girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (181)
  • medya (0)

181. Saçlarım kalın telli ve gürdür çok fazla işlem görmesine rağmen kırıksız ve nemlidir ve çok uzun zamandır yağlı saçlara sahip değilim fakat Saç bakım rutinimde hiç bir değişiklik olmamasına rağmen son 1 aydır saçımın 2. Günün sonunda yağlandığını ve ağırlaştıdığını farkettim.

Gün içinde kağıtlara uğraşmaktan sürekli ellerimi kremlediğim aklıma geldi ve Bingooo, ben ellerimi kremleyip kremleyip saçımla oynuyormuşum. Yeni bir kıta keşfetmiş gibi sevindim ve artık krem kullanımını en aza indirdim.

6 eylül 23:16

180. ince telli ve yagli saclara sahibim. sabah yikadigim saclarim aksama sanki 3 gundur yikamiyormuscasina yaglanir, saclarim kafama resmen tamamen yapisir. istanbulda yazin ise artik aksama bile kalmadan saclarim tamamen hacimini kaybedip kafama yapismis halde oluyor. 

uzun bir sure saclarimi her gun yikiyordum fakat artik kendimde o gucu ve zamani bulamadigimdan dolayi kuru sampuan kullanmaya basladim. simdilik batiste’nin kuru sampuaniyla en azindan ikinci gunu gorebiliyorum.

28 ağustos 00:48

179. Benim saçlarım kendimi bildim bileli yağlıdır. Hele lise yıllarımda saçma sapan birde saç uzatma hastalığı vardı sınıfça bizde sidik yarıştırır gibi saç uzatırdık. Saçım yağlı ve 2inci günü zor görüyordum yıkamadan tabi o zaman kuru şampuan falan hak getire nerde; hergün saç yıkamam nedeni ile sinüzit oldum tabi... Bide akşamdan falan yıkanmaz o saç sabahın köründe kalkılacak saç yıkanacak maşa fön yapılıp okula öyle gidilecek yarım yamalak kuruttuğum Saçımla Ankara ayazında donardık. Tabi sık hastalanmalar falan arkası kesilmiyordu böyle olunca  üniversite zamanında öğrendim ki sık yıkamak saçı daha çok yağlandırıyor nasıl derseniz siz saçı yıkadıkça saç tekrar kendini beslemek için yağ üretiyor daha fazla ürettiği için de sık yağlanıyor. Şimdi artık duş alıyorum saçıma dokunmuyorum. Haftada belirli aralıklarla yıkıyorum.

27 ağustos 23:26 27 ağustos 23:27


178. kuaförlere göre, ya da en azından benim tanıdıklarıma göre aslında büyük nimet.

saçı besleyen ve onaran en güzel şeyin kendi yağı olduklarını savunuyorlar, hatta sık yıkamayı yanlış bile buluyorlar.

saçını sürekli açık sarı tonlarda kullanan biri olarak söylüyorum. saç yapım yağlı olmasa şimdiye saçlarımı çoktan elime almıştım.

27 ağustos 23:18

177. Ben galiba buna çözüm buldum.

Benim saçlarım ince telli olduğu için her sabah yıkamadan dışarı çıkamıyordum çünkü dün yıkanmasına rağmen sanki bir haftadır evde yatıp yuvarlanmışım ve hiç yıkamamışım gibi yağlanıyordu. Yağlı saç şampuanları, bitkisel şampuanlar falan bir işe yaramadı. Geçenlerde ege turundayken edremitte oranın yerlisi bir köylü adamdan doğal zeytinyağlı limonlu sabun aldım, katkısız. Adam çok övdü, bizim köyde herkes bunu kullanır herkesin saçı pamuk gibi diye. Ben de deneyeyim dedim aldım ve çok beğendim. Denemek için saçımı yıkamadan bekledim, saçım 3. Günün sonunda ancak yağlandı ki bu benim için mucize. Ayrıca şampuanların ağırlaştırdığı zaten sönük olan saçlarımı biraz kabarttı hacimlendirdi. Sertleştirme olmadı, ama yumuşatmadı da. Şimdilik genel olarak memnunum, bir problem olursa burayı editlerim

27 ağustos 12:03

176. Kendimde görmeye dayanamam. Saçlarım pek gür olmadığı için yağlandığı zaman çok belli ediyor ve çok rahatsız oluyorum bu durumdan. Duş alamasam bile her gün mutlaka saçımı yıkıyorum bu nedenle yıllardır. Zaten 5 dakika ya sürüyor ya da sürmüyor yıkamak bende.

26 ağustos 12:40

175. ince telli ve yağlı saçlara sahibim yani iyice bataklığa saplanmış durumdayım. ben saç derisini ne kadar kurutursan o kadar yağ salgılar düşüncesindeyim ve ayrıca kurutucu kazıyan şampuanlar kullandıkça saçlarımın uçları kupkuru dipleri yağlı yağlı saçlar için olan şampuanlar uçları kurutmaktan başka bir işe yaramadı en sonunda vazgeçip normal saçlar için şampuanlar kullanmaya başladım mesela bu sıralar dove un ikisi bir arada nemlendirme etkilisini kullanıyorum. saçlarımı diğer kazıyıcılar kadar iyi temizlemiyor doğruya doğru ama saçımda dökülmeye sebep olmadı ve yağlandırmadı ayrıca sertleştirmedi. saç dibini kazımayacak ama sebumu dengeleyecek aynı zamanda yumuşatacak bir yağlı saç şampuanı bilen varsa mesaj kutuma doluşsun lütfen süslülerim.

20 ağustos 13:36


174. saçlarım işlem gördüğü için çok yıkamamaya çalışıyorum, gün aşırı bazen 3 günde 1 yıkıyorum saçlarımı. dipleri yağlı ama uçları işlemden ötürü oldukça kuru çünkü. clear'ın yağlı saçlar için olan şampuanını kullanıyorum genelde, denediklerim arasından bendeki yağlanmayı en aza indiren o oldu bu zamana kadar. kuru şampuan kullanmayı sevmiyorum, batiste, freeman ve urban care'in kuru şampuanlarını kullandım geçen sene dönüşümlü olarak, ne zaman kullansam saçlarım dökülmeye başladı.

ancak şöyle birşey farkettim son zamanlarda. saçlarıma ne zaman bir işlem yapsam, (gizlinot: maşalasam, düzleştirsem yada fönlesem) saçlarım daha çabuk yağlanıyor.kendi halinde kuruyunca yada fön makinesiyle kurutunca yağlanma süresi normal oluyor ve ertesi güne çıkabiliyorum. maşa yada fön esnasında sürekli saçlarıma dokunduğum için mi, yoksa başka bir sebebi mi var bilmiyorum, ama ne zaman yapsam akşamına saçlarımı yıkamak zorunda kalıyorum.

10 haziran 02:42

173. Çok düz mantık bir çözüm olacak belki ama şeffaf şampuanları kullanın süslüler. O kıvamlı, kremsi olanlardan uzak durun. Onlardan bize fayda yok.

9 haziran 21:41

172. Sabah duş aldığım halde akşama yağlanmaya başlayan saçlarım var. Ertesi gün saçı yıkamadan çıkmak mümkün değil. İnce telli ve açıcıyla yıpranmış saçlarım var. her gün yıkamak hem çok vakit alıyor hem de saçları yıpratıyor. Ertesi gün kuru şampuan kullansamda o yağlı görüntü gitmiyor. Çözümü ise kuru şampuanı duştan çıkıp kuruttuğum temiz saçlarıma sıkmakta buldum. Ertesi gün uyandığımda o vıcık vıcık yağ görüntüsü olmuyor. Hacim vermek için o gün tekrar az bir miktar kuru şampuan sıkıyorum ve 2 gün idare etmiş oluyorum. 

6 haziran 10:05