girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (69)
  • medya (1)

69. en çok istediğim olay. ama aynı şehirler içinde oturupta farklı ev istemem tabi.ailemle ayrı şehirlerde otursak yanıma kimseyi almadan yaşamak isterim. kendi kafamı dinleyerek, istediğim saatte istediğimi yapmak. miis. tek başına yaşayanlara çok özeniyorum.

19 nisan 09:44

68. kendimi bildim bileli en çok istediğim şey.

tek başıma yaşamak. kedimle beraber.

ne kadar mükemmel olacağını tahmin bile edemiyorum. çok değil bundan 2-3 sene sonra bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. annemle yaşıyorum normalde, aslında yalnız yaşamaktan pek farkı olmasa da yine de kendime ait bir ev düşüncesi beni o kadar rahatlatıyor ki. çevremdeki herkes düşündüğün gibi olmuyor, çok sıkılıyorsun vs vs dese de vazgeçmeyi düşünmüyorum.

19 nisan 09:13 12 mayıs 09:54

67. 2 sene kadar kendi evimde yaşadım. kedi ve köpeğimde benimleydi. her şey gerçekten beklediğimden güzeldi. hiç korkmadım. en başta zorlandım. yani ev gerçekten kendi kendine kirlenebiliyormuş mesela, mesela gerçekten ayakkabıları kaldırmak zor olabiliyormuş, ütü masasının kalitesi gerçekten hayat standardınızı etkileyebiliyormuş falan. hani ufacık şeyler çok büyüyebiliyormuş. bunlar bana hep pff aman ne olacak ki' gibi geliyordu. mesela annem hep evden çıkmadan evi temizler toplar öyle çıkardı bende çok kızardım. en son sabah 6 da kalkıp evi temizlemeye başladım. çünkü ofisten tertemiz eve gelmek çok güzel! eğer bunları bir dönem yaşamasaydım evlendiğim zaman çok sıkıntı çekerdim. bundan adım kadar eminim. bu yüzden iyiki yaşamışım.

16 nisan 14:23


66. evlenene kadar benim için dünyadaki en güzel şeydi. 10 yıl yurtlarda yaşarken bir koltuğum bir de kitaplığım olsa yeter diye sayıkladım uzun süre. sonra o evde istediğim gibi gezmek oturmak, şarkı söylemek, okumak, yemek yapmak filan çok iyi hissettiriyordu bana. ilk bir kaç gün hariç hiç korkmadım da.

şimdi de eşimsiz yaşamayı düşünemiyorum. onunlayken evde yalnız yaşıyor gibiyim. nasıl anlatılır bilmiyorum ama bana çok benzediği için herhealde, onunla bir şey paylaşırken kendi kendime konuşur gibiyim, hiç rahatsız olmuyorum ne ondan ne de kendimden.

yani her ikisi de harika!

aileyle yaşama kısmını çok hatırlamıyorum ne yazık ki. lisede üniversitede hep yatılı okudum, sonra da çalışmaya başladım.

15 nisan 20:41

65. anne evindeki rahat mumla aranır

15 nisan 19:21

64. Dünyanın en muhteşem olayı değil belki, belki sevdiklerinle yaşamak her şeyden güzel ama yemin ederim dünyanın en kafa rahatlığı veren şeyi. Ben evcil biriyim. Kahvemi de çayımı da evde içip filmimi evde izlerim. İşim okulum yoksa evdeyim yani. Ve dışarıdaki tüm hengameden kurtulup eve geldiğimde sadece huzur istiyorum. Okul bitti geldim ailemle yaşıyorum. Ne aile ama babam başka yerde kardeşim başka yerde bi anne ve iki kız kalıyoruz. sadece huzur istiyorum. Biliyorum aile içinde de milyonlarca sorunumuz var ve bunların bir şekilde çözülmesi gerek ama ben haftada sadece bir gün evde kahvaltı yapabilirken annemin mutfağa girdiği daha günaydın demeden gibi dert anlatmasını, benim o kurtulmaya çalıştığım tüm duyguları hatırlatmasını istemiyorum. Ben huzur istiyorum. Huzur bu evde değil. Huzur diğer insanları da içinde barındıran hiçbir evde değil. Huzur ya da en azından stabil hayat sadece tek başına yaşayanların görebildiği bir şey. 

15 nisan 19:03

63. Hayalim.

15 nisan 17:49


62. üniversitenin ilk senesinde yaptığım, fakat ev arkadaşı / sevgiliyle yaşama durumlarından sonra çok zor alışacağımı bildiğim durumdur. ben evin içinde bir ses insan arıyorum ya. extroverted olmanın zararları...

15 nisan 14:51

61.  Bayıldığımdır. Çarşaflarımı değiştirmiş, Çamaşırı yıkamış asmışım, şarabımı açmış fırtlata fırtlata ocağın fırının başında yemeğimi kafama göre pişirmişim. Dizimi açmış, donla ve kazakla salonun ortasına kurulmuş, ziyafetimi çekmişim. Bulaşıkları yıkamış, Evi süpürmüşüm, ama yerleri viledalamamışım üşenmişim. Çiçekleri sulamış, kapıyı kilitleyip yatmışım. Bugün kötülük yapmışım, ödevleri hiç ellememişim. Yarın yapacakmışım işallah. 

Cumartesi akşamı bile dışarı çıkmayı sevmeyen bir canlı olduğumdan, hayatımdan sunduğum bu kesit benim ideal günümü de pekala ifade ediyor. Ama sanmayın ki aile özlenmiyor. Yalnızlık ve asosyallik pokemonu olsam da Bazen içime bir ateş gibi düşüyor evde yapayalnız olduğum. Çare hemeeenn facetime, hemen skype. Bebeğin ağzına emzik verilmiş gibi o iç sıkıntısı anında sütliman. 

15 nisan 00:52 15 nisan 00:57

60. Lisede annemler markete filan gidip evde tek kaldığım o 1-2 saatlik zaman dilimi en huzurlu olduğum zamanlardı dört gözle beklerdim gitmelerin. O zamanlardan beri istediğim şeyin bana üniversitede hiç uğraşmadan altın tepside sunulmuş hali. Yemek temizlik ev çekip çevirmeye dair hiçbirşey bilmezken 5.yılımın sonundan bildiriyorum iş başa düşünce yapılıyor veya yaptırılıyor imkan varsa.Evde olmaya bayılırım ; dışardayken evi unuturum ama eve geldiğimde çıkmak istemem ve fazlaca sahiplenirim bulunduğum alanı. Aynı zamanda işime karışılmasını, birileriyle ortak alan kullanmaktan nefret ettiğim özetle tam bir sefa pezevengi olduğum için inanılmaz rahat ve aksi bir durumu gerçekten hayal etmesi çok güç. Hesap verme zorunluluğunun olmaması inanılmaz büyük lüks bunu yaz tatillerinden istanbula dönüşte anlıyorum resmen benim krallığım evim. Kendi düzenimi oturtmanın yanı sıra kendimi daha iyi tanıdım, para idaresini öğrenme kısmında ara ara bocalasam da başlangıca göre oldukça iyiyim, bir ev kiralarken nelere dikkat edileceğini az çok kestirebiliyorum,kendi sevdiğim yemekleri sevdiğim lezzette yapabiliyorum vs vs bunlar cidden hayata hazırlıyor ve zaten oturmuş bir düzene konacağım iş yaşamına geçince. Kendi kendine yetmek zorunda olduğunu bilmek ve yetebildiğini görmek arasındaki kişisel gelişim kitaplarından öğrenilemeyecek tecrübeler. herkesin en azından hayatının bi döneminde edinmesi gereken deneyim.

15 nisan 00:22 15 nisan 00:25