yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (1)

  1. Eskiden sabah ve Hürriyet gazetesinde köşe yazarıydı. Şuan Sözcü gazetesinde yazılarına devam ediyor.

  Ukte: (yazar: azra )

  25 aralık 2015 22:47

  2. 2500 liraya piyasaya çıkardığı kitabıyla belli ki ticaret dışında hiç bir amacı olmayan sözde Atatürkçü abimiz. He bu arada kendisini oldukça kibar eleştiren okuruna da verdiği kaba cevapla ne kadar egolu olduğunu kanıtlamıştır.

  22 ocak 2019 13:39

  3. Bu ülkede Atatürk'ten bu kadar çıkar sağlayan başka bir insan yok sanırım.

  Bir de Ata'ya benzeyen amca, ki ona da ayrı kinliyim. Neyse.

  Gazetede yazdığı zaten yazı değil, Uzun yazamıyor, alt alta 2 cümle, bir kısa cümle, daha kısa cümle ve tek kelime diye bitiriyor. sanki haiku yazıyor.

  Sadece işine geleni eleştirmesi ise, tatlı su solculuğunu kanıtlar nitelikte elbette.

  Yani olmayan bir niteliğini, gazetecilik,  eleştirmek için uzun uzun yazmayacağım.

  Ama şu kitap meselesinde iki şey söylemek istiyorum, bu kitabı okumadım, önceki kitaba göz atmıştım ama tarihsel hataları var bu arada, çıkmış bana bu kitap koleksiyonluk kitap işte elektrik parası değil almak zorunda değilsin ( açıklama: ben parası olanı yoluyorum kardeşim, gölge etme), işte dünyada başka kitaplar da var (bakınız: herkes atlıyor ) Atatürk için bir şey yapınca mı zorunuza gidiyor (buna açıklamaya bile gerek yok, hiçbirisi tutmadı, yakında bize islamcı, fetöcü falan diyecek, çünkü 'çekemiyoruz' ona göre) diye açıklama yapıyor.

  Kendisini ciddiye alan bir tane insan yok işi bilenlerden, umarım primini yapar defolur gidersn hayatımızdan.

  Ayrıca Ata'ya yönelik kitap ve bir iki ufak bilgi için (link: https://twitter.com/gurmant_/status/1087103956717838337 Tık)

  22 ocak 2019 14:00 22 ocak 2019 14:03


  4. Kendimi bildim bileli eve sürekli sözcü alırız. Zaman zaman özdil'in yazdıklarını da okurum. Hak verdiğim bir sürü köşe yazısı olmasına rağmen hak vermediğim de onlarca düşüncesi olmuştur şu ana kadar. Mesela kendilerine "gerçek atatürkçü" sıfatını layık görmelerini sevmem. Bırak onu okuyan düşünsün.

  Bu sıfatı kendilerine layık görüp, kalbinde atatürk sevgisi olan fakat özdil'in düşüncesine katılmayanları "çomar" olarak görmesini de sevmem.

  Atatürk hakkında kitaplar yazmasını ve gelirleriyle herhangi bir derneğe yardım yapmasını her ne kadar sevsem de, aslında en alt tabakadaki insanların atatürk'ü bilmesi ve tanıması gereken yerde, atatürk'ü sadece elitist tabakaya çekerek, atatürk hakkında çıkardığı kitabı 2500 tl'ye satmasını hem sevmem hem de onaylamam.

  Türkiye'nin durumunu her köşe yazısında eleştirirken, hükümeti "din, allah" diyerek milleti kandırdıklarını dile getirirken, siz ne yapıyorsunuz allah aşkına? Ücretsiz nutuk mu dağıtıyorsunuz? Herkes okusun diye çıkardığınız kitapları sakız parasına mı satıyorsunuz?

  22 ocak 2019 18:31 25 ocak 2019 18:04

  5. Bir çok fikrine katıldığım yazar ve gazeteci ancak Mustafa Kemal Atatürk üzerinden nemalandığı ve özellikle son kitabını 2500 tl ye özel baskı çıkarmasıyla e yeter artık dedirten kişi . Dini sömüren insanlar kadar sen de atamızı sömürmüyor musun Özdil ? Olmadı .

  22 ocak 2019 18:46

  6. Bu adamın Atatürk üzerinden piyasa yapması artık iyice beni irite etmeye başladı. Herhangi bir fikri savunduğunu sanmıyorum tribünlere oynuyor.

  22 ocak 2019 19:43

  7. Ulusalcı cenahın Rte'sidir kendisi. Aynı üslup,ayni belden aşağı vurma, aynı ötekileştirme. (gizlinot: İlla bir araştırmacı gazeteci isterseniz soner yalçın, orhan bursalı okuyabilirsiniz )

  Yıllarca helal olsun diyerek okudum ama son zamanlarda gına getirmişti. Bilhassa da kızdığı siyasetçileri cinsiyetçi asagilamalarla ezdiğini zanneder.

  Bu son olayda ise düşündüğüm şu ; bir yanda koydeki halk da aydinlansin diye köy enstitüleri hayal eden, halk kütüphaneleri kuran, bilgiye ücretsiz erişim isteyen Atam, bir yanda ondan nemalanan özdil.

  Babam bugün hala bana kendisini savunuyor, bu limitli üretim, özel bir ürün , adam cebine para bile atmıyor bağışlıyor vb. Gibi.

  Bağışladığı para eğer Atatürk düşmanlarını güldüren, elitistler diye dalga geçmelerine neden olacak bir kitaptan gelecekse hiç gelmesin. O bir bağış kampanyasi baslatsa 1881*2500 den fazlasi da toplanirdi. Bu sekilde iyice kendi ayagina sikiyor farkinda degil.

  Eğer bu tarz bir olay sağ cenahta olaydı satır satır yazısını şu cümleyle tamamlardı.

  "asgari ücretin 2020 TL olduğu ülkede 2500 e kitap sattırdılar. Anlayana..."

  23 ocak 2019 01:27