girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (177)
  • medya (0)

177. aşırı yağlı saçlarım vardı. saçlarımın rengini değiştirdim. birkaç aydır boyuyorum. ilk boyadığım zamanlar dipleri kupkuru, diplerim geldikçe de dipler yağlanmaya başlıyo uçlar kupkuru. kuruluğu hallederiz bir şekilde ama yağlanmaya çözüm yok. saçlarımı boyamayı bırakmak istiyorum ama bıraktığımda yağlı günlerime dönmek istemiyorum.

15 mart 16:57

176. Hayattan bezdirdi beni, gün aşırı yıkanıyorum ilk gün tamam iyi hoş düzleştirip ya da maşa yapıp kullanıyorum ama ertesi güne öldürsen dayanmıyor saçlar.. yapış yapış sönük sanırsın 10 gündür yıkanmamışım. Banyo yaptığımın ertesi günü saçlarıma ne yapsam diye kara kara düşünüyorum ve at kuyruğu yapıp geliyorum sürekli. O da yakışmıyor aslında bana ve böyle her yerinden çıkan bebek saçlar da delirtiyor. Saçımın yağlı olduğu günler evde oturabilsem keşke :(

15 mart 16:51

175. saçınızı yıkarken suyu oldukça ılık kullanmaya çalışın. bu saçı hem ağırlaştırmıyor hem de zaten saçın temizliği için yeterli bir ısı. şampuanlandıktan sonra saçınızı o halde en az 2 dakika bekletmeye çalışın. böylece şampuan etkisini gösterebilsin. saçınız çok aşırı sertleşmiyorsa saç kremi kullanmamaya çalışın. ince telli ve yağlı saçlı biri olarak saç kreminden hiç hazzetmem. onun yerine şampuana biraz limon suyu damlatın. hem yumuşatıyor hem de parlaklık veriyor.

15 mart 11:57


174. Yağlı, ince telli, seyrek,uçları dalgalı. Her gün sabahtan akşama sönen bu saçlar yüzünden delirmek üzereydim. Arkadaşımda kaldığım bir gün yves rocher’in douceur şampuanını kullandım. Saçlarım çok güzel oldu. Gidip hemen o şampuandan edindim 2-3 gün yıkamayabiliyorum artık. Uçları biraz kuru hissettirebilir, ben bazen urban care serumundan sürüyorum uçlara. 

14 mart 23:20

173. Saçı hergün yıkamayın alıştırın tavsiyelerini görünce ağlayasım geliyor. 24 saati bırakın öğlen duş alsam ertesi sabah aynaya bakmaya korkuyorum o yağlanmadan dolayı. Olur da o sabah duş almaya vaktim olmaz uyuyakalırım insanlar yolunu çevirir beni görünce öyle bir yağlanma. Hayır çözümü de yok ki ne şampuanlar ne maskeler denedim yok yok yok. Bir tek roaccutan zamanı çok güzeldi ama ilaç bitti 3 4 ay geçti eskiye döndük. 

14 mart 21:31

172. Saçlarınız ince telli ve seyrekse daha da lanetleşen bir durumdur. Ben kendimi bildim bileli hep haftada iki kere saçımı yıkarım, nadiren haftada 3 kereye çıktığım olur ve buna rağmen saçlarım bir gün sonra yağlanıyor. Saçlarını nasıl alıştırırsan öyle gider durumuna inanmıyorum. Eğer saç diplerini hafif nemlendirirsem saçlarım yine bu kadar çok yağ üretir mi bilmiyorum, bunu denemeyi düşünüyorum.

14 mart 20:22

171. (yazar: gookie) +1. Bende kocaelide yaşarken şimdiye oranla daha iyiydi saçlarım en azından gün aşırı yıkanmam yeterliydi. Sonra istanbulda yaşamaya başlayınca suyu saçıma hiç iyi gelmedi. En kötüsü de bence en son izmire geldim. Hiçbir su kötülük anlamında izmirin suyunun eline su dökemez. Saçlarımın temizlendiğini hiç hissetmiyorum. Zaten nemli bir yer, teri ayrı yağlanması ayrı. Birde üstüne çok kireçli olduğundan saçlarımı daha çok döküyormuş gibime geliyor :(

12 mart 13:19


170. saçın yağlanmasının bir sebebi de şehrin suyudur net. Kocaeli'de yaşadığım dönemlerde saçlarım kabarık, yağlanma süresi 3günü bulurken şimdi İstanbul'da bu durum 1 gün sürmüyor. Sabah yıkıyorum akşama yağlanmış saç. böyle rezil bir durum olamaz.

12 mart 11:25

169. Şimdi benim saçımın orjinal hali çok kurudur, abartmıyorum 1 ay yıkamasam bile yağlanmazdı. İşte Sonra ne yaptım ne ettim saçımı yağlandırmayı becerdim. (gizlinot: Brezilya fönü+ sık yıkamalar+ şehir değişimi) Saçımın kuru olduğu dönemler de yağlı saçtan yakınanlara garip garip bakıyordum, çünkü çorak saçlarımdan bayağı çekmiştim. Yağlı saçlı olunca bunun nasıl bir lanet olduğunu anladım.

Yağlı saçlı olmak her sabah kalktığınızda "Yine mi ya öfff" diyip banyoya girmekmiş arkadaşlar.

Artık kuru saçından yakınanlara tip tip bakma evrem başlamıştı (gizlinot: Uslanmamak)

Saçlarımı her gün sert şampuanlar ile yıkayınca bu sefer de uçları kupkuru saçlar elde ettim.

Yani sonuç olarak dipleri yağlı uçları kuru saçlarım oldu, belamı istiyordum bulmuş oldum. Teşekkürler.

12 mart 02:40 12 mart 02:49

168. ne zaman saçımı açtırmaya başladım, o zaman bunun değerini bildim ben. saçın kendi yağı, en iyi ilaç bakım için. bu yönde düşünerek savaşmak yerine barıştım kendileriyle (gizlinot: swh)

12 mart 02:23