yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. emre aşık'ın eşi olduğunu duyunca şaşırmadım. Barzo futbolcuların leydi eşleri olmuyor maalesef. Aynı ayarda basitlik abidesi kadınları buluyorlar. Bu durum niyeyse sadece türk futbolcular için geçerli sadece.

  29 mart 2017 03:45

  2. açıkçası ben kadını, her işi parayla halletmeye alışmış olma görgüsüzlüğü ve öfke kontrolü problemi haricinde haklı buldum.

  zamanında bir sokak kedisini bir veterinere götürmüştüm ve veteriner "müşterilerin kedilerinin hastalık kapma riski yüzünden" sokak hayvanlarını tedavi etmediğini söylemişti. yani evinin dekoruna uygun hayvanı satın alıp koluna takan vasıfsızlardan gelecek parayı riske atmak istemedi. o zaman benim de futbolcu karısı falan olmamama rağmen "parasıyla değil mi kardeşim? ne demek tedavi etmiyoruz?" demişliğim var. çok param olduğundan ya da her işi parayla hallettiğimden mi dedim sanki öyle? hayır. derdim hayvanın bir an önce tedavi olmasıydı. adam hala "biz etmiyoruz, şuradakine götürün" diyor.

  bu olayda da kadın "ben parasını verdim, siz de karşılığı olan hizmeti sağlayın, yani hayvanı tedavi edip bana teslim edin" demeye getiriyor. o kadar pislik insan (ve bunların arasında maalesef veterinerler de) var ki ben olsam ben de hayvanı satacaklarını düşünürdüm. tatile giderken bakımlarının sağlanması için hayvan pansiyonlarına bırakılan hayvanların kaybolduğu bahanesiyle satıldığı, kısır olmayan erkek hayvanların kendi damızlık dişi hayvanları için kullanıldığı, yukarıda bahsettiğim karakterde veterinerlerin olduğu ülkemizde devletin de hayvan konusundaki hizmetleri (!) belli. her ne kadar prosedür o şekilde işliyor olsa da hayvansever kişi maalesef devletten çok kendine güvenir hayvanın bakımını sağlama konusunda. barınakların, hayvan ambulanslarının vs durumunu bilmiyor muyuz? aşıya götürme bahanesiyle iğneyle yakalanıp yakılmaya götürülen köpekleri? devlet korumasına geçen kuyu'ya bir türlü sahip çıkamamalarını ve sağlığını koruyamamalarını? hayvana işkence edip öldürenin bilmem kaç yüz lira ödeyip kurtulduğu devletin orman bakanlığına mı güvenecek hayvansever, kendine mi? kadın da hayatı için endişe edip tedavi ettirmek için teslim ettiği hayvanın bundan sonraki bakımı için aynı şekilde endişe etmekte haklı. parasını geri isterken aslında veterinerin çıkarıp 3-5 bin lirayı önüne koymayacağını, paranın tatlı olduğunu düşüneceğinden hayvanı geri vereceğini düşünüyor. zaten kadının "ben hayvanlar için para harcıyorum, sizse onların üstünden para kazanıyorsunuz" sözünden konuyla ilgili esas kaygısı anlaşılıyor.

  haberdeki söz konusu hayvansever, herhangi bir vatandaş olsaydı söylediği bu sözler bu kadar tepki toplamazdı; ancak maddi durumu iyi ve kendisi de tanıdık biri olunca haberdeki kişinin maddi olanaklarını "yanlış kullanmaya çalışma biçimi" haber değeri olarak hayvanseverliğinin önüne geçiyor.

  olay sonrası açıklamaların olduğu haberlerden okuyarak öğrendiğim kadarıyla kadın, yakın çevresinde de hayvansever olarak biliniyormuş ve sık sık çeşitli hayvanların tedavisini üstleniyormuş. ha, ileride bu kadının elinde hayvan dükkanından satın alınmış ve doğurtulup duran bir fino köpeği görürüm, o zaman kendisi hakkında söylediklerimi geri alırım ama şu durumda kendisi hakkındaki düşüncelerim budur. varsın parasını "manzarasına ortak olan komşuya 3 milyon dolar verip yollamaya" değil hayvanlara harcasın da bırakalım "görgüsüzlük" yapsın.

  29 mart 2017 05:57

  3. Sonuna kadar haklı kadındır bence. en iyisi yapmış rezalet çıkararak. kendisine yapılan hayvanı bize satın teklifininde doğru olduğunu düşünüyorum.

  Ben iyi niyetini, en başta veterinere gitmesinden anlıyorum. Hayvan hakkında biraz bilgili, biraz tecrubeli olsaydı zaten veterinere götürmezdi ya da özel veterineri olurdu. egzotik hayvan forumlarına biraz göz atarak bunu anlayabilirsiniz.

  O bakanlık doğru düzgün işini yapıyor olsa zaten kanun bu şekilde olmaz. Egzotik hayvanlarla ilgili yasaklar getirip sonra da bulup, el koydukları hayvanları, ilgilenemedikleri ilgilenmeyi bilmedikleri için ölüme terk ediyorlar. Kaçakçılığını da engelleyemiyorlar. Bu tarz özel hayvanları çok severek, özenerek düzgün bakan meraklı insanlar var, beğenirsiniz beğenmezsiniz ama yasakla bu insanları durduramadığımız açık. Kanunu düzenleyin o da yok.

  Evet tavrı tarzı çok itici keşke darpa girmeden o veteiner kliniğini afişe etseydi,

  Bu olaydan sonra en çok üzüldüğüm o baykuş gerçekten, hayvanın yakın zamanda düzgün bakılamadığı için öleceğini düşünüyorum açıkçası.

  29 mart 2017 15:40