yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  18. geçen yıl derse doğru giderken beni köpek ısırması hastaneye gitmem en yakın arkadaşımın gelip kahkaha atarak “ilk sen mi ısırdın doğru söyle” demesi

  7 mart 22:15

  17. bi tane arkadaşımın izmir’de vapurdan denize düşmesi sonrasında da iyi oldu ya bi girdik çıktık serinlik oldu demesi

  7 mart 22:11

  16. Sevgilimden ofisime gelen çiçekteki not : "çiçek sepetindekiler okuyor, ben sana sonra söylerim."

  7 mart 20:19

  15. 2 gün önce erkek arkadaşımla restaurantran çıktık bir kadın ‘bakar mısınız?’ dedi. Ben para isteyecek diye anladım ve durmadım ama arkadaş durdu. Kadın başladı anlatmaya ‘bu çorapları ben örüyorum. Durumum çok kötü. Dilenci değilim. Kocam böbrek hastası. Lütfen alır mısınız? Kimisi 15 veriyor, kimisi 20 lira. ’ dedi. Arkadaş dayanamadı bana döndü. ‘Sende 50 lira var mı?’ Çıkardım, verdim. 2 tane kadının ördüğünü söylediği çoraplardan aldık. Ayrıldık kadının yanından. Arkadaş başladı anlatmaya, ‘ işte böyle yalansız dolansız insanlara vereceksin. Dilenmiyor, kendi emeğini satıyor. Diğerleri hep yalancı.’ 2 dakika geçmedi ki bir kadın daha bizi durdurdu. Gayet elinde çantas alışverişe çıkmış bir kadın. Yanımızdan geçti, dikkatlice bize baktı. 4 5 adım bizi geçtikten sonra arkamızdan ‘Bakar mısınız, evde yetimlerim var. lütfen yardım eder misiniz?’ dedi. Arkadaş da ‘allah yardımcın olsun. Az önce verdik.’ dedi. Yolumuza devam ederken de bana ‘ işte biri yalan söylüyor kesin, bak diğeri el emeğini satıyor, yalan söylemiyor.’ falan diye anlatıyor işte. 5 dakika yürümedik ki bir mağazanın önünden geçtik. Kadının kendim ördüm dediği çorabın aynısı 5 liraya satılıyor. Birbirimize baktık. Çorapları çantamdan çıkardım ve üzerinde etiketini gördük. Kadın resmen kendim örüyorum dediği çorabı 5 liraya alıp duygu sömürüsü ile bize satıvermiş. Arkadaş bi morardı ama yolun ortasında gülmekten altıma ettim.

  7 mart 02:42

  14. iki haftadır 9.30da olan dersi 8.30da sanıp allah allah hoca gelmiyo tamam da millet niye gelmiyo diye düşünüyodum. ta ki dün dersin 9.30da başladığını öğrenene kadar. hiç kendi bildiğimden şüphe etmedim iki hafta boyunca, özgüven budur<3

  6 mart 21:41

  13. Metro’da gidiyorum dün. Karşımda üç tane teyze oturuyor. Aralarında havadan sudan konuşuyolar. Ben de dalmışım, aslında fark etmeden onları dinliyorum. 

  Teyzenin biri yanındakine saf saf şey dedi “aa niye cumhurbaşkanımız yaptırdı ya”

  Yanındaki teyze son derece hiddetli bir şekilde döndü, sinirlendi “kim kim ? Nerden cumhurbaşkanımız ? Başkanım maşkanım değil. Benim hiçbir şeyim değil o. Ne başkanımız olacak, nerenin başkanı o sarımsağın başkanı” dedi. Beni aldı bir gülme. Gözlerim yaşardı tutucam diye, teyze bu kadar sinirlenmesine kendi de şaşırmış olacak ki o da gülmeye başladı, benim kendimi sıktığımı görünce, gül kız gül dediler. Ayaktaki gençler, çevredeki insanlar, kim varsa teyzenin olağan dışı hiddetine gülmeye başladık.

  Hala teyzeyi hatırladıkça gülüyorum allah affetsin gözünden nefret fışkırdı :d

  6 mart 21:31

  12. diş muayenem esnasında doktor ölçü aldığı aparatı dilimin altına düşürdü- nasıl tarif edilir bilemedim- bende refleks olarak kavrayıp dilimin ucuyla dışarı çıkardım, adam sırıtarak dilini iyi kullanıyorsun demesin mi! doktor bey siz yine espri yapın, bu senaryo benim başıma gelse bende yapıştırırdım aynı cevabı ama sizin mesleki şakalar soğuk duş etkisi yapıyor.d

  ben tabi ki güldüm benim yerimde başkası olsa güler miydi? bilemiyorum.d 

  6 ekim 2018 00:49

  11. bugün bana önlerinden geçerken "maşallah" demek suretiyle sevgilerini ve desteklerini gösteren sevgili öğrenciler yaklaşık iki ders sonrasında tekrar karşılaştığımızda öğretmen olduğumu anladılar.

  "pembeleşme" kavramını işte o zaman anladım :)

  9 mayıs 2018 14:40

  10. Tomb raider oynarken arkadaşın yerdeki sağlık paketini(gizlinot: Health pack) görüp heyecanla "can suyunu al can suyunu al!!!" diye bağırması.

  9 mayıs 2018 11:15 9 mayıs 2018 11:15

  9. Bir gün bi arkadaşımla (erkek) Starbucks'ta oturduk sohbet kahve, kalktık tramvaya atladık Eminönü'nden vapura binmek için. İskeleye geldik akbil basacağım, o an kontrol edeceğim tuttu telefonum yok. Arkadaşım aradı barista açtı, Starbucks'ta unutmuşum. "allah allah adam gülerek konuşuyordu" dedi kapattıktan sonra.

  Atladık tramvaya dönüyoruz, birden arkadaşımı telefonuma (malum videoyu çok sevdiğimiz için) nasıl kaydettiğimi ve baristanın ekranda ne okuduğunu farkederek yere düşmeli kahkaha krizine girdim.

  "or.spu Seyhan arıyor..."

  O gün bugündür herkesi adı soyadıyla kaydederim.

  1 mart 2018 22:00