sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (33)
 • medya (0)

33. Daha önce flört ettiğim 3-4 farklı milliyetten erkek tanıdım.(Her şeyden önce daha önce Türk kızı tanımamışlarsa ve seküler bir ailede yetişmişseniz sizi görünce şok olabiliyorlar).Şunu söyleyebilirim ki belki çok gelişmişlikten belki gelişmişliğin verdiği bağımsızlıktan İskandinav erkekleri kadınlara krşı çok kibar ve eğitimli oldukları halde doyuma ulaşmış ve çabuk sıkılan tipler olabiliyorlar.Abdli flörtlerimde ise empati yoksunluğunu çok gördüm mesela.Örneğin sizi birgün çirkin buldular mı bunu çok net belli edebiliyorlar.Ya da yanınızda o an olmak istemiyorlarsa bunu söyleyebiliyorlar.Hepsinde (Avrupa ve abdliler için konuşuyorum)Türk erkeklerinden farklı olarak şunu farkettim ki iletişim kurmak daha kolay,kafaları daha rahat ay pot mu kırdım diye kıvranmıyorsunuz.Ancak ırktan bağımsız söylüyorum ki yabancı biriyle birlikte olmak insana çok şey katıyor.İlişki daha keyifli bir hal alıyor.Daha anlayışlı yapıyor sizi.

4 mayıs 22:55

32. alttaki girdiye katılıyorum yabancısının da çomarı var yani hemen atlamamak gerek.

ben bir çoğunun türk erkeğinden medeni ve temiz olmasını seviyorum açıkçası

4 mayıs 22:34

31. Türk arkadaşımın alman kocası arkadaşıma kırmızı ruj sürmeyi yasaklamıştı ve kıza şiddet uyguluyordu. O yüzden hepsini bir sanmayın bence de. Genel olarak baktığınızda evet daha eşitlikçiler ancak tüm dünya ülkelerinin az ya da çok ataerkil kültüre sahip olduklarını ve böyle erkekler barındırdığını göz ardı etmeyin lütfen. Yabancı erkeklere sırf akıllardaki iyi imaj yüzünden hemen güvenmeyin.

Edit: eksileyenler yabancı erkekleri kanatsız birer melek zannediyorlar sanırım. Türk erkekleri dışındaki başka milletlerdeki erkekler kadınları küçük görmezler, şiddet uygulamazlar, tecavüz etmezler mi sanıyorsunuz?

4 mayıs 20:14 9 mayıs 09:36

30. Yabancı da (franzız italyan ve makedon) türk de sevgililerim oldu. Insan kendi dengini buluyor bence nerede olursa olsun. Tabii ki kültür kodları yerleşmiş derinlerimize. Kültürel farklar hem bazı anlaşmazlıklara hem de eğlenceli öğretici bir sürece zemin hazırlıyor. Kültür farkı bir türkle de yaşanabilir farklı yetiştirme tarzlarından gelmişsinizdir mesela..

Yabancı erkeklerle ilişkiyi sizin de onların ülkesinde yaşadığınızda daha rahat sürdürebiliyorsunuz. Benim gözlemlerim bu yönde oldu en azından. Fransız erkek arkadaşımla istanbul'da yaşıyorduk bir dönem ve herşey kabus gibiydi.

4 mayıs 19:49 4 mayıs 19:50

29. bir yabancıyla üç beş ay ilişki yaşayıp, tüm yabancı erkekleri modern sananları, türk erkeğini çöpe atanları ben var anlamamak. bu kulaklar neler duydu almanından, fransızından, italyanından. çok tanımadan seetmeyin siz onların modernliğine.

4 mayıs 19:43

28. hayatımın en güzel en huzurlu ilişkisini bir fransızla yaşadım.diyeceğim o ki türk kadını bu ülkede harcanıyor malesef.türk erkeğinin egosu ,bozuk psikolojisi ve bitmek bilmeyen sanki ilkel çağda avlanıyorcasına her gördüğünün peşinden koşması yıldırıyor bir yaştan sonra.kadını bir birey olarakta görmemesi sexist söylemleri ve yaklaşımıda cabası.

4 mayıs 18:50

27. İnsanları genellemeyi sevmiyorum, elimden geldiği kadar uzak duruyorum bundan, zaten sadece bir yabancı erkek arkadaşım oldu. Türk erkekleriyle kıyaslamak gibi bir amacım da yok ama genel hatlarıyla türk erkeği bana hiçbir açıdan hitap etmiyor. Sözlükte girdileri okumadım ama genel olarak yabancı erkeklere ‘çok rahat’ bakış açısı var. Ben buna kesinlikle katılmıyorum her insanın karakteri farklı evet karakteri şekillendiren en önemli faktör aile ve çevre özellikle coğrafya fakat herkes birbirinden farklı. Kendisi her konuda sohbet edebileceğim bir bilgi birikimine sahipti, kibar, beyefendi ve aynı hayat görüşünü paylaştığım biriydi. Fikirlerime sonuna kadar saygı duyup beni destekliyordu. Bence bir insanın duruşu kavgada kalitesini bozmamasından anlaşılır o da kesinlikle öyleydi. Özetle kendisiyle iyi ki tanışmışım

Edit: devamını tamamlamadan yayınlamışım, anlaşamadığımız tek bir nokta oldu bunda da devam etmeyi gerekli bulmadım ve bitirdik. Fakat bana çok şey kattığına inanıyorum, erkeklerin kibar ve dürüst olabileceğine kendisiyle inandım resmen. Buradan kimseye mutlaka hayatınıza yabancı bir erkek girsin diyemem erkekleri de böyle sınıflandırmak istemem fakat geçmişe dönüp hatırladığımda sinirlendiğim, üzüldüğüm hiçbir anım yok.

Not: kendisiyle aynı evde yaşamadım fakat anlattıklarından öğrendiğim kadarıyla kız kardeşiyle yaşıyordu ve ev temizliği yapmaktan asla ve asla gocunmuyordu. Sanırım beni en şaşırtan yanı bu olmuştu, normalde bizim alıştığımız türk erkekleri evde bir kadın varsa temizliğe karışmayı pek istemiyorlar benim gözlemlediğim bu da ataerkil toplumdan kaynaklanıyor maalesef. Fakat bu durum beni inanılmaz etkilemiş ve kalbimden vurmuştu resmen. 

20 nisan 23:43 20 nisan 23:51

26. yine birilerinin keyfi birilerini germiş anlaşılan.

benim de bir belçika bir romanya vatandaşıyla olmak üzere 2 kez deneyimlediğim ilişki türüdür. ikisi de birbirlerinden oldukça farklı ilişkilerdi, tabi doğu-batı avrupa arasında tonlarca fark var ve sonuçta bahsettiğimiz 2 farklı insan. evet, ortak konuşabildiğiniz yabancı dilde ikinizin de belirli bir seviyenin üstünde olması elzem. öbür türlü ne doğru düzgün espri yapabilirsin ne kendi hislerini düşüncelerini olması gerektiği gibi ifade edebilirsin. hayat da öyle geçmez zaten.

yalnız bunun dışında bana göre herhangi bir türkle ilişki yaşamaktan farkı yok. sayacaktım başta "işte anlayışlı olmak lazım çünkü zaman farkı var, hayat anlayışı farkı var, maddi durum farkı var bik bik" e türkiye'de yok mu bu? herkes aynı değerlere göre mi yetişiyor, aynı kültürel-ekonomik-sosyal-psikolojik seviyede mi? aksine baya hepimiz birbirimizden farklıyız, ama az ama çok. saygılı olmak, anlayışlı olmak, seninkinden farklı düşüncelere ya da değer yargılarına açık fikirlilikle yaklaşmak sadece yabancı biriyle ilişki yaşayanların yapması gereken şeyler değil bence. ha yok açık fikirli yaklaşamam ben diyen de kendi değerlerine en yakın bulduğu insanı seçiyor, herkes bir şekilde benliğine uygun olanı buluyor sonuçta.

bu naçizane fikirlerimden bağımsız; o belçikalıyı baya sevmiştim ben, o da beni baya sevmişti. sonra ayrılıklar, aldatılmalar aman efenim küçük tat kaçmaları yaşandı ama geçirdiğimiz vakit gerçekten çok güzeldi. birlikte yaşadığımız ilk zamanlarda hep benim türkçe mesajlaşmalarımı okurdu kendisi, bir gün geldi şey dedi ya bu "amk" ne demek ki sürekli kullanıyorsun. dedim ben bu konu üzerine 2 saat konuşabilirim derin bir mevzu. konuştuk tabi anlattım, o da başladı amk kullanmaya beni güldürmek için. güldüm de uzunca zaman. o başka birinin olana kadar güldüm buna, sonrasında hiç gülmedim. şimdi elimde bir defter kaldı o zamanlardan, ben türkiye'ye dönerken yazıp vermişti. "sana hoşçakal değil görüşmek üzere diyorum çünkü bu bir veda değil" demişti, altına da dev puntoyla eklemişti: "seni seviyorum amk". (gizlinot: mahkemeye versem seni asarlar)

12 nisan 12:07 12 nisan 12:11

25. Geldi yine üstteki trolletin.

12 nisan 00:30

24. Giriş Notu: Süslü sözlükteki yazan bayanların genel zihniyetini bilmekle beraber buranın topluma açık bir site olduğunu göz önünde bulundurarak bu girdi "müslüman" olan hanfendilere hitaben yazılmıştır.

Dini İslam olan ve müslümanlığı yaşamak isteyen hanfendilerin müslüman olmayan erkeklerle evlenmesi "haram" kabul edilmiştir.

(link: https://sorularlaislamiyet.com/musluman-bir-kadinin-ehl-i-kitap-hristiyan-yahudi-olan-bir-erkekle-evlenmesini-yasaklayan-hangi Kaynak)

11 nisan 22:43