sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • medya (0)

19. işyerindeyken bir gün telefon çaldı açtım, depodan ahmet bey bir şeyler söylüyor.

yanımda oturan kız da çaycı ablanın aradığını zannediyor. ve ben bir şeyler derken ağzımdan ''meyve'' gibi bir kelime çıktığını düşünüyor, halbuki ben ''ne ile?'' diyordum o sırada. şimdi olay şöyle başlıyor.

 depocu: hande bla bla bla bla bla...

ben: ne ile olacak?

yan tarafımdaki kız: tamam tamam benim o!

ben: (ahmet abiyi çok dinlemeden) tamam tamam ahmet bey, pelin hanımınmış, ''benim diyor''

yan tarafındaki kız: armut di mi

ben: ahmet bey ''armut'' diyor pelin hanım..

depocu: ne armutu yaa?

yan tarafımdaki kız: yıkayıp getirsin kesmesine gerek yok

ben: kesmenize gerek yok, yıkayıp getirin armutu diyhauahauahauahuahauayhahaaha (ben mevzuyu çakozlamama rağmen ne armutu kısmından sonra bilerek devam ettirmenin verdiği şevkle haykırarak konuşuyorum arada tıs tıs gülüyorum, sonuç olarak pelin hanım çaycı ablanın aradığını sanmış, ben ise depocuyla konuşuyordum swh)

yaklaşık 5 dakikalık gözlerden yaş getirene kadar gülme krizine girdik.

15 mayıs 22:38 15 mayıs 22:40

18. geçen yıl derse doğru giderken beni köpek ısırması hastaneye gitmem en yakın arkadaşımın gelip kahkaha atarak “ilk sen mi ısırdın doğru söyle” demesi

7 mart 22:15

17. bi tane arkadaşımın izmir’de vapurdan denize düşmesi sonrasında da iyi oldu ya bi girdik çıktık serinlik oldu demesi

7 mart 22:11

16. Sevgilimden ofisime gelen çiçekteki not : "çiçek sepetindekiler okuyor, ben sana sonra söylerim."

7 mart 20:19

15. 2 gün önce erkek arkadaşımla restaurantran çıktık bir kadın ‘bakar mısınız?’ dedi. Ben para isteyecek diye anladım ve durmadım ama arkadaş durdu. Kadın başladı anlatmaya ‘bu çorapları ben örüyorum. Durumum çok kötü. Dilenci değilim. Kocam böbrek hastası. Lütfen alır mısınız? Kimisi 15 veriyor, kimisi 20 lira. ’ dedi. Arkadaş dayanamadı bana döndü. ‘Sende 50 lira var mı?’ Çıkardım, verdim. 2 tane kadının ördüğünü söylediği çoraplardan aldık. Ayrıldık kadının yanından. Arkadaş başladı anlatmaya, ‘ işte böyle yalansız dolansız insanlara vereceksin. Dilenmiyor, kendi emeğini satıyor. Diğerleri hep yalancı.’ 2 dakika geçmedi ki bir kadın daha bizi durdurdu. Gayet elinde çantas alışverişe çıkmış bir kadın. Yanımızdan geçti, dikkatlice bize baktı. 4 5 adım bizi geçtikten sonra arkamızdan ‘Bakar mısınız, evde yetimlerim var. lütfen yardım eder misiniz?’ dedi. Arkadaş da ‘allah yardımcın olsun. Az önce verdik.’ dedi. Yolumuza devam ederken de bana ‘ işte biri yalan söylüyor kesin, bak diğeri el emeğini satıyor, yalan söylemiyor.’ falan diye anlatıyor işte. 5 dakika yürümedik ki bir mağazanın önünden geçtik. Kadının kendim ördüm dediği çorabın aynısı 5 liraya satılıyor. Birbirimize baktık. Çorapları çantamdan çıkardım ve üzerinde etiketini gördük. Kadın resmen kendim örüyorum dediği çorabı 5 liraya alıp duygu sömürüsü ile bize satıvermiş. Arkadaş bi morardı ama yolun ortasında gülmekten altıma ettim.

7 mart 02:42

14. iki haftadır 9.30da olan dersi 8.30da sanıp allah allah hoca gelmiyo tamam da millet niye gelmiyo diye düşünüyodum. ta ki dün dersin 9.30da başladığını öğrenene kadar. hiç kendi bildiğimden şüphe etmedim iki hafta boyunca, özgüven budur<3

6 mart 21:41

13. Metro’da gidiyorum dün. Karşımda üç tane teyze oturuyor. Aralarında havadan sudan konuşuyolar. Ben de dalmışım, aslında fark etmeden onları dinliyorum. 

Teyzenin biri yanındakine saf saf şey dedi “aa niye cumhurbaşkanımız yaptırdı ya”

Yanındaki teyze son derece hiddetli bir şekilde döndü, sinirlendi “kim kim ? Nerden cumhurbaşkanımız ? Başkanım maşkanım değil. Benim hiçbir şeyim değil o. Ne başkanımız olacak, nerenin başkanı o sarımsağın başkanı” dedi. Beni aldı bir gülme. Gözlerim yaşardı tutucam diye, teyze bu kadar sinirlenmesine kendi de şaşırmış olacak ki o da gülmeye başladı, benim kendimi sıktığımı görünce, gül kız gül dediler. Ayaktaki gençler, çevredeki insanlar, kim varsa teyzenin olağan dışı hiddetine gülmeye başladık.

Hala teyzeyi hatırladıkça gülüyorum allah affetsin gözünden nefret fışkırdı :d

6 mart 21:31

12. diş muayenem esnasında doktor ölçü aldığı aparatı dilimin altına düşürdü- nasıl tarif edilir bilemedim- bende refleks olarak kavrayıp dilimin ucuyla dışarı çıkardım, adam sırıtarak dilini iyi kullanıyorsun demesin mi! doktor bey siz yine espri yapın, bu senaryo benim başıma gelse bende yapıştırırdım aynı cevabı ama sizin mesleki şakalar soğuk duş etkisi yapıyor.d

ben tabi ki güldüm benim yerimde başkası olsa güler miydi? bilemiyorum.d 

6 ekim 2018 00:49

11. bugün bana önlerinden geçerken "maşallah" demek suretiyle sevgilerini ve desteklerini gösteren sevgili öğrenciler yaklaşık iki ders sonrasında tekrar karşılaştığımızda öğretmen olduğumu anladılar.

"pembeleşme" kavramını işte o zaman anladım :)

9 mayıs 2018 14:40

10. Tomb raider oynarken arkadaşın yerdeki sağlık paketini(gizlinot: Health pack) görüp heyecanla "can suyunu al can suyunu al!!!" diye bağırması.

9 mayıs 2018 11:15 9 mayıs 2018 11:15