sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Tanım: Sinir bozucu insanın tekidir.

  Geçen gün sevdiğim bir komşu ablaya gittim. Geçtiğimiz ay doğum yaptı, bebek görünce gidiyorum tabii ki. Oraya bir arkadaşı gelmiş. Böyle değişik bir kurabiye yapmış. Tırtıklı böyle. Elle yapılması imkansız bir şey. (link: http://4.bp.blogspot.com/-dUXhv2lNP7U/TwYtGobg93I/AAAAAAAAA5k/EEGs224rSSk/s1600/P1160301.JPG Şöyle görünüyor. ) Yedim ve tadını çok beğendim. Canım deli de kurabiye istiyordu. Bayağı sevdim. Tat duyusu da gelişmiş bir insanım. "İçinde nişasta var bunun değil mi?" dedim. Kadın hık mık etti. Sanki gizli tarifini ortaya çıkarmışım. "Hım, evet biraz." dedi. Sinirim bozuldu, tarif soramadım surat asınca.

  Geldim eve internette aradım tırtık kurabiye diye. Tırtık değil tırtıl kurabiyeymiş adı. Dün de yaptım, hepsini de yedik. Aynısı da oldu şekil harici. Krema sıkma makinesi tarzı bir şeyle şekil veriliyormuş. Ne vardı söylesen yani, sanki bulamayacağız tarifi. İnternet diye bir icat yok.

  (link: http://instagram.com/p/sPq4iRGeOT/?modal=true Bu da benim yaptığım. )

  29 ağustos 2014 21:51

  2. hayatta tek meziyeti o yemeği güzel yapmak izlenimi veren bir davranış. yaptığı tarif üzerinden övülmeyi o kadar kompleks haline getirmiş ki bunu kendi özeli ilan etmiş düşünebiliyor musunuz??? tek meziyetin bu mu yahu bir kıçı kırık tarif üzerinden övülmek mi bu kadar basit olmayın yahu demek istiyorum.

  tarifim övülse durur bir düşünürüm ayrıca acı acı, yoksa ben de mi?, hazin sonum yaklaştı mı?, ben de mi tipik türk ev kızı modlarına girdim? yemekler beğeniler falan ne oluyor? der ve kaçarım :D:D (evet bilinçaltımda hazin son olarak adlandırdığım bir ev kızı modeli var ve ben ondan delicesine kaçıyor delicesine sevgisizlik duyuyorum. sözüm ev kadını olanlardan çok ev kadını stili, düşünce tarzı ve kompleksleriyle hareket eden yurdum ablalarına)

  29 ağustos 2014 23:21 29 ağustos 2014 23:22

  3. bir blogger kişisi. adı lazım değil.

  lisedeyken bu kişi her sınıf kermes/parti/etkinliğinde(gbkz: swh) kurabiye getirirdi. kendi yapıyormuş falan. şahsen bayılırdım o kurabiyelere. sınıfta da bayağı seviliyordu. ama o kadar özel değildi.

  herhalde kendiyle bağdaşsın diye zorla akıllara kazıma endişesi olacak ki, asla ama asla vermedi tarifini. çok zor bir kurabiye değil he, tereyağlı falan. sonra mezun olduk öyle. şimdi internetten arıyorum, yapayım kendime bir hayrım olsun diye. bulamıyorum. çünkü acaba tereyağlı mıydı? söyleseydin ya blogger kız!

  30 ağustos 2014 01:05

  4. tam da bu hafta böyle birinin varlığına şahit oldum. yaptığı bir hamur işi hoşuma gitti tarifini istedim ki sevdiğim bir kadındır kendisi güler yüzle" aa tabi hemen" deyip verdi. ama asla ve kat'a aynısı değil. bunun el lezzeti ile alakası yok. hatun malzemeleri eksik veye farklı söyledi %100.

  50 yaşında kadınsın be teyzem her gün görüşüyoruz yakıştı mı sana ? birisi benim yaptığım şeyi lezzetli bulup tarifini istese mutlu olurum ne var ki yapsın aynısını amiyane tabirler bana giren çıkan ne. sanki bir kocanın kumalarıyız da böyle bir sırlar gizemler. hepimiz kadınız bazıları ne zaman öğrenecek acaba köstek değil de destek olmayı.

  30 ağustos 2014 12:53

  5. len yılların emine bederi bile o tatlılığıyla tarif veriyor. üşenmiyor yemek yapıyo. o yüzden emine beder zaten. sen aman vermem. len coco cola'sın sanki. onun bile formülünü biliriler de vermezler belki de. kendin yap kendin ye o zaman.

  30 ağustos 2014 17:25

  6. bencil bir insandır.

  ki dünyada en çok bencil insandan korkun.

  17 ocak 2015 14:01

  7. Kimi zaman "yapan" kendi degil başkasıdır.

  17 ocak 2015 17:34

  8. Açıkçası bu benim, çünkü alışkanlık gereği asla tam bir tarifim olmuyor elimde evdeki malzemeye, yediğim, sevdiğim, sevmediğim şeylere göre değiştiririm tarifi.(Not:Ki sevmediğim çok şey olduğu için genellikle tarif bambaşka bir boyut alır.) Göz kararı belirleyip tarif verdiğimde de bir kaç gün sonra ''senin ki gibi olmadı ne fitnesin sen tam tarif vermiyorsun hiiii'' gibi sözlere maruz kalıyorum. En iyisi internette var bulursun diyip geçmek.Tecrübeyle sabit.

  17 ocak 2015 22:29

  9. kesinlikle ben değilim. bildiklerimi bilmeyenlere öğretirim ki, bundan sonra yemekleri onlar yapsınlar. başkasının elinden olunca daha bi lezzetli olmuyor mu her şey.(gizlinot: swf )

  18 ocak 2015 15:50

  10. yaptığı kurabiyenin tarifini her sorduğumda ısrarla "göz kararı yapıyorum ben yeaa" dediği halde bir gün tarifine telefondan bakarken yakaladığım eski bir arkadaşımdır. ben mis gibi muffinimi herkesle paylaştım, onlar geliştirdi. daha güzel versiyonlarını afiyetle yiyoruz. sen de köşende körel dur. peh.

  1 aralık 2015 05:03