yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (1)

  58. arkadaşlarımla konserine gidecektik. hep erteledik, su zaman gideriz bu zaman gideriz aman martta gidelim derken pandemi patladı.

  sesine bayıldığım sanatçı, slow şarkılarını dinlerken önüme bir raki sofrası bir de sigara paketi düşsün istiyorum, yanında da arkadaşlarım olsun tabi.

  2 aralık 2020 19:16

  57. Dün Şokopop’un sezen aksu yıldız tilbe video serisini izlerken ne kadar güçlü bir kadın olduğunu bir kez daha idrak ettim. Yaşadığı kayıplara, bağımlılık sorununa, kansere ve sezen aksu ile arasının bozulmasına rağmen pes etmemiş ve her zaman üretmeye devam etmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama doksanlarda sezen’in kendine selam vermeden uçan kuşun bile yuvasını bozduğuna dair bir iddia var, ekşi sözlükte bununla ilgili uzun bir entry de var hatta. özlem tekin’in nasıl ambargo yiyip şebnem ferah’ın parlatıldığı anlatılıyor, sezen aksu eliyle. Canlı yayında ciddi bir tartışma yaşadığı İbrahim Tatlıses keza o dönemler hakikaten imparator, büyük bir etki gücü var. Tüm bunlara rağmen Yıldız devam ediyor. Gerçekten bir piyasada tekelleşmiş insanlara direnmek kolay bir iş değil. Yeteneği o kadar büyük ki gerçekten her tökezlediğinde kendi gücüne tutunup ayağa kalkmış bir kadın.  

  Kendi seslendirdiği şarkılar zaten muhteşem bir de şöyle bir yönü var, şarkıcı arkadaşlarına verdiği besteler bugün o şarkıcıların hep en bilinen, patlayan şarkıları olmuş. Hatta bence keşke bazılarını kendisi de seslendirseymiş bir de ondan dinlerdik. 

  Rober Hatemo Aşksız Prens ve Senden Çok Var, Emir Eline Düştüm, Tarkan Kış Güneşi ve İşim Olmaz, Deniz Seki Kop gel Günahlarından, Gülben Ergen Kandıramazsın beni. Hepsi yıldız tilbe’ye ait. Yazdığı şarkılar çok samimi çok içten, aşkın o ilk acılarını veya ilk heyecanlarını o kadar güzel anlatıyor ki. Bir de Aysel Gürel böyledir mesela, zaten onun üzerine söz yazarı tanımam. 

  11 aralık 2019 13:46

  56. gözatlına alınırken bile detone olmayan duayen. (link: https://www.youtube.com/watch?v=-t-aY-ZlwVg buyrunuz)

  23 ağustos 2019 16:25


  55. Bu başlığa nasıl yazmamışım hayret. En sevdiğim sanatçı depresyonluk şarkıları da var salonun ortasında yıldız tipi dans ettirmelik parçaları da var çoğu zaman mutluyken mutsuz ruh haline geçmemde etkisi büyük, sesini çok beğeniyorum.

  17 kasım 2018 02:06

  54. Sanatçı insanların ne hakkında ne yorum yaptığı ile ilgilenmeden sanatlarını, eserlerini takip ederim. Yıldız hanım da bunlardan bir tanesi. 16 Ağustos'taki Harbiye konserinde sesimin kısılmasıyla sonuçlanan gecede "o şarkıları yazmana sebep olacak kadar ne yaşadın be" dedirtti resmen. Çılgın dansları ve kostümleri beni benden alıyor. Bu arada konser sonrası bende bir yıldız tilbe hali var ki sormayın, çok tehlikeli haldeyim.

  Ayrılık mı yaşıyorsun, aç yıldızı her ruh haline göre şarkısı var.

  Aldatıldıysan eğer: Vazgeçtim.

  Ayrılığın ardından özlem mi geldi?: Çat Kapı.

  Acı çekerken kendini kuvvetlendirmeye mi çalışıyorsun?: Dayan Yüreğim.

  Eski manitana gönderme yaparak story mi paylaşacaksın?: Yürü anca gidersin.

  18 ağustos 2018 01:32 ed.29 ağustos 2018 14:54

  53. yıldızlı şarkılar çok güzel yıldız tilbe şarkıları barındırıyor ama yerine başkası olsa daha güzel olurdu denecek tercihler de var.

  herkes aleyna tilki yorumunu beğenmiş. ben (link: https://www.youtube.com/watch?v=P0RKAMhkwJM asil gök-hastayım sana) ve (link: https://www.youtube.com/watch?v=WqRMA6jq4I4 murat dalkılıç-sevdanın tadı) dinleyip duruyorum.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=1TNoxMBIztI ece seçkin-vazgeçtim ) de beğendiklerimden. ceylan ertem'in yorumuyla da yıldız tilbe şarkıları bir başka güzel geliyor bana.

  2 temmuz 2018 15:49

  52. yıldız tilbe, amy winehouse'un türk versiyonu gibi. ikisi de biraz deli ikisi de biraz alkolik ama hassas kadınlar. aşık olmakta en çok onlara yakışıyor gibi gibi.hastasıyım!

  29 haziran 2018 18:26


  51. sempatik ve kesinlikle zeki bulduğum ancak bir o kadarda dünya yansa umrumda olmaz moodunda olmasını sevdiğim şarkıcı

  27 mayıs 2018 21:01

  50. Yıldız tilbe'nin yıldızlı şarkıları albümünü dinledim. 39 şarkıdan toplasan 10 tanesini beğendim şahsen. Yani ben de pek beğenmeyenler kulübündenim ki yıldız tilbe'yi gerçekten çok sever ve dinlerim. Albüm sayesinde bilmediğim birkaç şarkıyı öğrenmiş oldum ama o güzel oldu.

  En başarılıları bence aleyna tilki, kaç yıllık sanatçıları gölgede bırakmış bence yorumuyla beklentilerin aşırı üstünde ve harika iş çıkarmış. Bu yaz clublarda plajlarda her yerde çalacak şarkı şimdiden belli. Favorilerim:

  -Yalnız Çiçek-Aleyna Tilki. Ciddiyim kaç gündür başka hiçbir şey dinlemiyorum sürekli "ayrı iklimsin ne çare, ben sana vurgun biçare" diye geziyorum. Felaket bağımlısı oldum ki herkes çok beğenmiş, youtube trend listesinde asla aşağı sıralara inmiyor.

  -Delikanlım-Gülşen. kalitesi ve yorumu tartışılmaz ki albümdeki en iyi yorum gülşen ve aleyna tilki'nin bence. Şarkıya girişi ve yorumu yıldız tilbe ile aşırı benziyor.

  -buz kırağı-edis. harika yorumlamış hele 2.58'de "küçücüğüm, kal" dediği yer ve sökülen ciğer diyorum.

  -vuracak-merve özbey. Arada evde kendi kendime kime böyle dalıp gitmeleriiiin diye yükseliyorum. Gayet başarılı okumuş bence merve özbey hatta buna klip çekiyor diye okumuştum galiba magazınde. Nakaratının bağımlısıyım.

  -bin dereden-irem derici.Tam İrem derici'nin tarzı, hareketli ve deli işi. Bence güzel oturmuş ona. Buna klip çekmeli ya, deli deli yıldız tilbevari bir dansla güzel olur. Nakarattaki gereksiz vurguları olmasa daha iyi olurmuş sadece.

  Vursalar ölemem ya da arzular arsız şarkısını mutlaka melek mosso söylemeliydi. Melek mosso'nun evde çektiği videolar bile youtubeda yüz binden fazla izlenme aldı, kaliteli bir kayıtta harika olurdu. Bu nasıl gözden kaçtı ya da eklenmedi anlayamadım. Berkay afedersiniz şarkının içine etmiş bildiğin rezalet bence. Oğuzhan koç da öyle. Herkes bayılmış oğuzhan koç'un yorumuna ama ben berkay'la ikisini hiç mi hiç beğenmedim. Simge sağın, hande yener, hakan altun, ceylan ertem, mabel matiz, derya uluğ, asil gök ise diğer beğendiğim şarkılar oldu ama sadece dinleyip geçtim. Dönüşümlü olarak yukarıdaki delikanlım, yalnız çiçek, buz kırağı, vuracak ve bin dereden beşlisini dinliyorum kaç gündür döngüm şeklinde. Benim beklentimin biraz altında kaldı ama şu iyi olan 5 şarkı yüzünden varsın beklentimin altında kalsın dedim muazzamlar çünkü. Eyyorlamam bu kadar. (gizlinot: Sahur sonrası işsizliklerimde bu sabah)

  27 mayıs 2018 04:03 27 mayıs 2018 04:11

  49. Yıldız Tilbe hayranı değilim, 1-2 kült şarkısı dışında özellikle şu şarkısını dinleyeyim demem çünkü genel olarak can yakan şarkı dinle(ye)miyorum. Durduk yere kendimi şişlemek istemiyorum. aşk acısında neyle ağlıyorsun? Şarkısız da çok güzel ağlayabildiğim için fona müzik gerekmiyor. her neyse, yıldızlı şarkılar albümünü değişik sesler nasıl yorumlamış diye merakımdan dinledim. Daha doğrusu dinlemeye çalıştım. Albümün geneline yayılan “dıptısdıptıs” mesela, her şarkıda var neredeyse, ne gerek var? Bilindiği üzere, her şarkıcının okuyabildiği tonlar olur, sesinin çıkabildiği aralıklar vs. Yıldız tilbe şarkıları bence söylenmesi gerçekten zor şarkılar. çoğu kendisi gibi değil de yıldız tilbe gibi okumaya çalışmış. Kötü değil fakat o halde ne gerek vardı? erkek yorumcular sönük ve renksiz, kadınlar genelde can hıraş bağırmış olarak kaldılar aklımda. kış güneşi gibi muazzam bir şarkıda mesela ne gerek vardı o kadar üstünde oynamaya? Niran ünsal’ı sevmem ama kadının güzel bir ses rengi var, düzgün de okumuş, o şarkının club müziği gibi bir şeye dönüştürülmesine ne gerek vardı? Yenilik değil, yaza uygun? olsun diyeyse peki o halde hedef kitlesine hayırlı olsun.

  sevenleri alınmasın, ben bu şarkıların yine orjinallerini dinlerim dinleyecek olsam. 

  edit ve mecburi ekleme; özet olarak albümün tamamı için “ne gerek vardı?” diyorum. (8 kere yazmışım zaten) (swh) 

  26 mayıs 2018 09:11 26 mayıs 2018 14:27