yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (94)
  • medya (0)

  94. Üniversitede 5. yılım bitti ama geçen üni sınavlarının olduğu gün taksiye binmiştim ve şoför dedi ki sınav yerine mi?

  Dişçiye gidiyorum ağzım uyuşurken doktorun asistanı benle sohbet ediyor ve diyor ki canım lise 2 misin yoksa 1 mi?(gizlinot: Bu dişçi asistanlarında bir gariplik var ama. Hepsi beni liseye yeni geçtim sanıyor nedense.)

  Okulum değişti geçen yıl ve rütbe olarak üstlerim sürekli 1. Sınıf sanıp durdu. Sınıfımı duyunca da bir şok geçiriyorlardı.

  Kendi okulum ve hastanemiz dışında tanıştığım tüm doktorlar yaşımı ve sınıfımı duyunca ufak bir şok geçiriyor.

  Hastane de çevirip bölüm soruyorlar hemşire hanım diye. Hemşire değilim deyince yaştan dolayı öyle sandım kusura bakmayın diyorlar.

  Hala yaşımı duyunca şaşıran uzak akrabalar var. Benden 1 yaş küçük olan kardeşimden, 3 4 yaş küçük olduğumu düşünmeleri de cabası.

  Dolmuşa binince 2.25 alanlar var birde. Bu en komiği ashfjfkld.

  Ben memnun değilim bunlar beni mutsuz ediyor. Küçük sanılmak gördüğüm saygıyı azaltıyor çünkü. Boyum falan da kısa değil ve orta kilodayım. Yine de ha bu daha çocuk diye düşünüyorlar tanımadan. Küçük gösterdiğimi falan da düşünmüyorum üstelik. Ama yeni nesil hızlı büyüdü diye onlardan sanılıyorum sanırım kuşak ayrımı yapılamadığı için.

  15 temmuz 14:39

  93. Liseli gibi görünüyorsun diyenlere tamam da dün bir amca bildiğin küçük kız ortaokula mı gidiyorsun diyince küçük çaplı şok yaşatmıştır.

  Yaşlanınca büyük fayda sağlayacak orası kesin de insan da biraz yaşı gibi görünmek istemiyor değil.

  14 temmuz 15:43

  92. önlisans mezunu olduğum halde liseli gibi gösteriyorsun denilen benim yaşadığım durum. boyum minyon ama benim boyumda benden büyük gösteren yaşıtlarım var. bunun avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğuna karar veremedim

  14 temmuz 15:37

  91. saçma bi şekilde mutlu etse de bi iki tanıdığım bununla o kadar övünüyor ki artık gıcık oluyorum. Her konuşmamızda konuyu buna getiren insanlar var. Hadi birini biliyorum yaş kompleksi var ve cidden yaşını göstermiyor da diğeri hem 22 yaşında hem de küçük göstermiyor aksine 25+ gözüküyor. Bi başarı bi üstünlük gibi düşünenlerden yıldım. 

  13 temmuz 21:33

  90. saçma bi şekilde mutlu etse de bi iki tanıdığım bununla o kadar övünüyor ki artık gıcık oluyorum. Her konuşmamızda konuyu buna getiren insanlar var. Hadi birini biliyorum yaş kompleksi var ve cidden yaşını göstermiyor da diğeri hem 22 yaşında hem de küçük göstermiyor aksine 25+ gözüküyor. Bi başarı bi üstünlük gibi düşünenlerden yıldım. 

  13 temmuz 21:24

  89. saçma bi şekilde mutlu etse de bi iki tanıdığım bununla o kadar övünüyor ki artık gıcık oluyorum. Her konuşmamızda konuyu buna getiren insanlar var. Hadi birini biliyorum yaş kompleksi var ve cidden yaşını göstermiyor da diğeri hem 22 yaşında hem de küçük göstermiyor aksine 25+ gözüküyor. Bi başarı bi üstünlük gibi düşünenlerden yıldım. 

  13 temmuz 21:24

  88. saçma bi şekilde mutlu etse de bi iki tanıdığım bununla o kadar övünüyor ki artık gıcık oluyorum. Her konuşmamızda konuyu buna getiren insanlar var. Hadi birini biliyorum yaş kompleksi var ve cidden yaşını göstermiyor da diğeri hem 22 yaşında hem de küçük göstermiyor aksine 25+ gözüküyor. Bi başarı bi üstünlük gibi düşünenlerden yıldım. 

  13 temmuz 21:24

  87. Özellikle sizden küçük biri tarafından söylendiğinde, genellikle kişinin yaşınıza yönelik algısına dayanan bir durumdur. Küçük gösterdiğinizi düşünen insan sizden gençse örneğin 20'li yaşlarında, ve siz de 30'lu 40'lı yaşlarınızdaysanız, küçük gösterdiğinizi söylemesi, 30'lu 40'lı hatta 50'li ve devamı yaşlara yönelik sahip olduğu algıdan kaynaklanıyor olabilir. Maalesef toplumumuzda özellikle kadınlar için bu yaşlardaki insanların hayatı sona ermiş gibi bir algı olduğundan, bu tür tepkilerle sık sık karşılaşılması mümkün. Nedense insanlar (özellikle gençler); örneğin 40'lı yaşlardaki bir kadının hareketli olamayacağını, tüm yüzünün kırışıklıklarla kaplanmış olacağını evde ölümü beklemesi gerektiğini vb. düşünüyorlar. Oysa bu yaşlar sanıldığı gibi korkunç ve 'yaşlı' kabul edilebilecek yaşlar değil normalde. Hatta tam tersine kişinin kendini iyi tanıdığı, neyin yakıştığını neyin yakışmadığını bildiği üstelik de öyle düşünüldüğü gibi gerçekten 'yaşlı' da olmadığı için oldukça güzel ve dikkat çekici görülebilecek yaşlar bu yaşlar. Sonuç olarak bazen küçük gösterdiği düşünülen kişiler aslında tam da yaşını gösteriyor olabilir; çünkü yaşı algılandığının aksine hiç de bir ayağı çukurda olması gereken bir yaş değildir.  

  13 temmuz 20:27

  86. Sanırım makyaj yapmadığım için yaşıtlarımın yanında küçük görünüyorum biraz.

  Kendi aile hekimimizin yerine bakan bir doktor, yerine baktığı kişinin eski hastası olduğumu ve kaydımın kyk yurdu tarafından okuduğum şehre alındığını belirttikten sonra kendisinin muayene edip edemeyeceğini sorduğumda, velini al gel kaydını yapalım anca öyle olur demişti.(gizlinot: kaydımı taşımadan da mümkün aslında, eski kaydım olduğu için sistemde direkt çıkıyorum ve misafir hasta olarak bakabiliyor)

  Birde diş hekimi kanal tedavisi yaparken ilaç vermek için yaşımı sormuştu, ben ağzımın içindeki alet edevat yüzünden konuşamayınca da 16 mı diye sormuştu, ellerimle 21 yapınca da küçük göstermenin güzelliklerini anlatmaya başlamıştı.

  Tabii birde büyüdükçe herkes tarafından kardeşimin kardeşi sanılmam var, buna asla anlam veremiyorum

  13 temmuz 18:48

  85. burada yaşımdan küçük görünüyorum yazanlar ik'daki pelin, sekreter melis, ne bileyim öğretmen ayşe, eczacı fatma falan nicki minaj, madonna karşılaştırmasını oldukça abes buluyorum. madonna'nın 25 yaşındaki hayatını yaşayan var mı aramızda ya da ajda'nın. saydıklarınız extraordinary denen kişilikler burada bahsettiğim türkiye'deki 4 kadından 5'inin kendini yaşından küçük gösteriyor sanıyor olması ama gerçekler öyle değil maalesef. ha böyle düşünmek psikolojik olarak iyi geliyorsa lafım yok tabi, sadece biraz komik görünüyorsunuz etraftan bakılınca.

  13 temmuz 18:07