yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (217)
  • medya (0)

  217.  Yağlı saç için kendi kendime geliştirdiğim yöntemi söyleyeyim; yağlı saçlar için olan bir şampuanı alıyorsunuz sonra onu hani şu misshanın köpük yapma aleti var ya onda köpük yapıp saçınızı ıslatmadan köpüğü saçınıza masaj yaparak özellikle diplere yayıp yıkıyorsunuz. Ben cake şampuanını bir saçımı ıslatıp denedim birde bu şekilde denedim. Köpürtme yöntemiyle daha güzel temizledi.

   Saçınıza bakım yağları kullanıncada bunu yapabilirsiniz.

  3 mayıs 17:43 3 mayıs 22:40

  216. Roaccutane tedavisi sadece bu tipteki saçlarıma yaramıştır. O kadar ilaç kullanmama rağmen eskisi gibi olmasa da sivilce çıkarmaya devam ediyorum ilac bu yönden sürekliliğini koruyamadı.

  Ancak lise sonda bunu kullanmaya başlayana kadar her sabah saç yıkardım, sonradan öğrendim bazı doktorlar bunu yağlı sac tedavisi için de kullanıyormuş (gizlinot: dümen mi yoksa? )

  Neyse işte benim kurtulduğum saç tipidir kendisi..

  23 temmuz 2020 01:44

  215. Hergün yıkamadan duramadığım duş aldıktan nerdeyse 4-5 saat sonra bile yağlanmaya başlayan saçlarım var maalesef. Ne denesem bir işe yaramadı çeşit çeşit fiyat fiyat şampuan denedim. Hiçbir faydası olmadı hiçbirinin. Bekletmen gerek diyenler oluyor hep, onu da denedim ama hiçbir işe yaramadı ve azalma da olmadı. Şuana kadar sadece roaccutane kullandığımda yağlanmayı azaltmıştı. Başka da bir şekilde hiçbir şey işe yaramadı

  22 temmuz 2020 22:53


  214. Bir de üstüne saçlarınız ince telli ve düzse hayatı cehenneme çeviren saç tipidir. Sabah yıkadığım saçlarım akşama kafama yapışır ve ağırlaşır aynı şekilde cildim de böyle öğleden sonra parıl parıl parlamaya başlar. Normalde her gün saçlarımı yıkarım bi kaç kere denedim saçımı alıştırmak için iki üç günde bir yıkamayı ama insan içine çıkamayacak duruma geldiğim için vazgeçtim. Yüzüm için otacının çam katranlı ve kükürtlü sabununu kullanıyodum yüzümdeki fazla yağı dengeliyo sivilceleri kurutuyodu sonra kutunun üzerindeki yağlı cilt ve saçlar ifadesini gördüm ve dedim ki neden olmasın. Saçımı ilk önce normal şampuanımla sonra bir kez de otacının sabunuyla yıkıyorum saçlarım gerçekten hacimli duruyo ve ikinci günü rahat çıkarmaya başladı. Saçlarımı ekstra sertleştirmedi zaten normalde de uçları için sıvı saç kremi kullanıyorum. Sabunun kokusu biraz kötü ama duştan çıktıktan sonra o kokuyu kesinlikle almıyosunuz. Gün sonunda yağdan kafanıza yapışan saçlarınız varsa gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

  5 haziran 2020 12:44

  213. bir dönem saçlarım öyle yağlanıyordu ki. 2 günde bir muhakkak yıkıyorum ancak ancak yağlanmadan dolayı her gün yıkasam yıkanır kıvama gelmişti. ne denesem fayda etmedi. süreklilik göstermediği ve adet dönemleri haricinde olduğu için de nedenini araştırdım onu da bulamadım. sonuç olarak en etkili çözümün denize gittiğimde deniz suyuyla kendi halinde kurutmak olduğunu gördüm. denize girip çıkıp katiyen durulama ya da kurulama yapmadığım saçlarımı kendi halinde öylece kuruttum. büyük ölçüde eski haline geri döndü. yağlı saçlar için kullanılan ürünlerin de yağlanmayı geciktirmekten çok anlık olarak tatmin sağladığını düşünüyorum. o temizlik hissiyatı uzun sürmüyor maalesef.

  5 haziran 2020 11:53

  212. Roaccutane kullanarak bir süreliğine kurtulduğum saç tipi ama ilacın etkisi geçtiği zaman yine başlayacak. Tam olarak bir çözüm olmasada 2 günde 1 pantene aqualight şampuan ile yıkayıp sadece uçlara krem sürüp baş aşağı durulayarak yağlanma hızını az da olsa azaltıyorum. En azından bu yöntemle 2 gün idare edebiliyorum.

  4 haziran 2020 22:12 4 haziran 2020 22:32

  211. En kötü hali ise saç diplerinin fazlaca yağlı olmasıyken saç uçlarının kupkuru olmasıdır... sık yıkarsın uçlar iyice kurur, az yıkarsın saç dibin leş gibi yağlı kalır. Birtakım ikilemler :')

  4 haziran 2020 20:50


  210. Normalde hergün yıkamak zorunda kaldığım saçlarımı karantina başladığımdan beri 4 gün arayla yıkıyorum. bende işe yaradı açıkçası. Eskiden sabah yıkardım akşam yağlanırdı (hatta hava sıcaksa birkaç saate) şimdi ikinci günün sonunda yağlanıyor ki benim için çok büyük bir şey.

  Haliyle kirli olduğu için banyoda biraz daha fazla dökülüyor ama her gün yıkadığım zaman toplamda daha çok dökülüyordu.

  26 nisan 2020 18:13

  209. Katı şampuanlar var ya hani şu hiç köpürmeyen, işte onlar saçımın yağlanma süresini uzatan tek şey oldu. Belki denemek isteyen olur. 

  26 nisan 2020 14:59

  208. ölüm gibi bir şey. Hiçbir şampuan tam anlamıyla işe yaramaz. Yağlı bırakayım dersin daha çok dökülür. Hele benim gibi az saçınız varsa yağ iyice basar ikinci gün iki tel saçınız kalmış gibi görünür. Bıktım 

  26 nisan 2020 14:48