yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (141)
  • medya (2)

  141. yıllarca çektiğim illet. bir keresinde çok iyi hatırlıyorum kafamı kitaba koymuştum. yüzümdeki yağ kağıda geçmişti. kağıt parıl parıl olmuştu. bazen keşke kuru cilt olsam diyorum. ve bir yerde şey diyorlardı yüzünü nemlendirmediğinden dolayı yüzün kuru kalmamak için daha fazla yağ üretiyormuş.(gizlinot: yağlı cilt de olsanız nemlendirici sürün)

  7 nisan 02:50 10 nisan 14:14

  140. Yürüyen yağdanlık gibiyimdir. Banyodan çıktıktan sonra bile on dakikalık zaman diliminde gözeneklerimin yağ ürettiğini görürdüm.( Geniş gözeneklere sahip oldugum için yağı farkedebiliyorum.) Ellerimin kuruduğunu da bilmem. Bu yağlanma sebebiyle El kremi kullanma alışkanlığım yoktur desem yeridir.

  Yağlı cildim sebebiyle ilk gençlik yıllarında çok cildiyeci gezdim. Sivilcem olsa bile tek tük olduğu için malum ilacı vermediler. Daha basit ilaçlarla geçiştirdiler. Bununla birlikte o zamanlar ne buldu ne duydu isem kullandım. Cildimi Kurutmak için çok uğraştım. Bir de hem yağlı hem de alerjik cilde döndü cildim. Geniş gözenek ve kılcal damarlı görünüm de bonusu oldu. Sanki ben onu yağdan kurtarmak maksadıyla temizledikçe o nefes almak istiyorum der gibi daha çok yağlanıyordu. Bunca sene yaşadığım deneyim sonucunda Yapılması en elzem şeyin cildim nasılsa yağlı diye kurutan ürünleri kullanmaktan kaçınmak olduğunu söyleyebilirim. İşyerinden geldiğim gibi Cildimi makyajdan arındırnak için köpürte köpürte temizler, gece yatmadan önce Cildimi tekrar temizleyicilerle yıkar paklar tonikle siler, nemlendirici serum artık ne kullanacaksam sürer sabah uyandığımda yağ tenekesine dönmüş yüzümü tekrar harıl harıl temizler toniklerdim. Anlayacağınız günde "üç" kere temizleyici kullanarak yüzümü yıkar bir de toniklerdim. Ne zaman ki cildimde temizleyiciyi günde 1 kez kullanmaya başladım (yağ ile temizleme akabinde jel temizleyici ile temizleme) o zaman aşırı yağlı seviyesinden yağlı seviyesine ulaştım. Uzun bir süredir işten eve gelince makyajımı güzelce temizliyorum. Gece yatmadan kullanacağım ürün ne ise onu kullanıyorum. sabah uyanınca ise "sadece su" ile yıkayıp duruluyorum. Sonra da havlu kağıt ile nemini alıp nemlendirici sürüyorum. yumuşacık oluyor. Cildi çok sık şekilde temizlemek de cildin daha çok yağ üretmesine sebep oluyor. Bunca sene öğrendiğim en önemli şey bu oldu.

  Bu kadar şikayet ettin Yağlı cildin hiç mi güzel tarafı yok matahhayriye derseniz, Kırışıklıklarla geç tanışmanız derim. 36 yaşındayım. Benden daha küçük yaşta olup da kırışıklar nedeniyle botoks yaptırmaya başlayan arkadaşlarım var.

  28 nisan 2019 00:16 28 nisan 2019 00:28

  139. Cildiniz yağlıysa genelde saçlarınız da vücudunuz da biraz daha yağlı oluyor veya çabuk yağlanıyor. Benim için en büyük sorun sabahları uyandığımda oluyor , sabah uyandığımda kimse beni görmesin istiyorum benim bile midem bulanıyor. O kadar yağı uyurken nasıl üretebilir bir cilt aklım almıyor. Yaz kış durum aynı. Verilen ilaçlar da cildin yapısını değiştirmiyor o değişim ilaç süresi bitene kadar

  27 nisan 2019 18:31 27 nisan 2019 18:32


  138. Bir kaç ay öncesine kadar sahip olduğum canım yağlı cilt. Yanlış ve fazla dermakozmetik kullanmaya bağlı cildimi aşırı hassaslaştırıp kurutmuşum. Şuan cildim eski haline dönsün diye deli gibi çırpınıyorum. Cildin pul pul dökülmesi, hassasiyete nağlı kızarması parlamaktan daha kötüymüş :( insan kendinde olmayanı istiyor işte. Yağlı cilde dönüncede kuru cilt ne güzeldi en azından parlamıyodum diye ağlarım asdfgsfd

  27 nisan 2019 02:21

  137. baş belası cilt tipi. kahkül/perçem kullanamazsınız yağlanır pis görüntü oluşur. temiz saça fön çekersiniz yağlanır kafaya yapışır. makyaj yapamazsınız hiçbir şeye benzemez. suratınızda sürekli iğrenç bir ağırlık olur. dışarı çıkınca o yağ bütün pisliği toplar suratınıza. ne zaman dışarı çıksanız akşam 2 sivilceyle dönersiniz. elinizle azıcık kaşısanız parmaklarınız yağlanır. sevgilinize saçınızın önlerini okşatmazsınız çünkü parmakla azıcık dokununca bile saçınız yağlanır.

  bunların olmasını istemiyorsanız cilt bakımınızın bir adımını bile atlamamanız, dışarıda temizleyicilerle ve kuru şampuanlarla gezmeniz, yanınızda malzemeleriniz yoksa kimsede yatıya kalmamanız gerekir. arkadaşınızın evinde yağlı pis bir canavar olarak uyanmak dünyanın en iğrenç şeyidir çünkü. dünkü güzel kız gitmiş, yerine leş gibi bir şey gelmiştir.

  27 nisan 2019 02:17 27 nisan 2019 02:18

  136. Havalar ısındıkça daha çok yağlanmaya başlayan, ne kadar uğraşırsam uğraşayım yağlanmasına engel olamadığım cildimdir. Özellikle burnum ve alnım parıl parıl parlıyor. Dermokozmetik kullanmaya başladığım hâlde işe yaramadı. İki tane pudra sürüp çıkıyorum yine yağlanıyor. Fondötenden bahsetmek bile istemiyorum. Siyah noktası, gözeneği, sivilcesi hiç bitmiyor. kafayı taktım bu aralar, umarım yağlanmasını azaltabilirim.

  27 nisan 2019 01:23

  135. Yağlı olan cildim yavaş yavaş karma haline geldi şuanda da kuruya dönük karma bu hale gelmesinde en etkili şeyin eczaneye yaptırdığım sivilce çözeltisi ve aztec secret indian healing clay olduğunu düşünüyorum.

  24 ağustos 2018 20:51


  134. Sorumluluk isteyen, uğraştıran, yoran, psikolojiyi yıpratan cilt tipidir. Yaklaşık 14-24 yaşlarım arasında kendi kendime ve çeşitli doktorlar deneyerek cildime nasıl davranmam gerektiğini anlamaya çalıştım. Neredeyse her türlü doğal sabunu kullandım. Ulaşabildiğim çoğu yıkama jelini denedim. Nemlendiricilerle imtihanlarım isimli kitap yazsam yeri var.

  Bütün bu uğraşlardan 25. yaşımda şunu öğrendim; cildinizle ne kadar uğraşırsanız o kadar mahvediyorsunuz. Fondötenle kapatmaya çalıştığımız her kusur daha çok büyüyerek tokat gibi iniyor yüzümüze. Sabahları yalnızca duru suyla bol bol boool suyla yıkamamız gerekiyor. Akşamları da kurutmayan, hassas ciltlere uygun bir yıkama jeliyle yıkayıp yine booool suyla durulamak gerekiyor. Kimyasallı yıkama sayısı arttıkça hasar artıyor. Cildi abartmadan nemli tutmak gerekiyor. Bizim cildimiz gece içinde yağlanıyor, bu normal. yalnızca fazlasını bol suyla sabah atmak gerekiyor o kadar. 

  Barışıcaz inşallah cildimizle olacak inanıyorum. Ben yeni yeni alışıyorum, ateşkes yakındır!

  27 temmuz 2018 23:22

  133. kuru ciltli insanlar yağlı cilde sahip insanların ciltlerinin çok çabuk kırışmayacağını ve bu yüzden şanslı olduklarını düşünüyor. Peki gencecik yaşımızda tüm yüzümüzde çıkan kocaman kocaman gözenekleri ne yapıyoruz. Şu an tam 26 yaşındayım ve cildimde öyle büyük gözenekler var ki ne yapacağımı nasıl kapatacağımı bilmiyorum. Günde iki kere cildimi yıkıyorum ve nemlendiriyorum. Sık yıkamıyorum ki cildim daha çabuk yağlanmasın. Ama akşamdan sabaha o uykuda bile öyle bir yağlanıyor ki anlatılmaz yaşanır. Doğal olarak o kadar yağlanma sonucu gözeneklenme de kaçılınmaz oluyor. Gencecik yaşımda gözeneklerle mücadele etmektense 3-5 yaş daha erken kırışmayı tercih ederdim açıkçası.

  edit: imla

  27 temmuz 2018 15:48 27 temmuz 2018 15:56

  132. böyle bir imkanım olsa cildimde değiştirmek istediğim en öncelikli şey cilt tipim olurdu.

  yağlı cildin belirleyici özellikleri olan sivilce, siyah nokta ve geniş gözeneklere sahip değilim ya da bir bilirkişiye göre azami ölçüde sahibim.

  açıkçası özellikle yağlı cilt için bir ürün aramıyorum biraz gelişigüzel ürün deniyorum, merakım ve beğenilerim ağır basıyor.

  bazları merak etmiştim bir tane bitirdim ama o da uzun süreli matlık sağlamadı.

  mac fix plus aldım bu amaçla üretilmese de bazı yorumlarda yağlanmayı geciktirdiğini okumuştum onun da bir etkisi olmadı.

  belki 7-8 sene önce Methode Jeanne Piaubert ISOPURE Powder-Finish Mattifying Fluid diye bir ürün kullanmıştım sevil kozmetikte satılıyordu onun bayağı beğendiğimi ve uzun süreli matlık sağladığını hatırlıyorum.

  şu an yağlanmaya karşı elimdeki tek ürün yağ emici mendiller o da piyasada çok az markada var.

  yani yağlı cilde düşmanım ama savaşmıyorum, hedefe yönelik değil de kısa süreli kurtaracak, yağlanmayı geciktirici ürünlere yöneliyorum.

  27 temmuz 2018 15:25