sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (24)
 • medya (0)

24. Benim için her zaman ayrı bir yeri olan dizi. insana özlediği aile bağlarını,samimiyeti,sevdiğin şeyler için mücadele etme hissini derinden veren dizi

15 mart 17:51

23. akademi türkiye yarışmasından beri özgür çevik hayranı olduğum için zamanında kaçırmadan izlemiştim tüm diziyi. nikomuuu" bir de nedense hep gaziantepli biriyle evlenecekmişim gibi gelirdi bana hep bu dizinin yan etkisi olarak başlamıştı, aile o kadar sevimliydi ki. ama tabii ki öyle olmadı, kınadığımı yaşadım ahahahs. akşam eve gideyim de youtubedan tekrar izleyeyim entryleri görünce özlediğimi fark ettim

15 mart 10:37

22. Ben de şans eseri keşfetme düştü başladım. Nehir Erdoğan tam bir bebekmiş ne kadar güzel, naif. Çok da kaliteli güzel espriler var samimi bir dizi herkesin ailesinden kendinden bir şeyler bulup güleceği bir dizi kesinlikle.

14 mart 15:55

21. Youtubeda önerilenlerde görüp başladım ben de. Şu an 38. Bölüme geçtim. Bu eski türk dizileri bağımlılık yapıyor, bir de eski güzel günleri hatırlatıyor.

13 mart 20:17

20. Cidden bu dizi bana mutluluğu çağrıştırıyor.Geçen yaz 1.bölümden başlayayım dedim,izlerken içim bir tuhaf oldu.Meğer Eskiler ne güzelmiş.Geçenlerde yeniden başladım youtubeye yüklenince.Ama bence nazlı ve niko evlendikten sonra bir tadı kalmadı.

Ayrıca Kahraman ustayı kızdırdıklarında çalan zurna sesine bir tek ben mi bayılıyorum djdjd

Tanım:Antepli olduğumdan ekstra sevdiğim ve şivelerine aşina olduğum aile dizisidir.

13 mart 19:55

19. En sevdiğim, tekrar izledikçe senaristine hayran olduğum türk dizisi. Feride ve kahraman'ın aşırı gerçekçi kavgaları, çocukların bütün kötü şeyleri önce annelerine söylemeleri ve annenin olabilecek en yumuşak şekilde o şeyleri babaya iletmesi, nazire ve ruşen'in devamlı nazlı ve niko'nun gölgesinde kalması, ruşen ne yaparsa yapsın kahraman tarafından devamlı hor görülürken niko'nun el üzerinde tutulması, nazlı'nın başrol olmasına rağmen aslında o kadar da sevimli ve akıllı bir insan olmaması, saçma sapan hatalar yapması, gıcıklığı...

çocukken nazlı ve niko'ya bayılırdım, gerçek hayatta da beraber olsunlar isterdim. Ancak yetişkinken izlediğimde favorim kesinlikle nazire&ruşen çifti oldu. Nazire nazlı'ya göre daha bakımsız, silik(?) ve eğitimsizken aslında nazlı'ya göre çok daha akıllı, sağduyulu, espritüel ve çılgın biri. Silikten ziyade bastırılmış bir karakteri var ancak asla göz ardı edilemez bir karakter. Eğer bir de nazlı gibi ilgi ve eğitim görme imkanı olsaydı onu çoktan solda sıfır bırakacağına eminim. Ruşen üçüz kızlardan sonra erkek bebek için tekrar doğurmasını istediğinde "sırf senin erkek bebek beklentin için ben her sene kedi gibi doğuracak değilim" diyen bir kadın aynı zamanda. Üstelik Kardeşi refah ve zenginlik içinde yüzerken bir gıdım bile kıskanmayacak kadar da sevgi dolu ve iyi kalpli. Ancak Annesi ve babası açık açık diğer kızını, damadını ve torununu(gizlinot: Torun erkek diye özellikle) daha çok severken tüm bunları sineye çekmesi beni çok üzüyor. -Mesela nazlı ege'yi doğurduğunda babası davul zurna çaldırmışken nazire üç kız bebeği birden doğurduğunda bunu yapmamıştı- Istiyorum ki nazire annesine babasına içindekileri dökebilsin, ayrımcılıklarını yüzlerine vurabilsin... 50. Bölüme yaklaştım şimdilik, umarım ileriki bölümlerde hak ettiğini alıyordur nazire ve ruşen ikilisi.(gizlinot: <3)

Bunlar dışında hiçbir yan karakter boş değil, hepsinin bir hikayesi var ve hepsi o kadar gerçek ki. Iyiki var.(gizlinot: Diğer karakterleri ve ayrıntıları da uzun uzun anlatmak isterdim ama)(gizlinot: Entry çok uzardı)

11 mart 22:43 12 mart 03:17

18. Buradaki sorudan sonra açtım, izliyorum.

Niko tanışmaya geliyor, kahraman babasına "aileyi araştıracağız, neymiş ne değilmiş iyice bakacağız. 'Ben bu kızı sokakta bulmadım.' " diyor. Yemin ederim o son cumlede içimden bir şeyler koptu, babam için bu kadar değerli olmayı, ilk düşündüğü olmayı o kadar çok isterdim ki... onun işi varsa yoksa borç yapıp onu borçla kapatıp sonra borç ödediği için dertlenmek. Biz de sözde evladız işte... hayatım boyunca buradaki tipte bir babaya sahip olmuş olmayı dileyeceğim sanırım.

Not: şu diziden de üzülecek bir şey buldun ya, senin bilinçaltına ... betty.

1 mart 02:37 1 mart 02:38

17. benim gaziantep şahinbeyli olmam erkek arkadaşımın atinalı olmasıyla büyük bir tesadüfle benzerini yaşadığım dizi . küçükken de babam çok severek izlerdi gaziantep'in kültürünü ve yemeklerini gösterdiği için . şimdi diyor ki çok beğenmişim ki seni de yunan damat niko gibi birine vereceğiz diyor sevgilimin adını hatırlayamadığı zaman niko napıyor diyor :)

ailelerden de karışanlar oluyor tabi ki hatta yabancı damat'taki sünnet muhabbetinin çok benzeri yaşandı .

çok güzel diziydi , ailelerimiz tanışırsa baklava yoğurt cacık kimin diye tartışırlar bol bol.

29 ekim 2018 14:01

16. an itibariyle izliyorum kanal d'de.

gelmiş geçmiş en tatlı dizilerden biriydi. nazire ve ruşen gibi bir ikili yok.

27 temmuz 2018 09:01

15. Az önce izledim. Kanal d'de sabahları oluyor sanırım. Sıcak ve samimi bir diziymiş. Ben çok ufaktım yayınlanırken. Evde izlendiğini hayal meyal hatırlıyorum.

29 haziran 2018 10:28