sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (99)
 • medya (1)

99. çok zorlanacağımı tahmin ettiğim durum. bir evde gece yalnız kalmam gerekiyorsa kesinlikle uyuyamıyorum. neden bilmiyorum gece yalnız kalmak beni en çok korkutan şeylerden biri. umarım bir gün yalnız yaşamak zorunda kalmam.

22 aralık 2018 18:32

98. Bir insanın sahip olacağı en büyük lükslerden biri, en azından benim için öyle. Bu imkanı bırakmamak için kaç adam harcadım bilmiyorum. Bir süre sonra adamın hizmetçisi konumuna düşüyorsunuz ve sanıldığı gibi adamlar pek bir işe yaramıyor. Birlikte yaşadığım tüm ilişkilerde yalnız yaşadığım dönemlere ilişkin hep bir hasret. Evin içerisinde gezen o insan bana bir süre sonra batmaya başlıyor. 

İstediğim zaman yatarım, istediğim zaman temizlik yaparım, istediğim zaman yemek yaparım, istediğim gibi girip çıkarım.

Bazı insanların yapısı buna uygun değil, illa birileri olacak, ben onlardan değilim. 

Ev ile ilgili bir sorumluluk varsa da en azından sadece kendimden beklentim var. 

Zor yürüdüğüm ağır bel fıtığı ataklarım da oldu, bence insanlar beklentisiz olarak kendi sorumluluklarını alabilmeli.

evlenip çocuk doğuranlarda adamların sorumluluktan kaçıp kendi eski hayatlarını devam ettirmeye çalıştıklarını ve bu sebeple evliliklerin çatırdağını gördükçe bu yalnızlık duygusuna daha da bağlandım sanırım. 

22 aralık 2018 14:42 22 aralık 2018 14:50

97. Seçilmiş değil de zorunlu yalnızlıksa bu dünyanın en zor şeyidir. Hasta olduğunda koşup gelecek bir ailen, arayıp çağırdığında gelen arkadaşın ne bileyim sevdiğin, sevgilin yoksa “ bilmem kaç kedisi ile evinde ölü bulundu “ haberleri çok da garip gelmiyor insana. 

Ama tercihse güzeldir. İstediğin yemeği yer, istediğin ev kıyafetini giyer (ya da giymez eheh) hımm istediğin yerde uyur, istediğini istediğin yere koyar, koyduğun yerde de bulursun. Güzeldir, lükstür, kişisel alan oluşturur. Zor tarafları elbet var ama yalnızlığı seven biri için nimettir. Aile ya da sevgili hariç milletin boku püsürü ile uğraşmazsınız afedersin. 

22 aralık 2018 01:08 22 aralık 2018 01:09

96. Üniversiteyi ailemin yaşadığı ilden farklı bir yerde okuyorum. İlk sene yurt sonra ev arkadaşı derken artık yalnız yaşamayı cidden istediğim için 2 yıldır tek başıma kalıyorum. İlk başlarda tereddütteydim sürekli ya gece korkarsam ya eve fare falan girerse ya param yetişmezse diye sürekli kafamda senaryolar kuruyordum. Ama o kadar huzurluyum ki anlatamam. Bir şey bozulsa mesela ev arkadaşından para bekliyorsun, vericek mi vermicek mi kim yaptıracak stresi ya da en basitinden ev arkadaşıyla kalırken faturalar bile sorun çıktı bende. Şubat ayındayız ayın ilk 10 günü evdeydi son 20 günü arkadaşında kalıyordu. Ama kendi odasında sürekli kalorifer yanıyor 2 günde bir duş almaya geliyor vs. Bu ay faturalara ortak olmayacağım ben çünkü evde kalmadım diyebiliyor. Artık bezdiğim için yalnız yaşamak benim için en iyisi.

Genetik bir rahatsızlığım var üstelik stres ve üzüntüyle birlikte atak geçirip bir hafta yatak döşek ya evde ya hastanede yatıyorum. Beni en çok korkutan durum buydu. Hasta olsam ya da başıma bir şey gelse ne olucak diye korkuyordum. Öyle bir durumda da hemen ailem ve sevgilim geldiler kendimi hiç yalnız hissetmedim.

Bütün sorumluluğun bende olması da beni çok iyi hissettiriyor açıkçası. Bence insanlar aile evinden çıkıp evlenmeden önce mutlaka yalnız yaşamayı denemeliler. Çünkü kendinizi en iyi tanıdığınız dönem oluyor.

21 aralık 2018 14:53

95. Geriye dönüp baktığımda yalnız yaşadığım iki yılla ilgili bunalım, sorumluluklar, evde masrafın asla bitmemesi gibi hep olumsuz yanlar aklıma geliyor. Balkonda tek başıma oturduğum yaz akşamları geliyor aklıma eski evimi düşününce. Çok güzel yanları da var tabi ama hele ki bir de ailenizle aynı şehirde değilseniz daha bir zor. Mesela darbe olduğunda yalnızdım sürekli jetler geçiyordu evimin üstünden inanilmaz korkmuştum herkes gibi. O durumda yalnız olmak çok kötüydü. Bunun dışında evin masrafı asla bitmiyor asla hep bir şey çıkıyor illa birşey arızalanıyor veya yeni bir ihtiyaç doğuyor. Tek başına kirada oturmak yeterince büyük bir masraf bir de bu masraflar yüzünden hiç para kalmıyordu elimde. En güzel tarafı sonsuz kafa dinlemek :) banyoyu kimseyle paylaşmamak banyonun kapısını kapatmak zorunda olmamak bir de.d

21 aralık 2018 01:13

94. sevdiğiniz, sizi seven ve anlaştığınız ettiğiniz bir erkekle yaşamaktan daha iyi... değildir.

sayamayacağım kadar çok süper yanı vardır, ama hem maddi hem de manevi külfet getirir. eğer bu bedeli göğüsleyecek gibiyseniz tavsiye edilir.

hayatta hepimiz yalnızız, daha doğrusu müstakil bireyleriz, fakat yalnız yaşama duygusunun verdiği türden yalnızlığı içselleştirirseniz, bu defa da mutsuzluk ve tatminsizlik duyarsınız. çünkü ilişkide olmak da bizim için bir ihtiyaçtır. hiç kimseye "bu ihtiyacı karşıla, benim düzenime uy, istediğimde de çık git" diyemezsiniz.

bu durumun uzun vadede uyum sağlama ve paylaşım yeteneğinizi köreltmemesine, sizi bencilleştirmemesine de özen göstermeniz gerekir. gerçi burada mizaçtan da söz edilebilir. fakat (yalnız yaşamak gibi) büyük lüksler, her zaman için egoları da büyütme riskini içerir.

21 aralık 2018 00:54

93. Benim gibi yalnızlığı seven biri için bile çok gözde büyütülecek matah birşey değil. Bunu da siz ya da çocuğunuz hastalandığında, birinizin doğum günü/ mutlu anı olduğunda, durduk yere içinize öküz oturup da çağırıp gel bir kahve yapayım içelim diyebileceğiniz biri olmadığında,  Kargocu kapıyı çalıp gözünüzün içine bakması gerekenden daha uzun süre baktığında daha rahat anlıyorsunuz. 

Sürekli Yalnız yapıldığında en sevilen aktivite bile can sıkıyor, kötü gün zor atlatılıyor zaten de, iyi olması gereken bir günde yalnız olmak insana çok koyuyor. bir noktadan sonra insanı yalnızlık psikolojisine sokuyor, zor özetle. O kardeşlerinizin anne babaların kıymetini bilin, bazen kavgasını bile mumla arıyor insan.

20 aralık 2018 20:01

92. Dört gözle beklediğim günlerdir. Kendi düzenimi kurayım, huzuru bulayım istiyorum ama huzur öyle kolay mı canımcım diyor içimdeki realist

20 aralık 2018 19:48

91. en en en büyük hallerimden birisi. fakat böceklerden korktuğum sürece benim için yapması aşırı zor bir hayal. umarım bir gün böcek korkumu yenebilirim

20 aralık 2018 19:02

90. Şu an için tek hayal ve hedefim. 

29 kasım 2018 01:56