüz enerjisi yüksek bir şekilde hayata devam etmekteyiz. Basit adımlarla yapılan (link: https://youtu.be/jcIVtsM57no yılbaşı ağacı süsleri )ise sıcak çikolatanın içine atılan marshmallow gibi olmakta.

  15 aralık 2017 10:19 15 aralık 2017 10:20

  25. Yılın en sevdiğim günü çok neşeli mutlu oluyorum. İçimi ısıtıyor adeta

  6 aralık 2017 14:34