sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (161)
 • medya (16)

161. bir etkinlikte dinleme şansı bulduğum prof. dr. nükhet vardar'la bir akrabalığının olup olmadığını merak ettiğim tatlı youtuber.

hayır, soyadı benzeriği bile aklıma yağmur'u getirmemişken nükhet hoca'yı gördükten sonra içimden 'oha yağmur' dememe sebep olmuş yüz benzerliği aklıma bunu getiren.(gizlinot: 0_o)

dün 11:41 dün 11:42

160. ilk gördüğümde "edward cullen!" Diye haykırdığım youtuber.

19 kasım 23:20

159. sevdiğim bir youtuber.

takipçilerine karşı tatlı ve ilgili. mesela bi videosunun yorumlarında dikkatimi şu çekti: biri sivilce önleyici krem/serum sormuş, yağmur da "araştıralım canım" diye cevap vermiş. çok kibar bir cevap.

yorumlarına ve objektifliğine de güveniyorum açıkçası. hiçbir youtuber gibi yağmur'un da sıkı takipçisi değilim ama bi şeye ihtiyacım olduğunda kanalına girip bakıyorum.

sevgilisiyle de tatlı bi çift olduklarını düşünüyorum.

ekleme: her videosunun altına o videodaki ojesine, tokalarına kadar yazıyor. sonra bütün yutupçular gibi 2 kişinin sorduğu oje için "geçen videoda çok sorulan ojem" demiyor :D

18 kasım 13:14 18 kasım 13:18


158. Tarzını çok güzel buluyorum burundan konuşması dikkatimi çekmedi. Sonradan  değişmesini istemediğim Youtuber. 

13 kasım 14:10

157. hem yazılım mühendisi hem youtuber.aslında ürün önerilerine güveniyorum.videolarında övdüğü bir kaç ürünü aldım.bir sorun yaşamadım. kendisinin bana göre eksi yönü sanırım mimikleri.bazen konuşması ve göz yuvarlaması rahatsız etmiyor değil.ama o da onun kendine özgü tavırları.sunduğu içeriklerden memnunum.

12 kasım 22:47 12 kasım 22:56

156. Akşam akşam neden bu kadının tezi söz konusu oldu anlamadım, soru cevapta story attı denmiş takip etmiyordum merak ettim girdim baktım, kendisi de haklı olarak storyden yardırıyor.

Mba müfredatı işletme bölümü kadar konuların detaylarına girmiyorsa da, işletme yüksek lisansı olarak kabul edilir. Bunu net söylüyorum çünkü birkaç hafta önce bölüm başkanının odasındayken böyle bir muhabbet oldu, ve eğitim türü olarak lisansüstü programlar içerisinde başvuru aldığını söyledi.

Mba zaten program gereği kendini geliştirmek isteyen fakat çalışan çalıştığı için zaman bulamayan, zaman bulamadığı için akşam derslerine devam eden, dolayısıyla akşam dersleri için ekstra “para vermeyi” göze alan insanların tercih ettiği bir yol. Kaldı ki mühendislerin geneli bu iş yürütme masterini gerekli görür ve katılır. Kendini geliştirmeye çalışmanın da neresi kötü onu da anlamadım. İkinci öğretimlere de o da üniversite okumak mı yeaa parasını veren okuyor diyelim o zaman. Bu mantıkla olmaz.

Kadın zaten mühendis üstüne getirmiş mba tezini paylaşıyor, isteyen bakabilir yollayabilirim diyor. kusura bakmayın da bugün baya işletme yüksek lisansı yapanlar bile yök teze yüklenecek tezine erişim kısıntısı getiriyor bu açık arayan güruha ya da kişiye her neyse tezini attığına göre kendine de tezine de güveniyor demektir.

Oturduğu yerden başka birinin emeğini eğitimini eleştirmek açık aramak da nasıl bir kafa buna zaman bulan kişi heralde hiçbir şey yapmamış/ yapamamış olmanın hazımsızlığıyla yapmış. Yapmayın annem, çalışın sizin de olur. 

Yağmur fanı değilim ama Bu nasıl bir çekememezlik gerçekten anlamıyorum.

12 kasım 19:52

155. gerçekten abartmayın gençler, tezin başlığı lüks markalar ve sosyal medya gibi bir şey. bu sizin kulağınıza yüksek çaplı bir araştırma projesi gibi mi geliyor?

yapmışsa yüksek lisans-doktorasını kendine yapmış, ne güzel. kadına nobel ödüllü gibi davranmayı bırakın kendi de dediği gibi.

12 kasım 19:28


154. seçimlerini seviyorum, ürünler hakkında dürüst yorumlar yapıyor bence.hem pahalı hem ucuz ürünlere yer vermesi çok güzel çünkü güzel uygun fiyatlı ürünlere hepimiz bayılıyoruz bence.ayrıca tarzını seviyorum, giyim tarzı, rengarenk makyaj yapıyor olması çok güzel, ben de öyleyim belki de ondan dolayı seviyorum...makyajda müthiş yeteneği yok, benim de yok, sanırım o yüzden bazen ''kendiniz gibi'' birilerini arıyorsunuz izlemek için, ben şahsen çok fazla makyaj videosu izleyemiyorum bir kaç yıldır ama yağmur'u bir arkadaş gibi izleyebiliyorum. ve evet bazen cümleleri çok yuvarlıyor ama o da sanırım fazlaca kibar olmasından, fazla olunca garip geliyor işte bize:) hakkında yazılan önceki girdileri de okudum, değiştiğini, değişmiş olduğuna inanmak istiyor öylelikle takip ediyorum ama önceden dediğim gibi ben bazı izleyiciler gibi, sadece videolarını izleyip birisini tanımadan o kişiden nefret edemiyorum çünkü ben izin verdiğim kadar hayatımdalar, istemezsem yoklar...eksileyicilerle dolar şimdi burası ama hiç sorun değil, sonuçta bu da benim düşüncem:)

10 kasım 19:31

153. Başıma bir şey gelmeyecekse gayet sıradan, hatta sıradan altı bir insan olduğunu düşünüyorum. Neden bu kadına her şeyi biliyormuş gibi yaklaşılıyor ya da feminizm önderi olarak bakılıyor anlamış değilim. Bakın kadının kendisine bir lafım yok, bunu yapan onun kitlesi. Yoksa kadın normal video çekiyor, altına bir grup doluşup "ayy gördüğüm en kültürlü en güçlü en zeki ve güzel kadınsınnn" yazıp gidiyor. Kadın sadece mühendis, kendi hastalığı (pcos) hakkında bir şeyler okumuş, bir de yabancıların süslüsözlük tarzı sitelerini takip edip ve youtube kanallarını izleyip ürünler hakkında bilgi sahibi olmuş (enes batur yerine beautyblogger takip etmiş yani). Neredeyse 30 olmuş birinin şu kadarcık bilgisine ağzınız açık bakıyorsanız bir problem var arkadaşlar. Belki başka konularda çok mükemmel şeyler biliyordur ama görünen kısmı bu ve insanlar buna hayranlar şu an. Birçok kişi bu durumda olduğu için linç yemem gayet olası ama güçlü kültürlü olmak böyle bir şey değil tam olarak, bilin istedim.

Edit: benzer şeyi başak kablan için yapmışlardı, hadi o en azından iki üç bir şey okuyordu. O da kuku temizliği ile ilgili video çekince altına "eğğn güçlüsün mükemmel bilgiler vağy" tadında yorumlar gelmişti gerçi. Şu an anladım ki sıkıntı bizde. Kukumuzu bile youtuber anlatmadan anlamayan bizlerde.

edit 2: yahu başka bir başlıkta bu entryme gönderme yapılarak kıskançlığımdan bahsedilmiş. yağmur 'yürüyen akademik kariyer' imiş, ben de tırnaklarımı kemirerek onu izliyormuşum. Arkadaşlar samimi soruyorum deli misiniz? Yüksek öğretim almayan ya da alamayacak olan kaldı mı (maddi imkansızlıklardan bahsetmiyorum.)? Hayır, benim canım anam bile doğuda aşiretin ortasında okuyup doçent olmuşken yağmur'un neyini kıskanayım? İçin rahat etsin diye söylüyorum ben de okuyorum üç beş bir şey ayıptır söylemesi. Yürüyen akademik kariyer değilim ama maalesef, oturuyorum. Bahsettiğim kitle işte tam olarak bu ya, yürüyen akademik kariyer feminizm lideri ezilen halkların sesi geleceğin ümidi yağmur vardar han hazretleriiii.

10 kasım 16:26 11 kasım 17:56

152. Yağmur’la alakalı tek sinirimi bozan şey kelimeleri fazla yuvarlayarak konuşması. Onun dışında ürün yorumlarını, verdiği önerileri seviyorum. 

10 kasım 08:58